Hejtman Zlínského kraje byl zvolen předsedou Regionální rady NUTS II

V úterý 25. července proběhlo v Olomouci ustavující zasedání Výboru Regionální rady NUTS II Střední Morava, kde došlo k volbě předsedy a místopředsedy Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava.

Předsedou Regionální rady byl zvolen hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš, místopředsedou byl zvolen hejtman olomouckého kraje RNDr. Ivan Kosatík.

"Pozice Regionální rady bude v novém plánovacím období Evropské unie v letech 2007-2013 velmi silná. Kromě dalších důležitých činností bude rozhodovat o rozdělení evropských dotací asi kolem dvou miliard korun ročně. Také z tohoto důvodu chápu zvolení předsedou jako výrazný závazek a také možnost ovlivnit rozvoj našeho regionu," uvedl Libor Lukáš.

Od příštího roku bude poskytování evropských dotací řídit tato nově ustanovená instituce, zatímco v současné době tak činí Ministerstvo pro místní rozvoj. "Finanční prostředky, o nichž se bude rozhodovat, půjdou zejména na rozvoj dopravní infrastruktury, infrastruktury cestovního ruchu a na rozvoj obcí a měst. Příjemci mohou být i soukromé osoby, firmy či veřejné instituce," vysvětlil hejtman.