Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 50   Následující   ››

Definitivně poslední dotace pomůžou obcím zrekonstruovat návsi a chodníky

bouzov.jpg Olomouc, 8.9.2015 – Úplně poslední peníze z ROP Střední Morava získají malé obce v Olomouckém a Zlínském kraji. Přibližně 200 milionů korun použijí na revitalizace návsí, místních komunikací nebo třeba chodníků. Získané dotace musí proinvestovat do konce roku.

 

Fotografie projektů podpořených z ROP Střední Morava jsou aktuálně vystaveny v Prostějově

v__stava_Olomouc.jpg Již v sedmém městě v rámci svého putování po Olomouckém a Zlínském kraji je k vidění výstava fotografií projektů, které vznikly díky finanční podpoře z ROP Střední Morava. Na 16 panelech si může veřejnost prohlédnout, co všechno bylo v regionu díky dotacím z Evropského fondu pro regionální rozvoj zrekonstruováno, zmodernizováno nebo zcela nově vybudováno.  Fotografie představují výběr nejzajímavějších projektů z různých oblastí, např. silnice, cyklostezky, návsi a náměstí, školy, zdravotnická zařízení nebo také historické památky a expozice. Výstavní panely jsou umístěny v prostorách prostějovské radnice u vstupu na radniční věž a veřejnost si je sem může přijít prohlédnout v následujících dvou týdnech, tj. do 20. září.

 

Dny evropského dědictví jsou příležitostí navštívit památky obnovené díky ROP Střední Morava

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 4.9.2015 – První polovina září patří již každoročně Dnům evropského dědictví, kdy se veřejnosti otevírají dveře nejrůznějších památek a objektů. Každý rok se mezi těmito objekty objevují také místa, která byla zrekonstruována a znovu zpřístupněna díky finanční podpoře z ROP Střední Morava.

 

VÝROČNÍ KONFERENCE 30. 9. 2015

DSC09907.jpg Přijďte na Výroční konferenci ROP Střední Morava "18,3 miliardy pro Olomoucký a Zlínský kraj", která se bude konat ve středu 30.9.2015 ve velkém sále Hotelu Jana v Přerově.  

 

Evropská komise schválila Výroční zprávu ROP Střední Morava za rok 2014

vlajka_EU_01.jpg Evropská komise 26. srpna 2015 schválila znění Výroční zprávy ROP Střední Morava za rok 2014. Výroční zpráva obsahuje data o stavu čerpání finančních prostředků v Olomouckém a Zlínském kraji od roku 2007 do konce roku 2014.

 

ROP Střední Morava vyplatil příjemcům již 16 miliard korun

euro_coins.jpg Olomouc, 25.8.2015 – ROP Střední Morava v uplynulém týdnu překonal hranici 16 miliard korun odeslaných na účty příjemců dotace z tohoto operačního programu. Z celkové finanční alokace programu, která pro období 2007-2013 činila 18,3 miliardy korun, zbývá ještě proplatit 2,3 miliardy korun. Tyto prostředky musí být ze strany příjemců vyúčtovány nejpozději do 31.12.2015.

 

Putovní výstava fotografií projektů ROP Střední Morava je ode dneška k vidění v Uherském Hradišti

Jesen__k_IV_____kopie.jpg Fotografie, na kterých je představen výběr projektů, které byly realizovány díky dotacím z ROP Střední Morava, je ode dneška možné zhlédnout v prostorách Kina Hvězda v Uherském Hradišti. V rámci putovní výstavy, která objíždí Olomoucký a Zlínský kraj, jsou prostřednictvím fotografií prezentovány výsledky, kterých ROP Střední Morava dosáhl v programovém období 2007-2013. Každý výstavní panel ukazuje ty nejzajímavější projekty v celkem 16 tématech, ať už z oblasti dopravy, rozvoje měst a obcí nebo třeba cestovního ruchu. V Uherském Hradišti se výstava zdrží pod dobu 2 týdnů, od 7. září se přesune na další místo svého putování.

 

Byl aktualizován formulář D48 Soupiska dokladů

bro__ura2.jpg K datu 13.8.2015 byl aktualizován formulář D48 Soupiska dokladů. Revize formuláře spočívá v doplnění kontrolního vzorce na výpočet výše DPH, a to do sloupců DPH v Kč v Investičních výdajích a Neinvestičních výdajích, kdy sloupec Výdaj bez DPH je vynásoben koeficientem 0,21. V případě jiné sazby DPH si příjemce může tento vzorec upravit, případně přepsat hodnotou uvedenou v daňovém dokladu. Tato úprava pomůže příjemcům s kontrolou vyplněných údajů a snížení chybovosti při vyplňování.

 

Aktualizace dokumentu Provádění finančních oprav v rámci ROP Střední Morava

pd.jpg K datu 5.8.2015 byl aktualizován dokument Provádění finančních oprav v rámci ROP Střední Morava.

 

Výstava o projektech ROP Střední Morava doputovala do Šternberka

V__stava_____ternberk.jpg Panely s fotografiemi, na kterých jsou zachyceny projekty, které vznikly díky dotacím z ROP Střední Morava, jsou ode dneška k vidění v prostorách Expozice času ve Šternberku. Jde již o pátou zastávku putovní výstavy, která prezentuje to nejzajímavější, co v Olomouckém a Zlínském kraji vzniklo díky penězům z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Na fotografiích jsou k vidění např. silnice, cyklostezky, návsi a náměstí, školy, koupaliště nebo třeba muzea a expozice. Výstava bude ve Šternberku k vidění po dobu 2 následujících týdnů.

 

Muzeum o vypálených Vařákových pasekách bude slavnostně otevřeno

V sobotu 8.8. bude v Lačnově na Vsetínsku slavnostně otevřen venkovní areál s muzeem a expozicí o tzv. Vařákových pasekách. Ty byly na konci druhé světové války vypáleny a několik členů rodiny Vařáků bylo popraveno. Na jejich památku a jako připomínka historie byl nyní na místě někdejší tragédie vybudován formou vědecké rekonstrukce komplex, jehož součástí je i replika hospodářské usedlosti rodiny Vařáků. Znovu zde stojí obytná chalupa, chlév, vozovna, stodola, sklípek s kovárnou, sušírna a studna se zahradou a včelíny. Z bývalé obalovny sazenic pak rekonstrukcí vzniklo muzeum se stálou expozicí vypálených obcí a info centrum. Celý areál navazuje na síť naučných stezek, které propojují jak zajímavosti v obci, tak i v jejím okolí. V rámci budování projektu pak došlo k rekonstrukci 3 naučných stezek, u kterých byly doplněny informační panely a došlo i k jejich digitalizaci. Na projekt, který nese název „ Vařákovy paseky - vědecká rekonstrukce vypálené usedlosti s expozicí napojená na síť naučných stezek“ přispěl ROP Střední Morava dotací 10 milionů korun.

 

Hlasování v soutěži o NEJ projekt ROP Střední Morava je v plném proudu

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 5.8.2015 - Letní soutěž, na jejímž konci budou známy NEJ projekty spolufinancované z ROP Střední Morava, je ve své polovině. O vítězích rozhodne veřejnost prostřednictvím internetového hlasování na stránkách www.mujprojekt.eu . Ještě do konce září je možné dát svůj hlas 3 libovolným projektům, které jsou pro hlasující ty nejzajímavější, nejprospěšnější nebo třeba nejhezčí. Zapojit se může každý a za svoje hlasy může získat i některou z pěkných cen.

 

Unikátní Thermepark ve Velkých Losinách slavnostně otevře vnitřní prostory areálu

Thermepark.jpg Dlouho očekávaný nový termální park ve Velkých Losinách spustí od soboty 1.8. provoz vnitřních bazénů a zázemí. Moderní areál s celoročním provozem vyrostl na místě původního venkovního termálního koupaliště, které již neodpovídalo standardům kvality a ani jeho kapacita již nebyla dostačující. Koupaliště prošlo rekonstrukcí a bylo rozšířeno o moderní multifunkční vodní komplex, který nabídne vyžití a služby na evropské úrovni.  Součástí akvaparku je pět vnitřních bazénů, z toho jeden s průplavem do venkovního termálního bazénu, whirlpool, dětské brouzdaliště a tobogan. Jsou zde i sauny a prostory pro masáže a fyzioterapii a také restaurace, letní terasa s občerstvením nebo třeba plážové apartmány. Unikátní je využití místních přírodních zdrojů - bazény jsou napuštěny sirnatou termální vodou, která má blahodárné účinky – to nenabízí žádný jiný areál v ČR. Relaxovat a trávit volný čas tady budou nejen lázeňští hosté, ale i místní obyvatelé a příležitostní návštěvníci lázeňského městečka v podhůří Jeseníků. ROP Střední Morava uvolnil na vybudování Thermeparku dotaci ve výši 20 milionů korun. Na dokončení venkovní části areálu se ještě pracuje, celý Thermepark pak hostům začne plně sloužit za několik týdnů.

 

Fotografie projektů ROP Střední Morava jsou ode dneška vystaveny v Kroměříži

Valmez.jpg Putovní výstava fotografií, na kterých jsou prezentovány vybrané projekty spolufinancované z ROP Střední Morava, je ode dneška k vidění v prostorách kina Nadsklepí v Kroměříži. Až do 9.8.2015 tady bude mít veřejnost možnost prohlédnout si jejím prostřednictvím výsledky ROP Střední Morava za uplynulé programové období. Vystavované fotografie prezentují jen zlomek projektů, kterých bylo v Olomouckém a Zlínském kraji z Evropského fondu pro regionální rozvoj podpořeno na 1 200 za více než 18 miliard korun. Kroměříž je čtvrtou zastávkou putovní výstavy, která postupně objede 9 měst v Olomouckém a Zlínském kraji.

 

Tančírna v Račím údolí se dnes představí v plné kráse

Tan____rna.png Jedna z nejkrásnějších staveb v okolí Javorníku  – tančírna v Račím údolí – bude dnes po rekonstrukci slavnostně otevřena. Donedávna chátrající restaurace se sálem, postavená v secesním stylu, patřila k vyhlášeným výletním místům obyvatel Javorníku a širokého okolí. Před válkou se zde konaly sobotní zábavy a nedělní čaje s hudbou. Okolí malebného místa zkrášloval parčík se skalkami, rododendrony, okrasnými dřevinami a stylovým venkovním posezením. Díky finanční podpoře z ROP Střední Morava prošla značně zdevastovaná stavba náročnou rekonstrukcí a unikátní budovu tesařské konstrukce s výzdobnými řezbami se tak podařilo zachovat.  Modernizovaný dvoupodlažní objekt bude sloužit jako stálá expozice historie a současnosti objektu, Račího údolí a Rychlebských hor. V přízemí najdou zázemí  turisté a cykloturisté, je zde i servisní místnost pro běžkaře a cyklisty, hygienické zázemí a také prostor s propagačními materiály. Obec Bernartice, která stojí za záchranou tančírny, má do budoucna v plánu přesunout do ní různé kulturní a společenské akce, aby objekt sloužil svému původnímu účelu. Celková rekonstrukce historické tančírny vyšla na 17 milionů korun, ROP Střední Morava poskytnul na obnovu dotaci 12 milionů korun.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 50   Následující   ››