Na Olomoucku otevřeli 9,5 km nových cyklostezek

web_3.jpg Velká Bystřice – Hlubočky a Přáslavice – Daskabát – Velký Újezd jsou nové úseky cyklostezek na Olomoucku, které byly financovány z Regionálního operačního programu Střední Morava.

„Údolí Bystřice je pro cyklisty velice frekventovaným místem. Nejenže tady jezdí za rekreací a tráví zde na kolech volný čas, ale hlavně využívají tuto trasu pro dopravu do práce. Právě takové projekty, které přinášejí užitek nejen turistům, ale i místní části obyvatel a jejich zaměstnavatelům, chceme podporovat z Regionálního operačního programu Střední Morava,“ řek Marin Tesařík, předseda Regionální rady, která přerozděluje peníze z ROP Střední Morava v Olomouckém a Zlínském, kraji. „Úsek nové cyklostezky je součástí cyklostezky z Moravského Berouna do Olomouce. Je veden podél silnice III. třídy a přes novou lávku se dostává i do chatové lokality Burk. V Hlubočkách pak je napojen přímo na parkoviště firmy Honeywell a Gorenje, doplnil Marek Pazdera, starosta města Velká Bystřice.

Z Regionálního operačního programu Střední Morava město Velká Bystřice získalo na cyklostezku dotaci skoro 13 milionů korun. Obec Přáslavice pak na cyklostezku, která bude sloužit jako spojnice mezi obcemi Přáslavice, Daskabát a Velký Újezd, získala z evropských peněz dotaci ve výši 33,1 mil. Kč. 

Kromě cyklostezky byla obec Přáslavice úspěšná při získání dotace na rozhlednu, která doplní turistickou nabídku mikroregionu Bystřička. „Výška rozhledny bude 19 m s ideálním výhledem na
hornomoravský úval, přes město Olomouc až na Drahanskou vrchovinu,“ upřesnil starosta obce Přáslavice, 
 Čestmír Rochovanský. V současné době je rozhledna v realizaci. První návštěvníky přivítá na podzim letošního roku.