Hasiči Krajského operačního a informačního střediska mají novou budovu

KORIS.jpg Nová budova krajského operačního a informačního střediska Olomouckého kraje je v novém. Kromě nového pláště mají hasiči na Schweitzerově ulici v Olomouci nový operační sál pro operátory integrovaného záchranného systému a technickou místnost pro umístění nutné technologie. Na stavbu přispěl Regionální operační program Střední Morava částkou 45 milionů korun.

Komplex doplňují kanceláře, dohledová místnost, sociální a hygienické zázemí pro operátory, kotelna, strojovna vzduchotechniky a skladovací prostory. V přízemí budovy jsou umístěny garáže pro hasičskou techniku a sklady sorbentů a náhradních dílů. Na střeše budovy bude umístěn anténní stožár. Po ukončení stavebních prací bude budova vybavena technologiemi, což potrvá přibližně do března příštího roku.  

Operační a informační středisko Olomouckého kraje zajišťuje příjem a zpracování tísňových volání na linkách 112 a 150, vysílání sil a prostředků k řešení mimořádných událostí, poskytování informační podpory nasazeným jednotkám požární ochrany a složkám integrovaného záchranného systému, spolupráci s bezpečnostními radami, krizovými štáby a varování a vyrozumívání obyvatelstva.

ROP Střední Morava podporuje rozvoj krizové infrastruktury i na venkově, kde podpořil projekty za třiatřicet milionů korun. Mezi dokončenými stavbami je již dnes například hasičská zbrojnice v Lačnově (9 mil. Kč), Bojkovicích (8 mil. Kč), Horních Moštěnicích (6 mil. Kč) nebo v Hlubočkách (3 mil. Kč). Dalších dvanáct projektů na rozvoj krizové infrastruktury ve městech za 103 miliony korun je aktuálně v hodnocení.