Do měst půjde přes půl miliardy na vzdělávání, sociální služby a volnočasové aktivity

Projekty přibližně za 537 milionů korun schválil na svém jednání Výbor Regionální rady včera, v pondělí 8. prosince 2008.

Jednalo se o projekty, které předkládaly města na rozvoj sociálních služeb (např. domovy pro seniory, matky s dětmi či lidi bez domova), modernizaci mateřských, základních a středních škol či na vybudování zázemí pro trávení volného času ve městech. V sociální oblasti bylo podpořeno 5 projektů za 145 milionů, v oblasti vzdělávání bylo schváleno celkem 19 projektů za 243 miliony a u volnočasových aktivit prošlo 6 projektů za 149 milionů korun.

Podpořen byl například projekt Rekonstrukce budovy 2A v areálu staré nemocnice v Prostějově, nebo Domov pro seniory v Uherském Hradišti (podoblast podpory 2.2.2 Infrastruktura pro rozvoj sociálních služeb), Modernizace střediska odborné přípravy pro výuku gastronomických oborů v Přerově, Centrum pro výuku hi-technologií v Uherském Brodě (2.2.3 Infrastruktura pro rozvoj vzdělávání), Rozvoj infrastruktury pro volnočasové aktivity v Šumperku, Komunitní centrum Kunovice (2.2.5 Infrastruktura pro rozvoj volnočasových aktivit).

Seznam podpořených projektů: