Areál jízdy králů Kunovice byl dnes slavnostně otevřen

Slavnostním přestřižením pásky byl dnes zahájen provoz Areálu Jízdy králů Kunovice. Areál, který je přírodním multifunkčním zařízením, kde se snoubí tradice se současností, byl vybudován díky dotaci z ROP Střední Morava. V jednom prostoru se zde setkává kultura, sport i relaxace.

Expozice jízdy králů nabízí pohled do historie tohoto zvyku. Amfiteátr se zastřešeným pódiem a hledištěm s elevací je určen především pro ukázky jevištního zpracování jízdy králů, doprovodné programy při samotné jízdě králů, ale i pro další folklorní i kulturní programy. Na zpevněných plochách si mohou hrát chlapci a dnes i děvčata na krále v jízdě nejen na koni, ale i na kole, koloběžce, in-line bruslích či skateboardu. Centrální hřiště s umělým povrchem umožní získat titul krále či královny v dalších sportech. K relaxaci pro návštěvníky všech věkových kategorií je určena terasa před zázemím celého areálu i lavičky v prostoru doplněném zelení. Aktivní relaxaci umožní venkovní fitness zařízení.

Celý prostor je řešen tak, aby měl mnohostranné využití pro konání kulturních a sportovních akcí a zároveň, aby byl přístupný v průběhu celého roku a aby zde návštěvníci města i jeho občané našli příjemný prostor pro aktivní odpočinek, poučení, sport i zábavu.

ROP Střední Morava podpořil vybudování Areálu Jízdy králů Kunovice dotací ve výši téměř 10 milionů korun.

Zdroj: www.mesto-kunovice.cz

AREAL_JIZDY_KRALU.png