Fotografická soutěž „Vyfoť, napiš a vyhraj“ už zná všechny své vítěze

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 24.11.2014 - Letní soutěž Úřadu Regionální rady Střední Morava s názvem Vyfoť, napiš a vyhraj už zná vítěze ve všech kategoriích. O třech nejlepších fotoreportážích rozhodla veřejnost svým hlasováním na konci října. Nyní jsou známy i nejlepší soutěžní příspěvky podle hodnocení poroty.

Do soutěže probíhající od 7.7. do 31.10.2014 přihlásilo své fotoreportáže 37 autorů, kteří na fotografiích doplněných popisky zachytili projekty, jejichž realizace byla finančně podpořena z ROP Střední Morava. Veřejnost mohla hlasováním vybrat 3 nejlepší ze všech reportáží, které jsou zveřejněny na webových stránkách www.mujprojekt.eu. Na odbornou porotu pak čekal nelehký úkol zvolit další 3 nejzdařilejší příspěvky.  Mimořádně byla také udělena cena poroty za originalitu. Celkem sedmi oceněným autorům nejlepších fotoreportáží budou předány ceny v podobě dárkových poukazů na wellness pobyty a dárkové balíčky propagačních předmětů ROP Střední Morava.

Do hlasování veřejnosti o nejlepší fotoreportáž se zapojilo bezmála 500 hlasujících, kteří mezi soutěžní příspěvky rozdělili více než 1 400 hlasů. Nejvíce se hlasujícím líbila fotoreportáž o náměstí v Kroměříži. Na druhé příčce se umístila fotoreportáž zachycující rekonstruovanou náves v Černotíně a park v Hranicích. Na třetí místo pak dosáhl soubor fotek znázorňující Baloncentrum Břestek.

V kategorii poroty obdržela nejvíce bodů fotoreportáž s názvem Příběh dítěte aneb má cesta za poznáním, která porotu zaujala především originálním nápadem a kvalitním komplexním zpracováním. Druhé místo získala fotoreportáž představující Areál zdraví ve Velkých Losinách. Porota v tomto případě vyzdvihla zejména kvalitu fotografií a práci s jednotlivými snímky. Třetí místo dle výběru poroty obdržela fotoreportáž s názvem Změny na Dolní Bečvě realizované díky EU. Na této obrazové reportáži porota ocenila originální zpracování "proměny v čase" obce Dolní Bečva i kvalitu fotografií. Mimořádně pak byla udělena ještě speciální cena poroty za originální zpracování, kterou za svůj rýmovaný příspěvek obdržel autor fotoreportáže o Relax centru Kolštejn v Branné.

ROP Střední Morava, jehož prostřednictvím jsou čerpány finanční prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj na území Olomouckého a Zlínského kraje, měl v programovém období 2007-2013 k dispozici více než 18 miliard korun. Za sedm let činnosti podpořil ROP Střední Morava prostřednictvím evropských peněz 1200 projektů obcí, měst, krajů, podnikatelů a neziskových organizací.

 

Kontakt:

Mgr. Michaela Linhartová

Tisková mluvčí Úřadu Regionální rady

Tel.: 739 002 410

E-mail: michaela.linhartova@rr-strednimorava_cz