Lázně Slatinice lákají nejen na léčebné prameny

IMG_0063.jpg Na lepší kvalitu ubytování se mohou těšit lázeňští hosté ve Slatinicích na Prostějovsku. Poslední lázeňský dům se dočkal celkové rekonstrukce s podporou Regionálního operačního programu Střední Morava.

Lázně pro své klienty využívají domy Balnea, Mánes a Hanačka. Kromě Hanačky byly všechny v kategorii A, včetně sociálních zařízení na pokojích. Hanačka byla díky nedostatečnému zázemí dlouhodobě nevyužívaná,“ řekla ředitelka lázní Blanka Vysloužilová. Díky evropským penězům mohly lázně vybudovat jednolůžkové i dvoulůžkové pokoje s předsíňkami a samostatnými hygienickými buňkami. Společné umývárny a toalety na patře byly zrušeny. „Kromě úprav pokojů byla budova přizpůsobena pro osoby se sníženou pohyblivostí, navržen výtah, vyměněna elektroinstalace, okna a dveře,“ doplnila ředitelka lázní. „Vzhledem k tomu, že lázně Slatinice se specializují na léčbu pohybového ústrojí, považuji podporu z Regionálního operačního programu Střední Morava za dobrou investici. Lázeňství má v kraji dlouhodobou tradici a přispívá k rozvoji cestovního ruchu,“ řekl předseda Regionální rady Martin Tesařík.

 

Lázně Slatinice přišla rekonstrukce lázeňského domu Hanačka na čtyřicet milionů korun, z toho necelou polovinu získaly z dotace Regionálního operačního programu Střední Morava. Mezi další podpořené lázeňské projekty patří Prisssnitzovy léčebné lázně (29,7 mil. Kč), rekonstrukce lázní ve Velkých Losinách (20 mil. Kč) nebo nástavba lázeňského domu Janáček v Teplicích nad Bečvou (7,5 mil. Kč).