Lázeňský dům Janáček je v novém

DSC00746.jpg Lázním Teplice nad Bečvou bude z Regionálního operačního programu Střední Morava uhrazena část rekonstrukce lázeňského domu Janáček, která spočívala v navýšení lůžek a novém parkovišti pro dvacet aut.

"Projektem nástavby lázeňského domu Janáček jsme zvýšili kapacitu zařízení o 28 míst a vybudovali parkoviště pro dvacet aut. Kromě toho bylo vytvořeno i jedno nové pracovní místo pokojské," řekla Irena Vašicová, výkonná ředitelka lázní. Celkové náklady nástavby přišly na pětadvacet milionů korun.

Lázně Teplice nad Bečvou se specializují na špičkovou kardiorehabilitaci klientů s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod. Dále se zabývají edukací rizikových faktorů aterosklerózy jako je vysoký krevní tlak, zvýšená hladina tuků v krvi, cukrovka, nadváha, kouření, ale i léčbou pohybového aparátu. Svým zaměřením lázně doplňují nabídku lázeňských pobytů nejen na Moravě, ale i v České republice.

Na Hranicku bylo z Regionálního operačního programu Střední Morava podpořeno celkem jedenáct projektů za téměř 133 milionů korun. Mezi podpořenými projekty je například regenerace historického jádra města (33 mil. Kč), rekonstrukce mostu před řeku Bečvu (22,4 mil. Kč) nebo dobudování cyklostezky Bečva (15,3 mil. Kč).

 

ROP Střední Morava v aktuálních číslech:

Předložené projekty: 1 342 za 22 mld. Kč

Projekty schválené VRR: 675 za 12,6 mld. Kč

Ukončené projekty: 417 za 7,4 mil. Kč