Na cestovní ruch půjde bezmála 340 milionů

Přibližně 340 milionů na rozvoj území Jesenicka, Olomoucka a Šumperska v oblasti cestovního ruchu je výsledek jednání Výboru Regionální rady ve Zlíně.

"Naší snahou bylo nejen podpořit kvalitní rozvojové projekty, ale také v době očekávané ekonomické recese vytvořit podmínky pro vznik nových pracovních míst. Myslím, že počet 120-ti nově zřízených míst není pro region zanedbatelný," řekl předseda Regionální rady regionu soudržnosti a olomoucký hejtman Martin Tesařík. Na Jesenicku se jedná o dva projekty, které předložilo Sdružení cestovního ruchu Jeseníky a Mikroregion Jesenicko za 10 milionů (Běžecké lyžování v Jeseníkách, Jeďte s dětmi na piknik). Šumpersko bude podpořeno částkou 13,3 miliony na projekt běžeckého lyžování (Sdružení cestovního ruchu Jeseníky), naučných stezek (Velké Losiny) a zlepšení turistické dostupnosti v Loučné nad Desnou. V Olomouci projekt předložilo Arcibiskupství olomoucké. Projekt je zaměřen na zpřístupnění historické budovy Arcibiskupství pro turisty. Výborem byla na podporu tohoto projektu schválena částka 25 milionů.

Podnikatelé v cestovním ruchu získají 289 milionů. Mezi projekty převažují hotely, sportovní centra, ski areály nebo welllness centra. Na Jesenicku bylo schváleno 7 projektů za 113 milionů (Centrum odpočinku a relaxace v odkazu Vincenta Priessnitze, Modernizace a zvýšení kapacity lanových drah Ramzová – Šerák, apod.), na Šumpersku to byly 3 projekty za 130 milionů (Rekonstrukce lázní Velké Losiny, Výstavba horského hotelu Kouty a níže uvedený projekt areálu KOUTY) a na Olomoucku byly schváleny taktéž 3 projekty, ale za 46 milionů (Modernizace ubytování a zkvalitnění služeb hotelu Flora, Výstavba Hotelu U Parku, Výstavba hotelu TARA).

Největším podnikatelským záměrem, o kterém bylo 21. 1. rozhodováno, je v oblasti Šumperska podpořený projekt s názvem Vybudování sportovně-rekreačního areálu KOUTY zaměřeného především na zimní sporty. Celkové způsobilé výdaje projektu dosahují 195 mil. Kč s tím, že dotace z Regionálního operačního programu byla schválena ve výši 100 mil. Kč. Jedná se o komplexní sportovně rekreační areál s celoročním provozem na mezinárodní úrovni. Čtyři propojené sjezdovky s umělým zasněžováním, 6-sedačková lanovka nebo parkoviště pro více než 500 míst je jednou z aktivit projektu. Provozovatelem areálu bude společnost K3 SPORT s.r.o., jejímž záměrem je zajistit podmínky pro zázemí závodů v super obřím slalomu na Moravě. Projekt garantuje vznik 36 nových pracovních míst.

Podpořené projekty

3.1 Integrovaný rozvoj cestovního ruchu: Olomouc, Jesenicko, Šumpersko, Luhačovicko.

3.3.1 Podnikatelská infrastruktura a služby na území definovaném oblastí podpory 3.1: Olomouc, Jesenicko, Šumpersko

KONTAKT
Renata Škrobálková
Tisková mluvčí
587 333 315 / 739 002 410