132 autobusových spojů má bezpečné stání

pv_p__edn__dra____.jpg Autobusy v ulicích Sladkovského a Martinákova před místním vlakovým nádražím v Prostějově už nemusí stát u krajnice. Díky dotaci z ROP Střední Morava mají devět nových zastávek a bezpečný prostor pro zastavení.

Prostor před místním vlakovým nádražím v Prostějově je místem s vysokou kumulací cestujících. Střídají se zde cestující ze 41 vlaků, které tudy projíždějí a 132 autobusových spojů příměstské i dálkové dopravy. Kromě veřejné dopravy tudy projíždí i velké množství vozidel. Řidiči si touto spojnicí zkracují cestu mezi ulicemi Olomoucká a Kostelecká. Z toho důvodu bylo na ulicích Sladkovského a Martinákova vystavěno pět nových autobusových zastávek, zvýšené nástupní hrany obrubníků a byly provedeny úpravy pro vozidla, pěší i cyklisty. Regionální operační program Střední Morava na úpravu prostějovského přednádraží přispěl dotací ve výši 13,5 milionů korun.

Město Prostějov patří z pohledu množství realizovaných projektů k těm a nejvyšším počtem. Do dnešního dne má z Regionálního operačního programu Střední Morava schváleno deset projektů za 104 milionů korun.