Arcibiskup požehnal novému balneocentru

jesen__k.jpg Priessnitzovy lázně v Jeseníku se od soboty pyšní novým balneocentrem, na které přispěl i Regionální operační program Střední Morava. Návštěvníci lázní tak mohou očekávat služby na vysoké úrovni.

Kromě modernizace provozů vodoléčby lázně zmodernizovaly dvanáct apartmánů a o stejný počet zvýšily ubytovací kapacity. "Chceme do budoucna poskytovat zázemí pro relaxaci a oddych. Uvědomujeme si, že žijeme v době plné stresu a únavy," řekl předseda představenstva Petr Polák. Podle předsedy Regionální rady a olomouckého hejtmana Martina Tesaříka tak modernizace provozu pomůže přilákat do regionu další lázeňské turisty. "Z mého pohledu jsou to dobře investované peníze," uzavřel Tesařík.

Slavnostního otevření nově zrekonstruovaných prostor lázní se zúčastnili i zástupci zdravotních pojišťoven. Všichni se shodli na tom, že modernizace zařízení velmi prospěla.

Z celkového pohledu se jednalo o finančně náročnou investici ve výši devadesíti čtyř milionů korun, z toho necelých třicet milionů byla dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava.