Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 50   Následující   ››

Aktualizace dokumentu Provádění finančních oprav v rámci ROP Střední Morava

pd.jpg K datu 5.8.2015 byl aktualizován dokument Provádění finančních oprav v rámci ROP Střední Morava.

 

Výstava o projektech ROP Střední Morava doputovala do Šternberka

V__stava_____ternberk.jpg Panely s fotografiemi, na kterých jsou zachyceny projekty, které vznikly díky dotacím z ROP Střední Morava, jsou ode dneška k vidění v prostorách Expozice času ve Šternberku. Jde již o pátou zastávku putovní výstavy, která prezentuje to nejzajímavější, co v Olomouckém a Zlínském kraji vzniklo díky penězům z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Na fotografiích jsou k vidění např. silnice, cyklostezky, návsi a náměstí, školy, koupaliště nebo třeba muzea a expozice. Výstava bude ve Šternberku k vidění po dobu 2 následujících týdnů.

 

Muzeum o vypálených Vařákových pasekách bude slavnostně otevřeno

V sobotu 8.8. bude v Lačnově na Vsetínsku slavnostně otevřen venkovní areál s muzeem a expozicí o tzv. Vařákových pasekách. Ty byly na konci druhé světové války vypáleny a několik členů rodiny Vařáků bylo popraveno. Na jejich památku a jako připomínka historie byl nyní na místě někdejší tragédie vybudován formou vědecké rekonstrukce komplex, jehož součástí je i replika hospodářské usedlosti rodiny Vařáků. Znovu zde stojí obytná chalupa, chlév, vozovna, stodola, sklípek s kovárnou, sušírna a studna se zahradou a včelíny. Z bývalé obalovny sazenic pak rekonstrukcí vzniklo muzeum se stálou expozicí vypálených obcí a info centrum. Celý areál navazuje na síť naučných stezek, které propojují jak zajímavosti v obci, tak i v jejím okolí. V rámci budování projektu pak došlo k rekonstrukci 3 naučných stezek, u kterých byly doplněny informační panely a došlo i k jejich digitalizaci. Na projekt, který nese název „ Vařákovy paseky - vědecká rekonstrukce vypálené usedlosti s expozicí napojená na síť naučných stezek“ přispěl ROP Střední Morava dotací 10 milionů korun.

 

Hlasování v soutěži o NEJ projekt ROP Střední Morava je v plném proudu

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 5.8.2015 - Letní soutěž, na jejímž konci budou známy NEJ projekty spolufinancované z ROP Střední Morava, je ve své polovině. O vítězích rozhodne veřejnost prostřednictvím internetového hlasování na stránkách www.mujprojekt.eu . Ještě do konce září je možné dát svůj hlas 3 libovolným projektům, které jsou pro hlasující ty nejzajímavější, nejprospěšnější nebo třeba nejhezčí. Zapojit se může každý a za svoje hlasy může získat i některou z pěkných cen.

 

Unikátní Thermepark ve Velkých Losinách slavnostně otevře vnitřní prostory areálu

Thermepark.jpg Dlouho očekávaný nový termální park ve Velkých Losinách spustí od soboty 1.8. provoz vnitřních bazénů a zázemí. Moderní areál s celoročním provozem vyrostl na místě původního venkovního termálního koupaliště, které již neodpovídalo standardům kvality a ani jeho kapacita již nebyla dostačující. Koupaliště prošlo rekonstrukcí a bylo rozšířeno o moderní multifunkční vodní komplex, který nabídne vyžití a služby na evropské úrovni.  Součástí akvaparku je pět vnitřních bazénů, z toho jeden s průplavem do venkovního termálního bazénu, whirlpool, dětské brouzdaliště a tobogan. Jsou zde i sauny a prostory pro masáže a fyzioterapii a také restaurace, letní terasa s občerstvením nebo třeba plážové apartmány. Unikátní je využití místních přírodních zdrojů - bazény jsou napuštěny sirnatou termální vodou, která má blahodárné účinky – to nenabízí žádný jiný areál v ČR. Relaxovat a trávit volný čas tady budou nejen lázeňští hosté, ale i místní obyvatelé a příležitostní návštěvníci lázeňského městečka v podhůří Jeseníků. ROP Střední Morava uvolnil na vybudování Thermeparku dotaci ve výši 20 milionů korun. Na dokončení venkovní části areálu se ještě pracuje, celý Thermepark pak hostům začne plně sloužit za několik týdnů.

 

Fotografie projektů ROP Střední Morava jsou ode dneška vystaveny v Kroměříži

Valmez.jpg Putovní výstava fotografií, na kterých jsou prezentovány vybrané projekty spolufinancované z ROP Střední Morava, je ode dneška k vidění v prostorách kina Nadsklepí v Kroměříži. Až do 9.8.2015 tady bude mít veřejnost možnost prohlédnout si jejím prostřednictvím výsledky ROP Střední Morava za uplynulé programové období. Vystavované fotografie prezentují jen zlomek projektů, kterých bylo v Olomouckém a Zlínském kraji z Evropského fondu pro regionální rozvoj podpořeno na 1 200 za více než 18 miliard korun. Kroměříž je čtvrtou zastávkou putovní výstavy, která postupně objede 9 měst v Olomouckém a Zlínském kraji.

 

Tančírna v Račím údolí se dnes představí v plné kráse

Tan____rna.png Jedna z nejkrásnějších staveb v okolí Javorníku  – tančírna v Račím údolí – bude dnes po rekonstrukci slavnostně otevřena. Donedávna chátrající restaurace se sálem, postavená v secesním stylu, patřila k vyhlášeným výletním místům obyvatel Javorníku a širokého okolí. Před válkou se zde konaly sobotní zábavy a nedělní čaje s hudbou. Okolí malebného místa zkrášloval parčík se skalkami, rododendrony, okrasnými dřevinami a stylovým venkovním posezením. Díky finanční podpoře z ROP Střední Morava prošla značně zdevastovaná stavba náročnou rekonstrukcí a unikátní budovu tesařské konstrukce s výzdobnými řezbami se tak podařilo zachovat.  Modernizovaný dvoupodlažní objekt bude sloužit jako stálá expozice historie a současnosti objektu, Račího údolí a Rychlebských hor. V přízemí najdou zázemí  turisté a cykloturisté, je zde i servisní místnost pro běžkaře a cyklisty, hygienické zázemí a také prostor s propagačními materiály. Obec Bernartice, která stojí za záchranou tančírny, má do budoucna v plánu přesunout do ní různé kulturní a společenské akce, aby objekt sloužil svému původnímu účelu. Celková rekonstrukce historické tančírny vyšla na 17 milionů korun, ROP Střední Morava poskytnul na obnovu dotaci 12 milionů korun.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá nové zaměstnance

DSC07967.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice právníka a odborného referenta oddělení kontroly a plateb. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 31. července do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Výstava fotografií projektů ROP Střední Morava se přesunula do Valašského Meziříčí

v__stava_Olomouc.jpg Muzejní a galerijní centrum Zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí je další zastávkou putovní výstavy fotografií projektů, které byly realizovány díky dotacím z ROP Střední Morava. Na celkem 9 panelech prezentují fotografie výběr z projektů, které vznikly od roku 2007 napříč všemi oblastmi podpory. Z celkem 1 200 podpořených projektů byli vybráni zástupci za oblast školství, dopravy, krizové infrastruktury, cestovního ruchu, revitalizace návsí a náměstí, ale také projekty ze sektrou zdravotnictví, sociálních služeb či třeba volnočasových aktivit, parků apod. Výstavu je možné v Muzejním a galerijním centru zhlédnout až do 26. července t. r.

 

Vyšlo nové číslo Magazínu ROP Střední Morava

Lazeck___fort_XXII._2.jpg Druhé letošní vydání elektronického Magazínu ROP Střední Morava se věnuje projektům v cestovním ruchu. Jako vždy představuje nové projekty a přináší zajímavé rozhovory s  úspěšnými příjemci dotací. Magazín se věnuje také tématu nejčastějších chyb a problémů při realizaci veřejných zakázek a samozřejmě nechybí informace o stavu čerpání dotací z ROP Střední Morava. Letní číslo Magazínu ROP přináší jako vždy tipy na výlet po Olomouckém a Zlínském kraji a také informace o aktivitách pro veřejnost a letní soutěži.

 

Postupy pro příjemce při závěrečném vyúčtování projektu

web_2.jpg Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava schválil dne 25. 6. 2015 dokument Postupy pro příjemce při závěrečném vyúčtování projektu , který se vztahuje pouze na projekty, u nichž je uplatněno opatření k eliminaci rizik z přezávazkování/nedočerpání finanční alokace ROP Střední Morava. Jedná se o projekty nezakládající veřejnou podporu (tj. zpravidla se nejedná o projekty podnikatelských subjektů) předložené do výzev vyhlášených na opatření k eliminaci rizik z přezávazkování/nedočerpání finanční alokace ROP Střední Morava (tj. výzvy č. 31/2012 a výše).

 

Putovní výstava fotografií projektů ROP Střední Morava je aktuálně k vidění v Olomouci

putovn___v__stava.jpg Jaké projekty vznikly v Olomouckém a Zlínském kraji díky dotacím z Evropského fondu pro regionální rozvoj, si v těchto dnech může veřejnost prohlédnout na putovní výstavě fotografií projektů podpořených z ROP Střední Morava. Panely s fotografiemi, které prezentují výběr projektů napříč všemi oblastmi podpory, jsou od dnešního dne k vidění v přízemí budovy RCO v Olomouci. Výstava se v Olomouci zdrží po dobu 2 týdnů, tedy do 12.7.2015.    

 

Zámecká zahrada v Hranicích se dnes otevírá veřejnosti

Hranice.jpg Slavnostní otevření Zámecké zahrady se odehraje dnes odpoledne v Hranicích. Z nevyužívaného a neudržovaného pozemku v historickém jádru města tady díky dotaci z ROP Střední Morava vybudovali příjemné odpočinkové místo, které nabídne prostor pro relaxaci i volnočasové aktivity.

 

Odstartoval další ročník soutěže Vyfoť projekt

banner web VP_3.PNG Již pátým rokem pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj úspěšnou letní fotografickou soutěž Vyfoť projekt. Až do konce srpna může veřejnost v rámci této soutěže fotografovat projekty podpořené z evropských fondů a soutěžit o zajímavé ceny.

 

ROP Střední Morava podpořil opravu nejvíce poškozené silnice na Prostějovsku

img_8990.jpg Dnes byl slavnostně otevřen průtah v obci Výšovice. Komunikace, která byla v minulosti označována za nejpoškozenější v okrese, se dočkala nejen nového povrchu, směrových prvků a dopravního značení, ale také vybudování bezpečnostních ostrůvků, nových autobusových zastávek a dešťové kanalizace. Bezpečnost chodců zvýší vybudované chodníky.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 50   Následující   ››