Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 30 40 50   Následující   ››

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá nové zaměstnance

DSC07967.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice právníka a odborného referenta oddělení kontroly a plateb. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 31. července do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Výstava fotografií projektů ROP Střední Morava se přesunula do Valašského Meziříčí

v__stava_Olomouc.jpg Muzejní a galerijní centrum Zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí je další zastávkou putovní výstavy fotografií projektů, které byly realizovány díky dotacím z ROP Střední Morava. Na celkem 9 panelech prezentují fotografie výběr z projektů, které vznikly od roku 2007 napříč všemi oblastmi podpory. Z celkem 1 200 podpořených projektů byli vybráni zástupci za oblast školství, dopravy, krizové infrastruktury, cestovního ruchu, revitalizace návsí a náměstí, ale také projekty ze sektrou zdravotnictví, sociálních služeb či třeba volnočasových aktivit, parků apod. Výstavu je možné v Muzejním a galerijním centru zhlédnout až do 26. července t. r.

 

Vyšlo nové číslo Magazínu ROP Střední Morava

Lazeck___fort_XXII._2.jpg Druhé letošní vydání elektronického Magazínu ROP Střední Morava se věnuje projektům v cestovním ruchu. Jako vždy představuje nové projekty a přináší zajímavé rozhovory s  úspěšnými příjemci dotací. Magazín se věnuje také tématu nejčastějších chyb a problémů při realizaci veřejných zakázek a samozřejmě nechybí informace o stavu čerpání dotací z ROP Střední Morava. Letní číslo Magazínu ROP přináší jako vždy tipy na výlet po Olomouckém a Zlínském kraji a také informace o aktivitách pro veřejnost a letní soutěži.

 

Postupy pro příjemce při závěrečném vyúčtování projektu

web_2.jpg Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava schválil dne 25. 6. 2015 dokument Postupy pro příjemce při závěrečném vyúčtování projektu , který se vztahuje pouze na projekty, u nichž je uplatněno opatření k eliminaci rizik z přezávazkování/nedočerpání finanční alokace ROP Střední Morava. Jedná se o projekty nezakládající veřejnou podporu (tj. zpravidla se nejedná o projekty podnikatelských subjektů) předložené do výzev vyhlášených na opatření k eliminaci rizik z přezávazkování/nedočerpání finanční alokace ROP Střední Morava (tj. výzvy č. 31/2012 a výše).

 

Putovní výstava fotografií projektů ROP Střední Morava je aktuálně k vidění v Olomouci

putovn___v__stava.jpg Jaké projekty vznikly v Olomouckém a Zlínském kraji díky dotacím z Evropského fondu pro regionální rozvoj, si v těchto dnech může veřejnost prohlédnout na putovní výstavě fotografií projektů podpořených z ROP Střední Morava. Panely s fotografiemi, které prezentují výběr projektů napříč všemi oblastmi podpory, jsou od dnešního dne k vidění v přízemí budovy RCO v Olomouci. Výstava se v Olomouci zdrží po dobu 2 týdnů, tedy do 12.7.2015.    

 

Zámecká zahrada v Hranicích se dnes otevírá veřejnosti

Hranice.jpg Slavnostní otevření Zámecké zahrady se odehraje dnes odpoledne v Hranicích. Z nevyužívaného a neudržovaného pozemku v historickém jádru města tady díky dotaci z ROP Střední Morava vybudovali příjemné odpočinkové místo, které nabídne prostor pro relaxaci i volnočasové aktivity.

 

Odstartoval další ročník soutěže Vyfoť projekt

banner web VP_3.PNG Již pátým rokem pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj úspěšnou letní fotografickou soutěž Vyfoť projekt. Až do konce srpna může veřejnost v rámci této soutěže fotografovat projekty podpořené z evropských fondů a soutěžit o zajímavé ceny.

 

ROP Střední Morava podpořil opravu nejvíce poškozené silnice na Prostějovsku

img_8990.jpg Dnes byl slavnostně otevřen průtah v obci Výšovice. Komunikace, která byla v minulosti označována za nejpoškozenější v okrese, se dočkala nejen nového povrchu, směrových prvků a dopravního značení, ale také vybudování bezpečnostních ostrůvků, nových autobusových zastávek a dešťové kanalizace. Bezpečnost chodců zvýší vybudované chodníky.

 

Areál jízdy králů Kunovice byl dnes slavnostně otevřen

Slavnostním přestřižením pásky byl dnes zahájen provoz Areálu Jízdy králů Kunovice. Areál, který je přírodním multifunkčním zařízením, kde se snoubí tradice se současností, byl vybudován díky dotaci z ROP Střední Morava. V jednom prostoru se zde setkává kultura, sport i relaxace.

 

Putovní výstava fotografií projektů podpořených z ROP Střední Morava startuje

putovn___v__stava.jpg Olomouc, 17.6.2015 – V  Olomouckém a Zlínském kraji bylo od roku 2007 prostřednictvím ROP Střední Morava investováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj více než 18 miliard korun.  Jaké projekty byly z těchto peněz podpořeny a jak přispěly k obměně regionu, prezentuje výstava fotografií projektů, která postupně navštíví 9 měst v jednotlivých okresech v obou krajích. Od dnešního dne až do 28.6. jsou panely s fotografiemi k vidění v prostorách městského úřadu v Jeseníku.

 

Monitorovací výbor na svém 20. zasedání 10.června projednal Zprávu o realizaci

DSC09907.jpg Zpráva o realizaci ROP Střední Morava je předkládána na každém zasedání Monitorovacího výboru Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava. Jejím cílem je informovat Monitorovací výbor ROP Střední Morava o kontinuitě implementace a zhodnotit průběžný pokrok při dosahování cílů ROP Střední Morava.

 

ROP Střední Morava vyčerpal celou alokaci, poslední peníze podpoří rekonstrukci silnic

II150_OK_008.jpg Olomouc, 9.6.2015 – O uplatnění úplně posledních dotací z ROP Střední Morava rozhodnul v uplynulém týdnu Výbor regionální rady. K dopracování bylo schváleno 6 projektů na modernizace silnic v Olomouckém a Zlínském kraji za více než 100 milionů korun. Tím je celá finanční alokace vyčleněná pro období 2007-2013 vyčerpána.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá právníka

v__hy.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice právníka. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 17. června do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Vyberte NEJ projekt spolufinancovaný z ROP Střední Morava a vyhrajte zajímavé ceny

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 1.6.2015 - Regionální operační program Střední Morava, jehož prostřednictvím proudily v programovém období 2007-2013 do Olomouckého a Zlínského kraje dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj, podpořil vznik více než  1 200 projektů. Veřejnost má nyní možnost vybrat ty nejzajímavější, nejhezčí či nejpřínosnější z nich. V hlasování o NEJ projekt, které poběží od 1.6. do 30.9. na stránkách www.mujprojekt.eu je možné získat i pěkné ceny.

 

Seminář pro příjemce dotace z ROP Střední Morava na téma "Problematika veřejných zakázek", Přerov, 4.6.2015

DSC06763.jpg Úřad Regionální rady Střední Morava pořádá seminář pro příjemce dotace z ROP Střední Morava zaměřený na problematiku veřejných zakázek, zakázek a nejčastější chyby při realizaci projektu. Seminář poběhne 4.6.2015 v Hotelu JANA v Přerově.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 30 40 50   Následující   ››