Baví vás puzzle? Přijďte si pro něj o víkendu

palac_interier_web.jpg Při příležitosti letošního ročníku Dnů evropského dědictví připravil Úřad Regionální rady Střední Morava zábavnou vědomostní soutěž pro veřejnost. Stačí navštívit některý z vybraných kulturních objektů, jejichž rekonstrukce byla financována z ROP Střední Morava, a přímo na místě vyplnit jednoduchý soutěžní kvíz. Za správné odpovědi získají návštěvníci originální ROP Puzzle.

O víkendu od 13. do 15. září stačí navštívit některé z vybraných míst Olomouckého či Zlínského kraje, které bylo v minulosti zrekonstruováno díky ROP Střední Morava (viz seznam na konci tiskové zprávy), a přímo na místě vyplnit krátký soutěžní kvíz. Pokud budou všechny odpovědi v kvízu správné, získají návštěvníci za odměnu jednu z originálních puzzle skládaček, tzv. „ROP puzzle“. Celá série ROP puzzle má celkem 21 různých motivů, což je dobrá zpráva zejména pro vášnivé sběratele puzzle. Z velké části motivy jednotlivých puzzle nafotili amatérští fotografové, kteří se v minulosti zapojili do některé z malých soutěží s ROP, které jsou vyhlašovány zejména na facebooku a webových stránkách www.mujprojekt.eu.

 

Ve Zlínském kraji může veřejnost ROP puzzle získat například návštěvou Archeoskanzenu v Modré, Galerie Joži Uprky v Uherském Hradišti, Muzea Františka Skopalíka v Záhlinicích či například návštěvou lázeňského domu Valaška v Luhačovicích, který byl postaven podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče. V Olomouckém kraji je možné se pro ROP puzzle vydat třeba do Muzea Baroka či Muzea vězeňství v Uničově, Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem, na pevnůstku v Radíkově nebo třeba do Arcibiskupského paláce v Olomouci.

 

Nejedná se ovšem o jedinou aktivitu, kterou úřad připravil v pozdním létě pro veřejnost. Až do konce září pokračuje soutěž „Natoč a vyhraj“. Stačí natočit krátké video z místa, které vzniklo s finanční podporou ROP Střední Morava a video nahrát do galerie na webových stránkách www.mujprojekt.eu. Pro vítěze je připraven pobyt v Baloncentru Břestek spojený s adrenalinovým zážitkem v podobě letu balonem. Dalších šest autorů nejlepších videí z míst projektů podpořených z ROP Střední Morava se může těšit zejména na luxusní wellness pobyty například v Relax centru Kolštejn v Branné, hotelu Jana v Přerově či hotelu Alexandria v Luhačovicích.

 

Během sedmi let bylo v Olomouckém a Zlínském kraji díky ROP Střední Morava zrekonstruováno bezmála 60 kulturních a turistických cílů za více než jednu miliardu korun. Mnoho z nich bylo navíc až díky své rekonstrukci znovu zpřístupněno veřejnosti. Příkladem je zámek Lešná u Valašského Meziříčí či olomoucké forty, které postupně ožívají a otevírají se veřejnosti.

 

SEZNAM MÍST, KDE LZE ZÍSKAT ROP PUZZLE:

Kraj

Projekt

Olomoucký   kraj

Galerie Konírna v zámku v   Lipníku nad Bečvou

Radniční věž v Prostějově

Šatlava - muzeum vězeňství   v Uničově

Muzeum baroka v Uničově

Expozice času ve Šternberku

Arcibiskupský palác v Olomouci

Fort Radíkov v Olomouci

Barokní bastionová pevost -   prachárna v Olomouci

Informační centrum na Zámeckém   náměstí ve Velké Bystřici

Muzeum kočárů v Čechách pod   Kosířem

Zlínský   kraj

Jezuitská kolej v Uherském   Hradišti

Jurkovičova rozhledna v Rožnově   pod Radhoštěm

Zámek Lešná u Valašského   Meziříčí

Lázeňský dům Valaška v Luhačovicích

 Augustiniánský dům   v Luhačovicích

Zámek Nový Světlov   v Bojkovicích

Archeoskanzen v Modré

Galerie v přírodě na Solání

 Muzeum Františka Skopalíka v   Záhlinicích