Do silnic a mostů půjde miliarda korun

Podporu přesahující jednu miliardu korun získaly projekty určené na rekonstrukci mostů a silnic II. a III. třídy ve Zlínském a Olomouckém kraji. Rozhodl o tom Výbor Regionální rady. Podpořeno bylo celkem 30 projektů.

"Tento finanční objem byl měl urychlit opravy důležitých krajských tahů a silnic, které jsou ve špatném stavu. Významné částky jsou investovány také do oprav mostů, které rekonstrukci nutně potřebovaly. Obecně by se tak kvalita silniční sítě v obou krajích měla opět výrazně zlepšit," uvedl zlínský hejtman Libor Lukáš, který je zároveň předsedou Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava.

Mezi nejvýznamnější podpořené investiční záměry patří rekonstrukce silnice Březolupy – Bílovice (146,3 milionů korun), Horní Lhota – Luhačovice (I. etapa – 82,5 milionu korun), rekonstrukce ulice Okružní na Jižních Svazích ve Zlíně ( 36,3 milionu korun), silnice Poličná –Valašské Meziříčí (59,3 milionu korun), Rekonstrukce sinice III/37726 a III/37727 Protivanov – Niva (13,8 milionu korun), silnice III/4384 a III/4387 Všechovice - okružní křižovatka (29,5 milionů korun) nebo Silnice III/44419 Újezd u Uničova – průtah (32,4 miliony korun).

Dokumenty ke stažení