Penzion Chiranka pod Točem

Registrační číslo: CZ.1.12/3.3.00/38.01804

Celkové způsobilé výdaje: 24 999 620,00 Kč

Doba realizace projektu: 12. říjen 2012 až 20. červen 2015

Popis projektu

Výstavba hotelu Toč *** a víceúčelového hřiště

Cíle projektu

Hlavním cílem projektu je zvýšení atraktivity území Jesenicka pro potřeby cestovního ruchu. Konkrétně dojde k rozšíření nabídky ubytovacích možností i doprovodné infrastruktury pro cestovní ruch v obci Lipová-lázně. Stanoveného cíle tedy bude dosaženo prostřednictvím výstavby nového Penzionu Chiranka pod Točem včetně doprovodné infrastruktury. V Jesenicku tak bude nově k dispozici ubytovací komplex, který svým návštěvníkům kromě rozšířené lůžkové kapacity nabídne také další doprovodné služby jako sportovní hřiště, místnost pro saunování a masáže, školící místnost a také nová parkovací místa.

Přínosy projektu pocítí všechny jeho cílové skupiny. Skupinoví návštěvnici, ať už se jedná o školní pobyty nebo ostatní organizované skupiny, budou kromě většího komfortu profitovat také z vyšší ubytovací kapacity. Možnosti stávajícího Penzionu Chiranka totiž v exponovaných částech zimní i letní sezóny nejsou schopny pokrýt zájem zejména ze strany těchto skupinových návštěvníků. Individuální návštěvníci ocení vyšší standard ubytování v novém zařízení, které bude s dvouhvězdičkovou certifikací. Všechny cílové skupiny pak budou využívat rozšířené spektrum doprovodných služeb.

Nové zařízení Penzion Chiranka pod Točem bude provozně propojeno se stávajícím Penzionem Chiranka a dohromady budou tvořit jeden funkční celek. Dojde tak k vytvoření kvalitního ubytovacího komplexu s kapacitou až sto lůžek.

Průběh

V rámci projektu byl vybudován Hotel Toč s kapacitou 34 lůžek, kategorie ***. Dále bylo vybudováno parkoviště a víceúčelové hřiště

Realizátor projektu

Název: DENEA s.r.o.

IČ: 26916452

Ulice: Křenová 26

Město: Brno

PSČ: 60200

Místo realizace:

Kontaktní osoba

Kontakt: Tomáš Nezval, nafi@nafi_cz, tel.: 606612020