Aktuality

Revitalizace Panského dvora v Kunovicích je u konce

Kunovice1.jpg Od března letošního roku probíhala v areálu Panského dvora v Kunovicích realizace stavební akce pod názvem   Revitalizace veřejného prostranství – Panský dvůr.

 

V Čechách pod Kosířem otevřeli unikátní muzeum

web01_2.jpg Téměř čtyři desítky historických kočárů, pohřebních vozů, bryček nebo saní z let 1750 až 1920 mohou obdivovat návštěvníci nového Muzea kočárů, které bylo v sobotu 11. července otevřeno v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku.

 

Uherský Brod láká turisty novým značením

web01_1.jpg Jednotný systém značení nejzajímavějších památek ve městě Uherský Brod slavnostně zprovoznili a zpřístupnili veřejnosti zástupci města ve čtvrtek 9. července 2009.

 

Podepsáno dalších 46 projektů

03_web01.jpg Projekty za bezmála 770 milionů korun podepsal předseda Regionální rady Střední Morava Martin Tesařík. Do regionu putují další peníze z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Ve čtrnácté výzvě míří do Olomuce více než 50 milionů

web_projekty01.jpg V pořadí již čtrnáctá výzva z Regionálního operačního pogramu Střední Morava byla v těchto dnech vyhlášena Úřadem Regionální rady.

 

Výbor aktualizoval harmonogram výzev

web_VRR.jpg Předpokládaný harmonogram výzev z Regionálního operačního programu Střední Morava na léta 2009 až 2010 aktualizoval na svém jednání Výbor Regionální rady.

 

V Lošticích mají nové náměstí

web.jpg Nově zrekonstruované náměstí Míru v Lošticích oficiálně otevřeli představitelé města při příležitosti zahájení slavností dechové hudby Pod loštickým nebem.  

 

Úřad představil nový model administrace projektů

web1.jpg Nový model administrace projektů financovaných z Regionálního operačního programu Střední Morava představil na konci června Úřad Regionální rady.

 

Nové výzvy předpokládají nové vzdělávání

__kolen___web.jpg Výzvy vyhlášené z Regionálního operačního programu Střední Morava do konce roku 2009 budou doprovázet semináře a konzultační dny určené potenciálním žadatelům o dotaci z ROPu.

 

Předseda se setkal se starosty Šumperska

foto_web_02.jpg O projektech, novém modelu hodnocení a o dalších plánovaných výzvách mluvil při svém setkání se starosty obcí na Šumpersku předseda Regionální rady a olomoucký hejtman Martin Tesařík.

 

Od června lze monitorovací zprávy vkládat do BENEFITu

MO_PC.jpg Od 1. června 2009 jsou příjemci dotací z ROP Střední Morava povini vkládat Monitorovací hlášení/zprávy do webové aplikace BENEFIT7. K tomu jsou připraveny i veškeré elektronické formuláře.  

 

Úřad hledá nové spolupracovníky

zaměstnání na ÚRR_1.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozic: právník a referent pro organizační záležitosti. Obě pozice jsou s místem výkonu práce v Olomouci. Podrobné informace jsou k dispozici pod odkazem Úřad Regionální rady - Volná místa.

 

V Olomouci zasedal Monitorovací výbor ROP Střední Morava

DSC02727_web.jpg V pořadí již sedmé zasedání Monitorovacího výboru Regionálního operačního programu Střední Morava se konalo v úterý 2. června 2009 v Olomouci.

 

Vyhlášena třináctá výzva

P1000036.jpg Regionální rada regionu soudržnosti Střední Morava vyhlásila v pořadí již třináctou výzvu z Regionálního operačního programu Střední Morava. Jedná se o oblast podpory 2.1 Rozvoj regionálních center - Olomouc a Zlín.

 

Novinky ve webové aplikaci BENEFIT

slo__kyEU01.jpg od 1.6.2009 dojde ke spuštění předkládání monitorovacích hlášení nebo zpráv s vazbou na zjednodušenou žádost o platbu (v současné době je zadávána v BENEFIT7 pouze zjednodušená žádost o platbu) ve webové aplikaci BENEFIT7.