Hotel Alexandria otevřela Lívia Klausová

DSC00113.jpg Stylově zmodernizovaný čtyřhnězdičkový hotel Alexandria v Luhačovicích navazuje na tradici prvorepublikového hotelu vysoké úrovně. Přesvědčila se o tom i první dáma republiky, paní Lívia Klausová.

Původní starý objekt prodělal kompletní rekonstrukci, v zadní části byl zbořen přístavek a vyrostla nová budova. "Rekonstrukci jsme rozdělili na dvě části. První spočívala v opravě architektonicky hodnotné prvorepublikové hlavní budovy. V druhé fázi jsme provedli demolici ubytovací přístavby z 60. let, kterou jsme nahradili novostavbou s nadstandardními pokoji, wellness relaxačním centrem a bazénem," řekl generální ředitel Lázní Luhačovice Josef Krůžela.

Podle ředitelky hotelu Miloslavy Fialové nabízí nyní hotel 58 pokojů se 106 lůžky. Hotelové pokoje v hlavní budově jsou vybaveny ve stylu Art Deco, pokoje v novém objektu pak stejně jako wellnesss centrum jsou vybaveny ve stylu Alexandra Velikého. Zachována zůstala mimo jiné tradiční Francouzská restaurace, která byla citlivou restaurátorskou prací uvedena do stavu z doby otevření původního hotelu. Restaurace pojme 86 lidí, v hotelové restauraci se nají 112 lidí najednou, noční bar má kapacitu 88 míst a Lobby bar dalších 34 míst.

Wellness centrum v sobě zahrnuje mimo jiné bazén s masážními tryskami, Kneippův chodník, pět různých typů parních lázní či finskou saunu. K dispozici je také moderní fitness centrum. "Kapacita wellness centra je koncipována tak, že služeb mohou využívat nejen naši ubytovaní hosté, ale široká veřejnost. Totéž se týká restaurací," podotkl Krůžela.

 

Projektem vzniklo 38 nových pracovních míst v cestovním ruchu. V tuto chvíli je v Olomouckém a ve Zlínském kraji ukončenookolo čtyř stovek projektů za více než šest miliard korun.