Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 30 40 50   Následující   ››

Areál jízdy králů Kunovice byl dnes slavnostně otevřen

Slavnostním přestřižením pásky byl dnes zahájen provoz Areálu Jízdy králů Kunovice. Areál, který je přírodním multifunkčním zařízením, kde se snoubí tradice se současností, byl vybudován díky dotaci z ROP Střední Morava. V jednom prostoru se zde setkává kultura, sport i relaxace.

 

Putovní výstava fotografií projektů podpořených z ROP Střední Morava startuje

putovn___v__stava.jpg Olomouc, 17.6.2015 – V  Olomouckém a Zlínském kraji bylo od roku 2007 prostřednictvím ROP Střední Morava investováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj více než 18 miliard korun.  Jaké projekty byly z těchto peněz podpořeny a jak přispěly k obměně regionu, prezentuje výstava fotografií projektů, která postupně navštíví 9 měst v jednotlivých okresech v obou krajích. Od dnešního dne až do 28.6. jsou panely s fotografiemi k vidění v prostorách městského úřadu v Jeseníku.

 

Monitorovací výbor na svém 20. zasedání 10.června projednal Zprávu o realizaci

DSC09907.jpg Zpráva o realizaci ROP Střední Morava je předkládána na každém zasedání Monitorovacího výboru Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava. Jejím cílem je informovat Monitorovací výbor ROP Střední Morava o kontinuitě implementace a zhodnotit průběžný pokrok při dosahování cílů ROP Střední Morava.

 

ROP Střední Morava vyčerpal celou alokaci, poslední peníze podpoří rekonstrukci silnic

II150_OK_008.jpg Olomouc, 9.6.2015 – O uplatnění úplně posledních dotací z ROP Střední Morava rozhodnul v uplynulém týdnu Výbor regionální rady. K dopracování bylo schváleno 6 projektů na modernizace silnic v Olomouckém a Zlínském kraji za více než 100 milionů korun. Tím je celá finanční alokace vyčleněná pro období 2007-2013 vyčerpána.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá právníka

v__hy.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice právníka. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 17. června do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Vyberte NEJ projekt spolufinancovaný z ROP Střední Morava a vyhrajte zajímavé ceny

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 1.6.2015 - Regionální operační program Střední Morava, jehož prostřednictvím proudily v programovém období 2007-2013 do Olomouckého a Zlínského kraje dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj, podpořil vznik více než  1 200 projektů. Veřejnost má nyní možnost vybrat ty nejzajímavější, nejhezčí či nejpřínosnější z nich. V hlasování o NEJ projekt, které poběží od 1.6. do 30.9. na stránkách www.mujprojekt.eu je možné získat i pěkné ceny.

 

Seminář pro příjemce dotace z ROP Střední Morava na téma "Problematika veřejných zakázek", Přerov, 4.6.2015

DSC06763.jpg Úřad Regionální rady Střední Morava pořádá seminář pro příjemce dotace z ROP Střední Morava zaměřený na problematiku veřejných zakázek, zakázek a nejčastější chyby při realizaci projektu. Seminář poběhne 4.6.2015 v Hotelu JANA v Přerově.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá odborné referenty oddělení kontroly a plateb

web_projekty01.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice - Odborný referent oddělení kontroly a plateb pro Olomoucké i Zlínské pracoviště. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 4. června do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá administrativního pracovníka odboru řízení projektů

DSC06885.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice - Administrativní pracovník OŘP Zlín. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 1. června do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

200 milionů korun míří do obcí v Olomouckém a Zlínském kraji

013.JPG Olomouc, 13.5.2015 – Čtyřicet obcí v Olomouckém a Zlínském kraji se může pustit do rekonstrukcí svých návsí nebo chodníků a komunikací. Z ROP Střední Morava získají na revitalizaci veřejných prostranství dotace v celkové výši téměř 200 milionů korun. Na svém včerejším jednání o tom rozhodnul Výbor Regionální rady.

 

Aktualizace dokumentu Metodický pokyn - Vzor Smlouvy o poskytnutí dotace na individuální projekt

web_2.jpg K datu 12. 5. 2015 byl aktualizován dokument Metodický pokyn Vzor Smlouvy o poskytnutí dotace na individuální projekt. Ve vazbě na změnu zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů došlo k úpravě Smlouvy o poskytnutí dotace  a to v čl. 15 Porušení rozpočtové kázně, smluvních podmínek, nesrovnalosti a sankce.

 

Oslava Dne Evropy s projekty ROP Střední Morava

DE_kopie.jpg Olomouc, 30.4.2015 – Na Den Evropy, který připadá na 9. května, připravil Úřad Regionální rady Střední Morava každoroční akci pro veřejnost. Ve spolupráci s příjemci dotace z ROP Střední Morava v oblasti kultury a cestovního ruchu přichystal na tento den zvýhodněné vstupy na 9 zajímavých míst v Olomouckém a Zlínském kraji. Místní obyvatelé i turisté si tak mohou prohlédnout atraktivní projekty, které vznikly díky finanční podpoře z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá právníka

paragraf.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice - právník. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 15. května do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

ROP Střední Morava se připojuje k trestnímu řízení proti bývalým zaměstnancům

Olomouc, 22.4.2015 - Minulý týden Policie ČR obvinila tři již bývalé zaměstnance Úřadu Regionální rady z protiprávního jednání. Na základě interního prošetřování celé události byl s obviněnými zaměstnanci okamžitě ukončen pracovní poměr. Úřad se také jako poškozená strana 21.4. připojil k trestnímu řízení zahájenému Policií ČR.

 

Tisková informace ROP Střední Morava

Olomouc, 17.4.2015 - Na základě dostupných informací ze strany orgánů činných v trestním řízení ve věci ROP Střední Morava provedlo vedení úřadu rychlou analýzu, na základě které lze konstatovat, že uváděné skutečnosti svědčí o porušení pravidel chování obviněných úředníků, a to v odlišné míře.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 30 40 50   Následující   ››