Letní filmová škola bude v nově opraveném kině

hv__zda.jpg Kino Hvězda je v Uherském Hradišti považováno za jednu z nejdůležitějších budov. Prakticky by se bez ní neobešel ani jeden ročník Letní filmové školy, na kterou již od osmdesátých let každoročně jezdí stovky nadšených filmových diváků.

Jedním ze záměrů rekonstrukce bylo vrátit budově stylovost a čistotu jejích původního vzezření, zároveň ale dodržet vysoké standardy a požadavky současné doby. Kinosál je vybaven akustickým obložením, které umožní lepší vychutnání zvuku produkovaného digitálním zvukovým systémem Dolby Digital Surround EX. Zřetelnější podání stereoskopického obrazu zajišťuje digitální projektor Christie CP2000-ZX se systémem zobrazení Triple Flash. Systém umožňuje kromě 3D projekcí také možnost připojení alternativního obsahu. Kino je vybaveno tak, aby dovolilo multifunkční využití. Mohou se tam konat slavnostní společenské akce, přednášky či kongresy. Sál disponuje 348 sedačkami a novým scénickým osvětlením.

V komplexu kina je obnoveno venkovní atrium určené k menším kulturním akcím. Atrium disponuje komorní scénou s dřevěným pódiem a hledištěm pro několik desítek diváků.

Náklady na jeho rekonstrukci se vyšplhaly na 38,4 milionu korun, z čehož 15,2 milionu pokryla dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava.