Aktualizace harmonogramu výzev z ROP Střední Morava

web_projekty01.jpg Na červnovém jednání Výboru Regionální rady byla předložena aktualizace harmonogramu výzev z Regionálního operačního programu Střední Morava.

Upravený harmonogram výzev na období let 2011 až 2013 byl předložen ve vazbě na požadavky Zlínského a Olomouckého kraje. Výbor Regionální rady také reagoval na aktuální časový harmonogram aktualizace integrovaného plánu rozvoje území Olomouc, Jesenicko a Šumpersko a integrované plány rozvoje měst Zlín a Olomouc.

Aktualizovaný harmonogram výzev je ZDE.

V průběhu června byla uzavřena výzva číslo 23/2011 (podpora územního rozvoje Bouzovska a Staroměstska) a výzva číslo 24/2011 (projekty naplňující integrovaný plán rozvoje města Olomouc – Městské parky). Mezi předloženými projekty byla například rekonstrukce náměstí v obci Bouzov a rekonstrukce místní komunikace v Hynčicích pod Sušinou. Na rozvoj území Bouzovska a Sraroměstska je požadováno necelých 72 milionů korun. Ve čtyřiadvacáté výzvě přibližně 123 milionů korun požaduje statutární město Olomouc na parkovou úpravu města. Mezi nejnákladnější projekty patří dostavba areálu Výstaviště Flora, pavilonu A2 (78 mil. Kč).

Vyhlášena byla v pořadí již 25 výzva, jejíž aktivity jsou primárně zaměřeny na rozvoj území Horního Vsacka, Rožnovska a Luhačovicka. Výzva je vyhlášena na 167,6 mil. Kč, z toho 20,5 mil. Kč je určeno na nákup vozidel veřejné dopravy. Termín pro uzavření přijímání žádostí je 22. srpna 2011.