Dřevosochání v Loučné proběhne v novém areálu

lou__n__.jpg Svět Vikingů, skatepark, minigolf, hřiště na malou kopanou, multifunkční objekt se zázemím pro dobrovolné hasiče a bistrem či tančírna jsou součástí Sportovně – rekreačního areálu v Loučné nad Desnou, který bude oficiálně otevřen v sobotu 26. srpna v 16 hodin.

Projekt rozšíření areálu Kociánov byl podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Regionálním operačním programem Střední Morava. Slavnostní otevření se uskuteční v rámci Dřevosochání. „V Jeseníkách se povedlo vymezit území s vysokým potenciálem pro cestovní ruch a s integrovanou finanční podporou ze strukturálních fondů EU, Regionálního operačního programu Střední Morava. Tím pádem se i v Loučné nad Desnou mohou realizovat velmi úspěšné projekty, kdy v těchto případech nehrozí, že by přidělené peníze skončily daleko od našich hor. Mimo rámec vymezených území totiž nikdy není záruka, že evropské peníze doputují do toho či onoho konkrétního území,“ uvedl Jan Závěšický, ředitel Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, které je partnerem realizace a koordinace Integrovaného plánu rozvoje území Jesenicko a Integrovaného plánu rozvoje území Šumpersko.

Areál představuje ideální prostor pro vyžití všech generací od dětí, přes mládež až po dospělé. Láká jak návštěvníky obce, tak i místní obyvatele. „Denně zde stojí desítky aut a plně využívají vybudované atrakce,“ řekl starosta Loučné nad Desnou Pavel Martínek. Ze širokého okolí sem míří zejména mládež, trénovat na skateboardu. Malé děti zase se doslova vyřádí ve „světě Vikingů“, kterému vévodí hrad Stockholm s prolézačkami, skluzavkou a různými zákoutími. V letních měsících ocení rodiče s dětmi umělý potok, intenzitu jeho toku si mohou sami regulovat. Vodní hrátky na suchu nabízí loď Pinta

Premiéru bude mít i Tančírna – objekt inspirovaný někdejšími prostory pro letní taneční večery s občerstvením a veškerým zázemím pro pořádání kulturních akcí. „V programu při slavnostním otevření zde vystoupí cimbálová kapela Primáš z Přerova,“ informoval Martínek.

V areálu se nachází Rybářská bašta, kde se mohou výletníci najíst. V jejím sousedství je rybník Kocián se sportovním rybolovem. Úlovek si mohou sváteční rybáři odvézt s sebou nebo jej za příplatek upraví právě v sousední baště. Naproti areálu se nachází zámecký park – klidová zóna.  Ten v posledních letech prošel revitalizací, navíc do něj obec vrátila původní prvky jako sochu Neptuna či umělou jeskyni s vodopádem. „Máme v plánu zde vytvořit ještě arboretum a na rybníku vznikne dřevěné molo, tak jak jej měli původně Kleinové,“ doplnil starosta.