Kraje dostanou dalších 310 milionů korun na opravy silnic

Horn___Lhota_silnice.jpg Olomouc, 26.3.2014 – Jedny z posledních dotací z Regionálního operačního programu Střední Morava rozdělovaných v rámci programové období 2007-2013 putují na opravy silnic II. a III. třídy. Rozhodnul o tom Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava. Dotace dosahující bezmála 310 milionů korun umožní rekonstrukci celkem 25 kilometrů silnic včetně opravy 8 mostů napříč Olomouckým a Zlínským krajem.

Výzva vyhlášená v listopadu loňského roku byla zaměřena na stavební úpravy a případné rozšíření, modernizace a výstavbu souvislých úseků silnic II. a III. třídy. V rámci výzvy mohly své projekty předložit kraje a organizace zřizované nebo zakládané kraji. Dotacemi v celkové výši téměř 310 milionů korun bude podpořeno 14 projektů, které byly Výborem Regionální rady schváleny k dopracování.

V Olomouckém kraji bude rekonstruováno 7 úseků silnic s dotací 149 milionů korun. Opravena bude např. část komunikace mezi Ústínem a Olomoucí a v Dlouhé Loučce bude vybudován nový most a úsek silnice. Ve Strukově, Držovicích a Říkovicích se rekonstrukce týká mostů, které jsou součástí komunikace. Ve Zlínském kraji bude opraveno celkem 7 silnic včetně 3 mostů s dotační podporou 160 milionů korun. Stavební úpravy a modernizace se dotknou např. komunikace z Rokytnice do Jestřábí, silnice v Ostrožské Lhotě či průtahu obcí Zdounky, rekonstrukce se dočká např. most ve Zlechově.

Největší dotaci získal projekt předložený Ředitelstvím silnic Zlínského kraje na rekonstrukci silnice II. třídy mezi Uherským Ostrohem a Hlukem v úseku Ostrožská Lhota. Na opravu čtyřkilometrového úseku uvedené komunikace přispěje ROP Střední Morava finančními prostředky ve výši 64 milionů korun. V Olomouckém kraji bude největší investice realizována na úsecích silnice II. třídy v intravilánu obcí Uničov – Šternberk o celkové délce 5 kilometrů. Z evropských dotací bude na tento projekt vyplaceno 57,7 milionu korun.

Výše schválených dotací z ROP Střední Morava na opravy silnic již dosáhla 4,5 miliardy korun. Olomoucký kraj získal 2,1 miliardy korun a Zlínský kraj 2,4 miliardy korun. Do dnešního dne bylo na území Střední Moravy zrekonstruováno již 116 kilometrů silnic II. a III. třídy.

 

Kontakt:

Bc. Michaela Linhartová

Tisková mluvčí Úřadu Regionální rady

Tel.: 739 002 410

E-mail: michaela.linhartova@rr-strednimorava_cz