Mezi oceněnými stavbami na Zlínsku jsou i ROPové

2010_10_05_Zlin_KCZ_Horacek_Bachurek002.jpg Tři hlavní ceny ze šesti vyhlášených kategorií soutěže Stavba roku 2010 Zlínského kraje získaly stavby realizované s dotací z Regionálního operačního programu Střední Morava.

Odborná porota vybírala ze 61 přihlášených projektů. Hlavní cena Grand Prix ovšem udělena nebyla. Podle slov architektky Dagmar Nové žádná z přihlášených staveb nebyla natolik výjimečná a netradiční, že by jí porota udělila nejvyšší cenu.

Hlavní cenu v kategorii Stavby občanské vybavenosti získal projekt Kongresového centra Zlín (dotace 331 mil. Kč), v kategorii Dopravní, inženýrské a ekologické projekty hlavní cenu obdržel projekt dopravního terminálu v Uherském Brodě (dotace 20,6 mil. Kč) a posledním oceněným projektem s dotací byla městská plovárna v Luhačovicích (82 mil. Kč) v kategorii Realizace rozvojových projektů měst a obcí. Dále řada staveb financovaných z ROP získala české uznání poroty - mezi nimi byl například polyfunkční sportovní areál ve Francově Lhotě (18,5 mil. Kč) nebo hotel Mlýnská v Uherském Hradišti (23,3 mil. Kč).

Cenu novinářů si odnesl projekt koupaliště u Luhačovické přehrady (34,5 mil. Kč). Udělena byla i cena hejtmana Zlínského kraje, kterou získala dostavba a rekonstrukce hotelu Alexandria v Luhačovicích (100 mil. Kč).