Aktuality

Do silnic a mostů půjde miliarda korun

Podporu přesahující jednu miliardu korun získaly projekty určené na rekonstrukci mostů a silnic II. a III. třídy ve Zlínském a Olomouckém kraji. Rozhodl o tom Výbor Regionální rady. Podpořeno bylo celkem 30 projektů.

 

Prezentace z konzultačních dnů

Přibližně stovka zájemců využila možnosti konzultovat nejasnosti při předkládání projektů přímo s pracovníky Úřadu Regionální rady na konzultačních dnech, které probíhaly v Olomouci a ve Zlíně. Na jednom místě si tak mohli vyslechnout řešení problematických oblastí, které trápí je samotné nebo ostatní předkladatele projektů.

 

Upřesnění platnosti metodického pokynu Publicita

Úřad Regionální rady vydal metodické oznámení vztahující se k upřesnění platnosti aktuální verze metodického pokynu Publicita.

 

Převis poptávky po financování z ROP je obrovský

Až sedminásobný převis poptávky po financování projektů z Regionálního operačního programu řeší v posledním období u některých oblastí či podoblastí podpory Úřad Regionální rady.

 

Odstávka webové aplikace BENEFIT7

Ve středu 1.10.2008 od 6:00 do 22:00 nastane úplná odstávka webové aplikace BENEFIT7 z důvodu pravidelné aktualizace ze strany dodavatele technického zabezpečení Centra pro regionální rozvoj České republiky, které je správcem webové aplikace BENEFIT7. V tuto dobu nebude na adrese www.eu-zadost.cz webová aplikace funkční.

 

Vyšlo třetí číslo Magazínu ROP

V pořadí již třetí číslo dvouměsíčníku  Magazín ROP je v těchto dnech distrubuován do schránek měst, obcí, podnikatelů a ostatních zájemců z Olomouckého a Zlínského kraje.

 

Metodická oznámení na webu

Pod odkazem Ke stažení je vytvořen soubor, pod kterým lze najít všechna metodická oznámení, která byla Úřadem Regionální rady doposud vydána ve vztahu k vyhlášeným výzvám.

 

Úřad pořádá konzultační dny v Olomouci a ve Zlíně

První konzultační dny Úřadu Regionální rady Střední Morava jsou připraveny na úterý 30. září 2008 v Olomouci a středu 1. října 2008 ve Zlíně.

 

Rozvojové projekty na venkově byly podpořeny více než miliardou korun

Celkovou podporu z regionálního operačního programu přesahující jednu miliardu korun získaly projekty zaměřené rozvoj venkova v Olomouckém a Zlínském kraji. Rozvojové záměry schválil na svém posledním jednání Výbor Regionální rady.

 

Podnikatelé z Olomouce, Jesenicka a Šumperska žádají o 232 milionů

Výstavba či modernizace hotelů a sportovně-rekreačních areálů převažuje v projektech, které v průběhu pondělka 8. září odevzdávali podnikatelé z Olomouce, Šumperska a Jesenicka na rozvoj cestovního ruchu v Olomouckém kraji.

 

Sjednocen návod k vyplnění webové žádosti BENEFIT7

Na základě změn a dalšího vývoje webové žádosti BENEFIT7, dochází k úpravě Návodu k vypracování webové žádosti BENEFIT7, který je jednotně platný pro všechny vyhlášené výzvy.

 

Na projekty obcí putuje přes půl miliardy korun

Celkem 38 projektů měst a obcí z Olomouckého a Zlínského kraje v celkovém objemu 583 milionů korun schválil na svém dnešním jednání Výbor Regionální rady. Šlo o projekty, které žadatelé předkládali v oblasti podpory rozvoje integrovaného dopravního systému, terminálů a zastávek a také v oblasti cestovního ruchu.

 

Úřad hledá nové spolupracovníky

Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vyhlašuje výběrové řízení na následující pracovní pozice:

 

Proběhla revize příručky pro příjemce

Úřad Regionální rady provedl revizi Příručky pro příjemce ve výzvách číslo 01 až 05. Důvodem je zajištění souladu mezi příručkou a textem uvedeným ve Smlouvě o poskytnutí dotace, kterou podepisují příjemci dotace s Regionální radou.

 

Validace dat v elektronické žádosti Benefit7+

Z důvodu plánované rekonstrukce výpočetního střediska Ministerstva financí (MF) nebude v době od 8. srpna 2008, 18:00 do 11. srpna 2008, 6:00 dostupný ARES a ostatní aplikace MF.