Aktuality

Zpráva o realizaci ROP Střední Morava

Monitorovací výbor ROP Střední Morava na konci března mimo jiné projednal i Zprávu o realizaci Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Přerov bude mít nové přednádraží

p__erov.jpg Smlouvu na sto milionů korun z Regionálního operačního programu Střední Morava podepsal předseda Regionální rady Martin Tesařík a primátor statutárního města Přerov na rekonstrukci přednádražního prostoru.  

 

Úřad vydal metodické oznámení o indikátorech

S ohledem na sledování plnění cílů ROP Střední Morava, Úřad Regionální rady vydává metodické oznámení o závaznosti monitorovacích indikátorů.

 

Jak vkládat veřejné zakázky

Podle metodického pokynu Veřejné zakázky mají příjemci povinnost vyhlašované veřejné zakázky zveřejňovat na webových stránkách Regionální rady Střední Morava v sekci Pro příjemce.

 

Byla spuštěna testovací verze nového webu

web02.jpg Větší uživatelský komfort a kvalita je cílem nových webových stránek, které od 1. dubna 2009 spouští v testovacím režimu Úřad Regionální rady.

 

Důležité není množství projektů, ale kvalita

Využití peněz z Regionálního operačního programu Střední Morava bylo hlavním tématem návštěvy evropské komisařky Danuty Hűbner v regionu soudržnosti Střední Morava, tedy v Olomouckém a Zlínském kraji.

 

Střední Moravu navštíví eurokomisařka pro regionální politiku Danuta Hűbner

39ce7c94_s_1_hubner_foto01.jpg Danuta Hűbner, komisařka Evropské unie pro regionální politiku, bude ve dnech 26. až 27. března 2009 na oficiální návštěvě České republiky. V těchto dnech navštíví i region soudržnosti Střední Morava (Olomoucký a Zlínský kraj). Během své návštěvy chce shlédnout projekty financované z peněz Evropské unie, resp. z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

O semináře pro příjemce byl velký zájem

ee8c7b94_s_1_zbynda_luba.jpg Více než dvě stovky příjemců dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava si přišly poslechnout, jak se vyvarovat chybám při realizaci projektů.

 

Prostějov získá 33 miliónů na sportovní areál

70ab7b94_s_1_prostejov01.jpg Hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík a starosta Prostějova Jan Tesař včera podepsali smlouvu o poskytnutí 33 miliónů korun na výstavbu sportovního areálu na sídlišti Edvarda Beneše. Prostějov peníze získá z Regionálního operačního programu Střední Morava, který rozděluje dotace Evropské unie.

 

Veřejné zakázky jsou stále aktuálním tématem

Způsob zadávání a vedení veřejných zakázek podle nově schváleného metodického pokynu bylo hlavním tématem tří seminářů připravených pro příjemce podpory z ROP Střední Morava v Olomouci a ve Zlíně.

 

Rada vydala nový metodický pokyn k veřejným zakázkám

Regionální rada vydala nový Metodický pokyn Zadávání zakázek a veřejných zakázek v programovém období 2007 - 2007, kterým reaguje na "Závazné postupy pro zadávání zakázek spolufinancovaných ze zdrojů EU , nespadajících pod aplikaci zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, v programovém období 2007 - 2013" schválené usnesením vlády ČR č. 48 ze dne 12. ledna 2009.

 

Výbor schválil modernizaci zdravotnických přístrojů v regionu

Projekty za více než sto milionů korun schválil na svém jednání Výbor Regionální rady ve středu 25. února 2009.

 

Účtování při změně DPH

Úřad Regionální rady vydal metodické oznámení týkající se upřesnění některých postupů pro příjemce vyplývající z novely zákona č. 235/2004 sb. o DPH, platné od 1.1.2009.  

 

Vyšlo páté číslo Magazínu ROP

V aktuálním čísle Magazínu ROP hovoří hejtmani obou krajů o tom, jak si představují fungování Regionální rady v nadcházejícím období nebo o tom, jak se dívají na čerpání evropských peněz v regionu.

 

Na cestovní ruch půjde bezmála 340 milionů

Přibližně 340 milionů na rozvoj území Jesenicka, Olomoucka a Šumperska v oblasti cestovního ruchu je výsledek jednání Výboru Regionální rady ve Zlíně.