Aktuality

Úřad představil nový model administrace projektů

web1.jpg Nový model administrace projektů financovaných z Regionálního operačního programu Střední Morava představil na konci června Úřad Regionální rady.

 

Nové výzvy předpokládají nové vzdělávání

__kolen___web.jpg Výzvy vyhlášené z Regionálního operačního programu Střední Morava do konce roku 2009 budou doprovázet semináře a konzultační dny určené potenciálním žadatelům o dotaci z ROPu.

 

Předseda se setkal se starosty Šumperska

foto_web_02.jpg O projektech, novém modelu hodnocení a o dalších plánovaných výzvách mluvil při svém setkání se starosty obcí na Šumpersku předseda Regionální rady a olomoucký hejtman Martin Tesařík.

 

Od června lze monitorovací zprávy vkládat do BENEFITu

MO_PC.jpg Od 1. června 2009 jsou příjemci dotací z ROP Střední Morava povini vkládat Monitorovací hlášení/zprávy do webové aplikace BENEFIT7. K tomu jsou připraveny i veškeré elektronické formuláře.  

 

Úřad hledá nové spolupracovníky

zaměstnání na ÚRR_1.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozic: právník a referent pro organizační záležitosti. Obě pozice jsou s místem výkonu práce v Olomouci. Podrobné informace jsou k dispozici pod odkazem Úřad Regionální rady - Volná místa.

 

V Olomouci zasedal Monitorovací výbor ROP Střední Morava

DSC02727_web.jpg V pořadí již sedmé zasedání Monitorovacího výboru Regionálního operačního programu Střední Morava se konalo v úterý 2. června 2009 v Olomouci.

 

Vyhlášena třináctá výzva

P1000036.jpg Regionální rada regionu soudržnosti Střední Morava vyhlásila v pořadí již třináctou výzvu z Regionálního operačního programu Střední Morava. Jedná se o oblast podpory 2.1 Rozvoj regionálních center - Olomouc a Zlín.

 

Novinky ve webové aplikaci BENEFIT

slo__kyEU01.jpg od 1.6.2009 dojde ke spuštění předkládání monitorovacích hlášení nebo zpráv s vazbou na zjednodušenou žádost o platbu (v současné době je zadávána v BENEFIT7 pouze zjednodušená žádost o platbu) ve webové aplikaci BENEFIT7.

 

Výbor schválil harmonogram výzev

web01.jpg Předpokládaný harmonogram výzev z Regionálního operačního programu Střední Morava v letech 2009 až 2010 schválil Výbor Regionální rady.

 

9. květen: DEN EVROPY

vlajka_EU.jpg Od vstupu České republiky do Evropské unie v roce 2004 si každoročně, stejně jako ostatní státy sedmadvacítky, připomínáme 9. květen jako Den Evropy.

 

Úřad vystoupil na setkání mikroregionů Olomouckého kraje

zdenek1.jpg Prezentaci o využití Regionálního operačního programu Střední Morava v regionu měl na setkání zástupců mikroregionů Olomouckého kraje pořádaném v Jesenci u Konice i Úřad Regionální rady.

 

Další obce mají smlouvy na dotace z ROPu

DSC02393.jpg Osm dalších obcí z Olomouckého kraje (Slatinice, Loštice, Kralice na Hané, Náměšť na Hané, Nezamyslice, Čelechovice na Hané, Olšany, Lutín) převzaly ve Slatinicích smlouvy o poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Úřad hledá nové spolupracovníky

Ředitel Úřadu Regionální rady vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozic vedoucí oddělení kontroly a plateb ve Zlíně, odborného referenta oddělení řízení projektů v Olomouci a odborného referenta oddělení kontroly a plateb v Olomouci.

 

Podepsána další várka projektů

byst__ice.jpg Velká Bystřice, Přáslavice, Horka nad Moravou, Velký Týnec a Grygov jsou obce, do kterých poputuje více než 170 milionů korun na rozvojové projekty financované z Regionálního operačního programu Střední Morava v Olomouckém kraji.

 

Prezentace projektů na veletrhu URBIS

web.jpg Projekty podpořené z Regionálního operačního programu Střední Morava byly k vidění na stavebním veletrhu URBIS v Brně.