Ministerstvo pro místní rozvoj odstartovalo letní fotografickou soutěž

1044_MMR_EU_banner_172x172.jpg Úspěšná celostátní fotografická soutěž „Vyfoť projekt“, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, pokračuje i v letošním roce. Prázdninová soutěž bude probíhat od 1. července do 31. srpna 2013.

Soutěžící mají jednoduchý úkol: vyfotografovat realizované projekty spolufinancované z fondů EU a nahrát je přes jednoduchý formulář přímo na web soutěže www.vyfotprojekt.cz. Fotografové mají z čeho vybírat. Doposud se s přispěním Evropské unie podařilo v České republice zrealizovat téměř 41 500 projektů. Některé z nich jsou zveřejněny na online mapě projektů www.mapaprojektu.cz, která nově obsahuje i aplikaci pro mobilní telefony.

 

Soutěžní kategorie byly pro letošní ročník rozšířeny. Fotografové a fotografky se tak utkají v hlavní kategorii „Nejtalentovanější fotograf/ka“ a ve vedlejší kategorii „Nejaktivnější fotograf/ka“. Vítěze první kategorie vybere odborná porota, ve které usedne mimo jiné i šéfredaktor časopisu FotoVideo Rudolf Stáhlich. Jak už název napovídá, vítězem druhé kategorie se stane soutěžící, který do soutěže přihlásí nejvíce fotografií různých projektů. Novinkou je doplňková kategorie „Vyfoť se sám“, ve které mají soutěžící za úkol vyfotit se společně s projektem. Aby šanci vyhrát měl skutečně každý, bude po celou dobu trvání soutěže probíhat pravidelné losování o ceny. Konečné vyhodnocení a vyhlášení výsledků soutěže proběhne v září 2013.

 

Aktuální podrobná pravidla a informace o soutěži naleznete na webových stránkách www.vyfotprojekt.cz. Další informace můžete získat na Facebooku www.facebook.com/vyfotprojekt, v Eurocentrech – informačních kanceláří o EU, na bezplatné telefonní lince Eurofon 800 200 200 nebo na webu www.strukturalni-fondy.cz, kde je pro uživatele zprovozněn interaktivní chat.