Do měst a obcí putuje dalších 163 milionů na rozvoj cestovního ruchu

P1020648.jpg Olomouc, 13.2.2014 – dvacítka projektů na podporu rozvoje cestovního ruchu v Olomouckém a Zlínském kraji včera dostala od Výboru Regionální rady zelenou pro jejich realizaci. ROP Střední Morava rozdělí mezi schválené projekty krajů, měst, obcí a neziskových organizací celkem 163 milionů korun.

Výzva určená pro veřejný sektor byla vyhlášena na podzim předešlého roku a obsahovala podmínku, že předložené projekty musí prokázat přímý dopad na cestovní ruch a vliv na zvýšení počtu návštěvníků v území. Koncem listopadu se na Úřadu Regionální rady sešlo celkem 29 projektových žádostí a ke schválení jich finálně bylo doporučeno 20, které v součtu získají dotaci v celkové výši 163 milionů korun.

O dotaci z ROP Střední Morava se rozdělí 14 žadatelů z Olomouckého kraje, kteří předložili projekty za 108 milionů korun a 6 žadatelů ze Zlínského kraje, kteří se uchází o 55 milionů korun. V rámci Olomouckého kraje přihlásili své projekty např. město Plumlov, Centrum volného času Bozeňov  nebo obce Bernartice a Týn nad Bečvou. Za Zlínský kraj jsou to např. město Uherský Brod, Podhostýnský mikroregion nebo obec Lačnov.

A jaké projekty se budou díky dotacím z ROP Střední Morava realizovat? Evropské peníze poputují do 4 oblastí aktivit směřujících k podpoře rozvoje cestovního ruchu. A těmi jsou výstavba infrastruktury pro aktivní a kulturně-poznávací formy cestovního ruchu, lázeňství a výstavnictví, dále rozvoj a obnova sportovních areálů využitelných pro cestovní ruch, třetí oblastí je vybudování turistických okruhů či naučných stezek a poslední aktivitou jsou stavební úpravy kulturních a technických památek.

V oblasti cestovního ruchu již bylo v Olomouckém a Zlínském kraji z dotací ROP Střední Morava podpořeno 211 projektů za více než 2,5 miliardy korun. Investice do cestovního ruchu s sebou přinesly i vznik více než 1300 nových pracovních míst.

  

Kontakt:

Bc. Michaela Linhartová

Tisková mluvčí Úřadu Regionální rady

Tel.: 739 002 410

E-mail: michaela.linhartova@rr-strednimorava_cz