Bývalá konírna začala sloužit veřejnosti

lipn__k.jpg Lipník nad Bečvou má další památkový skvost. Díky Regionálnímu operačnímu programu Střední Morava se podařilo zrekonstruovat západní křídlo tamějšího zámku, které je od začátku července zprístupněno veřejnosti.

"Za posledních osm let jsme do rekonstrukce tohoto areálu investovali více než 70 milionů korun. Tato částka plynula z různých zdrojů. Byl to jak státní rozpočet, tak i rozpočet Olomouckého kraje nebo města Lipníka, nebo v neposlední řadě z Evropské unie proatřednictvím Regionálního operačního programu Střední Morava," řekl starosta města Miloslav Přikryl. Při rekonstrukci západního křídla zámku byly vytvořeny nové prostory výstavní galerie s technickým zázemím, prostory slavnostního sálu a hodně zanedbaná jižní část zámku byla zrekonstruována na kavárnu. "K celé rekonstrukci jsme přistupovali tak, aby byl zachován původní charakter stavby, tzn. že byla restaurována sgrafita a zachovány byly i původní břidlicové obklady stěn," doplnil starosta.

První velká výstava v nově zrekonstruovaných prostorách je připravena na Svatojakubské hody, kdy zde připravena výstava plastik akademického sochařeIgora Kitzberga.

Na rekonstrukci bávalé konírny lipenského zámku byla přidělena dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 16 milionů korun.