Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 30 40 50   Následující   ››

Galerie v bývalém kostele? V Drahanovicích jednu takovou mají

Drahanovice_1.jpg Galerie U Kalicha vznikla v prostorách bývalého kostela Českobratrské církve evangelické. Obec Drahanovice, která je vlastníkem objektu, na jeho renovaci využila dotace z ROP Střední Morava. Kromě galerie s expozicí věnované rozhlednám budou nové interiéry sloužit také pro kulturní a společenské akce.

 

V Týně nad Bečvou vzniklo muzeum věnované Bedřichu Smetanovi

muzeum_B.S..jpg Muzeum Bedřicha Smetany bylo dnes slavnostně otevřeno v Týně nad Bečvou. Expozice vznikla v domě, který slavný skladatel v polovině 19. století využíval pro své prázdninové pobyty. Právě ze vztahu Bedřicha Smetany k obci vychází zaměření muzea, při jehož budování pomáhali také muzikologové z Univerzity Palackého v Olomouci.

 

Střední škola polytechnická v Olomouci má nové centrum polytechnické výchovy

S___polytechnick__.jpg Na Střední škole polytechnické v Olomouci bylo dnes otevřeno nové centrum polytechnické výchovy. Ke vzniku centra přispěla i dotace z ROP Střední Morava. Peníze byly použity na technické vybavení dílen a stavební úpravy budovy školy.

 

Registrace na VÝROČNÍ KONFERENCI ROP STŘEDNÍ MORAVA končí v pátek 25.9.2015. Máte už svou účast zajištěnou?

DSC09907.jpg Ve středu 30.9.2015 proběhne ve velkém sále Hotelu Jana v Přerově VÝROČNÍ KONFERENCE ROP STŘEDNÍ MORAVA „18,3 miliardy pro Olomoucký a Zlínský kraj“. Zaregistrovat se na konference je možné do pátku 25.9.2015 do 10:00.

 

Studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí rozvíjí svůj talent v nových prostorách

pozvanka__web.jpg Slavnostní otevření nové přístavby školy dnes proběhlo na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí. Do nových prostor, které byly vybudovány díky finanční podpoře ROP Střední Morava, se přestěhovaly odborné učebny. Ty se dosud nacházely ve výškové budově, jejíž technický stav nevyhovoval současným standardům a potřebám školy. Od zahájení školního roku už probíhá výuka v nové přístavbě, kde se nachází učebny cizích jazyků, technologie, ICT, chemie a ekologie. Vznikla zde i nová víceúčelová učebna odborných předmětů s výstavní plochou a depozit maturitních a klauzurních prací pro všechny obory užitého umění. Atrium pak bude využito k výuce a prezentaci výtvarných prací žáků veřejnosti. Přístavba nového objektu, který je bezbariérový, nyní umožňuje škole přijímat ke studiu také žáky s tělesným postižením. ROP Střední Morava poskytnul na realizaci projektu dotaci ve výši 14 milionů korun.

 

V Luhačovicích otevřeli nový domov pro seniory

23.07._domovproseniory02.jpg Za účasti představitelů Zlínského kraje a premiéra České republiky byl včera slavnostně otevřen nový domov pro seniory v Luhačovicích. Ten nahradil původní luhačovický domov, který je již zastaralý. Novostavba, která vznikla díky dotaci z ROP Střední Morava, disponuje 40 ubytovacími místy. Domov nabízí 20 jednolůžkových a 10 dvojlůžkových pokojů s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Vzhledem k bezbariérovosti zařízení budou moci senioři využívat všech dostupných prostor budovy. Obyvatelé budou sdruženi do 4 komunit po deseti. Pro každou z nich jsou připraveny společné jídelní, servisní a sociální prostory uprostřed a obývací pokoje a terasy v okrajích domu. Rohové a koncové části domu jsou osazeny prosklenými plochami společných prostor. Obyvatelé domu smí využívat i klidovou zahradní plochu. Všichni senioři ze starého domova se do toho nového přesunou k 1. říjnu t. r. ROP Střední Morava na výstavbu nového domova přispěl částkou 49 milionů korun. Celkově již bylo na v Olomouckém a Zlínském kraji  díky dotacím z ROP Střední Morava vybudováno 17 domovů pro seniory.

 

Putovní výstava fotografií projektů ROP Střední Morava se přesunula do Přerova

Jesen__k_IV_____kopie.jpg Přerov je dalším místem, kde je možné zhlédnout soubor fotografií, na kterých jsou prezentovány projekty realizované díky dotacím z ROP Střední Morava.  Na 32 fotografiích jsou zachyceny např. silnice, cyklostezky, návsi a náměstí, parky, sportoviště, školy, muzea a galerie nebo koupaliště a aquaparky. Fotografie představují jen malý výběr z celkem 1 200 projektů, jejichž vznik byl finančně podpořen z ROP Střední Morava v programovém období 2007-2013. Výstava je umístěna ve veřejně přístupných prostorách Hotelu Jana, hned u vstupu do restaurace a k vidění tady bude do 30.9.2015. V tento den bude Hotel Jana hostit i VÝROČNÍ KONFERENCI ROP STŘEDNÍ MORAVA.

 

Definitivně poslední dotace pomůžou obcím zrekonstruovat návsi a chodníky

bouzov.jpg Olomouc, 8.9.2015 – Úplně poslední peníze z ROP Střední Morava získají malé obce v Olomouckém a Zlínském kraji. Přibližně 200 milionů korun použijí na revitalizace návsí, místních komunikací nebo třeba chodníků. Získané dotace musí proinvestovat do konce roku.

 

Fotografie projektů podpořených z ROP Střední Morava jsou aktuálně vystaveny v Prostějově

v__stava_Olomouc.jpg Již v sedmém městě v rámci svého putování po Olomouckém a Zlínském kraji je k vidění výstava fotografií projektů, které vznikly díky finanční podpoře z ROP Střední Morava. Na 16 panelech si může veřejnost prohlédnout, co všechno bylo v regionu díky dotacím z Evropského fondu pro regionální rozvoj zrekonstruováno, zmodernizováno nebo zcela nově vybudováno.  Fotografie představují výběr nejzajímavějších projektů z různých oblastí, např. silnice, cyklostezky, návsi a náměstí, školy, zdravotnická zařízení nebo také historické památky a expozice. Výstavní panely jsou umístěny v prostorách prostějovské radnice u vstupu na radniční věž a veřejnost si je sem může přijít prohlédnout v následujících dvou týdnech, tj. do 20. září.

 

Dny evropského dědictví jsou příležitostí navštívit památky obnovené díky ROP Střední Morava

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 4.9.2015 – První polovina září patří již každoročně Dnům evropského dědictví, kdy se veřejnosti otevírají dveře nejrůznějších památek a objektů. Každý rok se mezi těmito objekty objevují také místa, která byla zrekonstruována a znovu zpřístupněna díky finanční podpoře z ROP Střední Morava.

 

VÝROČNÍ KONFERENCE 30. 9. 2015

DSC09907.jpg Přijďte na Výroční konferenci ROP Střední Morava "18,3 miliardy pro Olomoucký a Zlínský kraj", která se bude konat ve středu 30.9.2015 ve velkém sále Hotelu Jana v Přerově.  

 

Evropská komise schválila Výroční zprávu ROP Střední Morava za rok 2014

vlajka_EU_01.jpg Evropská komise 26. srpna 2015 schválila znění Výroční zprávy ROP Střední Morava za rok 2014. Výroční zpráva obsahuje data o stavu čerpání finančních prostředků v Olomouckém a Zlínském kraji od roku 2007 do konce roku 2014.

 

ROP Střední Morava vyplatil příjemcům již 16 miliard korun

euro_coins.jpg Olomouc, 25.8.2015 – ROP Střední Morava v uplynulém týdnu překonal hranici 16 miliard korun odeslaných na účty příjemců dotace z tohoto operačního programu. Z celkové finanční alokace programu, která pro období 2007-2013 činila 18,3 miliardy korun, zbývá ještě proplatit 2,3 miliardy korun. Tyto prostředky musí být ze strany příjemců vyúčtovány nejpozději do 31.12.2015.

 

Putovní výstava fotografií projektů ROP Střední Morava je ode dneška k vidění v Uherském Hradišti

Jesen__k_IV_____kopie.jpg Fotografie, na kterých je představen výběr projektů, které byly realizovány díky dotacím z ROP Střední Morava, je ode dneška možné zhlédnout v prostorách Kina Hvězda v Uherském Hradišti. V rámci putovní výstavy, která objíždí Olomoucký a Zlínský kraj, jsou prostřednictvím fotografií prezentovány výsledky, kterých ROP Střední Morava dosáhl v programovém období 2007-2013. Každý výstavní panel ukazuje ty nejzajímavější projekty v celkem 16 tématech, ať už z oblasti dopravy, rozvoje měst a obcí nebo třeba cestovního ruchu. V Uherském Hradišti se výstava zdrží pod dobu 2 týdnů, od 7. září se přesune na další místo svého putování.

 

Byl aktualizován formulář D48 Soupiska dokladů

bro__ura2.jpg K datu 13.8.2015 byl aktualizován formulář D48 Soupiska dokladů. Revize formuláře spočívá v doplnění kontrolního vzorce na výpočet výše DPH, a to do sloupců DPH v Kč v Investičních výdajích a Neinvestičních výdajích, kdy sloupec Výdaj bez DPH je vynásoben koeficientem 0,21. V případě jiné sazby DPH si příjemce může tento vzorec upravit, případně přepsat hodnotou uvedenou v daňovém dokladu. Tato úprava pomůže příjemcům s kontrolou vyplněných údajů a snížení chybovosti při vyplňování.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 30 40 50   Následující   ››