Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 30 40 50   Následující   ››

Veřejnost vybrala NEJ projekty podpořené z ROP Střední Morava

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 21.10.2015 – Od letošního června do září měla veřejnost možnost vybírat nejzajímavější, nejhezčí či nejpřínosnější projekty, které byly podpořeny dotacemi z ROP Střední Morava.  Z hlasování vzešly vítězné projekty v oblasti dopravy, rozvoje měst a obcí a cestovního ruchu a jeden absolutní vítěz, a to zvlášť za Olomoucký a Zlínský kraj.

 

Pro bikery vyrostlo v okolí Lipové-lázní 8 kilometrů nových stezek

Lipovsk___stezky.jpg Pro vyznavače jízdy na horských kolech v náročném terénu otevřou na Jesenicku již tento víkend nové stezky. Bikeři si nyní v okolí Lipové-lázní mohou užít 8 kilometrů terénních vln a skoků v lese i na loukách, které nabídnou ten správný adrenalin. Síť stezek pro terénní cyklistiku, tzv. singletraily a výukové zařízení terénní jízdy na kole, tzv. pumprack vznikla ve spolupráci obce Lipová-lázně a soukromého subjektu a s podporou ROP Střední Morava.

 

Ve Slatinicích vznikla ze staré konírny umělecká galerie

Galerie.jpg Galerie Zdeňka Buriana ve Slatinicích bude slavnostně otevřena dnes odpoledne. Výstavní prostory vznikly přestavbou bývalé konírny v sousedství fary a lázeňského domu Balnea. Nově bude památkově chráněná budova sloužit pro pořádání výstav uměleckého zaměření a pro aktivity občanského sdružení Děti Hané. Kromě toho bude galerie domovem pro stálou expozici největší soukromé sbírky obrazů Zdeňka Buriana.

 

Aktualizace dokumentů Metodický pokyn Vzor Smlouvy o poskytnutí dotace na individuální projekt a Příručka pro příjemce

bro__ura2.jpg K datu 6. 10. 2015 byly aktualizovány dokumenty Metodický pokyn Vzor Smlouvy o poskytnutí dotace na individuální projekt a  Příručka pro příjemce.  Změna dokumentů spočívala v úpravě postupů pro výzvu č. 58/2015, a to v předkládání průběžných žádostí o platbu tak, aby průběžné platby mohly být vypláceny příjemcům ještě v roce 2015.

 

Putování výstavy fotografií projektů ROP Střední Morava končí ve Zlíně

Konference_P__erov_V.jpg Do svého cíle dorazila putovní výstava fotografií, které prezentují výsledky ROP Střední Morava. Od 1. října je výstava umístěna v sídle Zlínského kraje, v budově č. 21 ve Zlíně. Na fotografiích je představen výběr projektů, které vznikly díky finanční podpoře poskytnuté Regionálním operačním programem Střední Morava.

 

Prezentace hostů Výroční konference ROP Střední Morava najdete na našem webu

JAN_8289.jpg Ve středu 30.9.2015 se v Přerově uskutečnila Výroční konference ROP Střední Morava „18,3 miliardy pro Olomoucký a Zlínský kraj“.  Na konferenci vystoupilo mnoho zajímavých hostů nejen z řad příjemců dotací z ROP Střední Morava. O přínosech evropských fondů hovořili např. zástupci krajů, Ministerstva pro místní rozvoj, Úřadu Regionální rady a nechyběl ani pohled ekonomického experta. Své zkušenosti přednesli i zástupci měst, obcí i podnikatelů.

 

Park Komenského ve Zlíně získal celorepublikový titul Park roku 2015

park_Zl__n.jpg Významné ocenění Park roku 2015 v České republice získal zlínský park v soutěži, kterou vyhlašuje Svaz zakládání a údržby zeleně. Na první příčku Park Komenského dosáhl na základě zdařilé proměny, kterou prošel v minulém roce. Proměna je viditelná především na množství nové zeleně a úpravě ploch. Nově bylo v parku vysazeno na 300 stromů, 4 000 keřů a 11 000 trvale rostoucích květin. Odborná porota hodnotila nejen kvalitu zahradnické práce, ale také soulad díla s okolím, respektování prostřední a přínos rekonstruovaného díla pro životní prostředí. ROP Střední Morava na revitalizaci prostoru v centrální části města přispěl částkou přesahující 40 milionů korun. 

 

Výroční konference ROP Střední Morava vyhodnotí přínosy evropských fondů pro region

DSC09907.jpg Olomouc, 29.9.2015 – Ve středu 30. září se v Přerově uskuteční Výroční konference Regionálního operačního programu  Střední Morava. Na programu je shrnutí výsledků ROP, vyhodnocení jeho přínosů, sdílení praktických zkušeností příjemců dotací a také srovnání uplynulého a nového programového období. Prostřednictvím zajímavých hostů nabídne konference jak globální, tak i regionální pohled na evropské fondy.

 

Galerie v bývalém kostele? V Drahanovicích jednu takovou mají

Drahanovice_1.jpg Galerie U Kalicha vznikla v prostorách bývalého kostela Českobratrské církve evangelické. Obec Drahanovice, která je vlastníkem objektu, na jeho renovaci využila dotace z ROP Střední Morava. Kromě galerie s expozicí věnované rozhlednám budou nové interiéry sloužit také pro kulturní a společenské akce.

 

V Týně nad Bečvou vzniklo muzeum věnované Bedřichu Smetanovi

muzeum_B.S..jpg Muzeum Bedřicha Smetany bylo dnes slavnostně otevřeno v Týně nad Bečvou. Expozice vznikla v domě, který slavný skladatel v polovině 19. století využíval pro své prázdninové pobyty. Právě ze vztahu Bedřicha Smetany k obci vychází zaměření muzea, při jehož budování pomáhali také muzikologové z Univerzity Palackého v Olomouci.

 

Střední škola polytechnická v Olomouci má nové centrum polytechnické výchovy

S___polytechnick__.jpg Na Střední škole polytechnické v Olomouci bylo dnes otevřeno nové centrum polytechnické výchovy. Ke vzniku centra přispěla i dotace z ROP Střední Morava. Peníze byly použity na technické vybavení dílen a stavební úpravy budovy školy.

 

Registrace na VÝROČNÍ KONFERENCI ROP STŘEDNÍ MORAVA končí v pátek 25.9.2015. Máte už svou účast zajištěnou?

DSC09907.jpg Ve středu 30.9.2015 proběhne ve velkém sále Hotelu Jana v Přerově VÝROČNÍ KONFERENCE ROP STŘEDNÍ MORAVA „18,3 miliardy pro Olomoucký a Zlínský kraj“. Zaregistrovat se na konference je možné do pátku 25.9.2015 do 10:00.

 

Studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí rozvíjí svůj talent v nových prostorách

pozvanka__web.jpg Slavnostní otevření nové přístavby školy dnes proběhlo na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí. Do nových prostor, které byly vybudovány díky finanční podpoře ROP Střední Morava, se přestěhovaly odborné učebny. Ty se dosud nacházely ve výškové budově, jejíž technický stav nevyhovoval současným standardům a potřebám školy. Od zahájení školního roku už probíhá výuka v nové přístavbě, kde se nachází učebny cizích jazyků, technologie, ICT, chemie a ekologie. Vznikla zde i nová víceúčelová učebna odborných předmětů s výstavní plochou a depozit maturitních a klauzurních prací pro všechny obory užitého umění. Atrium pak bude využito k výuce a prezentaci výtvarných prací žáků veřejnosti. Přístavba nového objektu, který je bezbariérový, nyní umožňuje škole přijímat ke studiu také žáky s tělesným postižením. ROP Střední Morava poskytnul na realizaci projektu dotaci ve výši 14 milionů korun.

 

V Luhačovicích otevřeli nový domov pro seniory

23.07._domovproseniory02.jpg Za účasti představitelů Zlínského kraje a premiéra České republiky byl včera slavnostně otevřen nový domov pro seniory v Luhačovicích. Ten nahradil původní luhačovický domov, který je již zastaralý. Novostavba, která vznikla díky dotaci z ROP Střední Morava, disponuje 40 ubytovacími místy. Domov nabízí 20 jednolůžkových a 10 dvojlůžkových pokojů s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Vzhledem k bezbariérovosti zařízení budou moci senioři využívat všech dostupných prostor budovy. Obyvatelé budou sdruženi do 4 komunit po deseti. Pro každou z nich jsou připraveny společné jídelní, servisní a sociální prostory uprostřed a obývací pokoje a terasy v okrajích domu. Rohové a koncové části domu jsou osazeny prosklenými plochami společných prostor. Obyvatelé domu smí využívat i klidovou zahradní plochu. Všichni senioři ze starého domova se do toho nového přesunou k 1. říjnu t. r. ROP Střední Morava na výstavbu nového domova přispěl částkou 49 milionů korun. Celkově již bylo na v Olomouckém a Zlínském kraji  díky dotacím z ROP Střední Morava vybudováno 17 domovů pro seniory.

 

Putovní výstava fotografií projektů ROP Střední Morava se přesunula do Přerova

Jesen__k_IV_____kopie.jpg Přerov je dalším místem, kde je možné zhlédnout soubor fotografií, na kterých jsou prezentovány projekty realizované díky dotacím z ROP Střední Morava.  Na 32 fotografiích jsou zachyceny např. silnice, cyklostezky, návsi a náměstí, parky, sportoviště, školy, muzea a galerie nebo koupaliště a aquaparky. Fotografie představují jen malý výběr z celkem 1 200 projektů, jejichž vznik byl finančně podpořen z ROP Střední Morava v programovém období 2007-2013. Výstava je umístěna ve veřejně přístupných prostorách Hotelu Jana, hned u vstupu do restaurace a k vidění tady bude do 30.9.2015. V tento den bude Hotel Jana hostit i VÝROČNÍ KONFERENCI ROP STŘEDNÍ MORAVA.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 30 40 50   Následující   ››