Aktuality

Vyplácení dotací na přelomu roku

euro_u_novin.jpg První dotace z ROP Střední Morava v roce 2010 mohou být propláceny až na konci ledna, Regionální rada musí provést vypořádání financí ve vztahu ke státnímu rozpočtu.

 

Podnikatelé evropské peníze vítají

web.jpg Řádově osmkrát vyšší částku žádají podnikatelé na své projekty z Regionálního operačního programu Střední Morava v Olomouckém a Zlínském kraji.

 

Vánoční strom rozsvítil nové náměstí v Uničově

web_8.jpg Obyvatelé Uničova si mohou oddechnout, revitalizace náměstí byla minulý týden definitivně ukončena. Místo uzavírek a dopravních omezení mohou Uničované chodit po novém dláždění, nebo pod novým osvětlením posedět na lavečkách.

 

Z Mohelnice do Stavenic po lepší silnici

silnice.jpg Lepší dostupnost pro obyvatele z okolních obcí bude mít ode dneška město Mohelnice. Na úseku Mohelnice   - Stavenice (silnice II/444) vznikla nová silnice a byly upraveny mostní konstrukce.

 

Výzva na projekty v cestovním ruchu vyhlášena

2_euro.jpg Projekty do výše 130 milionů korum mohou předkládat kraje, obce, organizace zřizované kraji či obcemi, neziskové organizace nebo zájmová sdružení právnických osob.

 

Zástupci Komise navštívili KUC

web_7.jpg Stavbu kulturního a uměleckého centra ve Zlíně za více než 450 milionů si přijeli prohlédnout zástupci Evropské komise v Bruselu Jack Engwegen (ředitel české jednotky Generálního ředitelství pro regionální politiku EK) a Tomáš Kuchtík (člen české jednotky při EK).

 

Pozvánka na seminář k výzvě č. 16/2009

vlajka_EU_01.jpg Seminář k aktivitám vyjmenovaných ve výzvě č. 16/2009 je na 24. listopadu 2009 od 10:00 hodin připraven v Klubu TEPLO v Přerově.

 

Výzva č. 16/2009 vyhlášena

web_projekty.jpg V pořadí šestnáctá výzva z Regionálního operačního programu Střední Morava byla vyhlášena v pondělí 9. listopadu 2009.

 

Největší zájem byl o volnočasové aktivity

web_6.jpg První uzávěrka žádostí o financování projektů z výzvy č. 15/2009 Regionálního operačního programu potvrdila očekávání. Největší zájem byl o projekty na volnočasové aktivity a sociální služby.

 

Ve Zlíně se konzultovaly problémové oblasti

zl__n.jpg V pořadí již šestý konzultační den v tomto roce připravil Úřad Regionální rady pro příjemce finanční podpory z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Datová schránka zprovozněna

datov___web.jpg Od prvního listopadu lze Úřad Regionální rady kontaktovat elektronicky, přes tzv. datovou schránku.

 

V Pasece mají na návsi in-lineovou dráhu

paseka.jpg Jeden kilometr in-lineové dráhy s odpočívadly mají na návsi obce Paseka na Olomoucku. Místo aut se zde prohánějí děti na kolečkových bruslích.

 

Školy mohou žádat o zkvalitnění výuky

foto_web.jpg O 146 milionů korun z Regionálního operačního programu Střední Morava mohou žádat mateřské (11 mil. Kč), základní (45 mil. Kč), střední, ale i vyšší odborné školy (90 mil. Kč) v Olomouckém a Zlínském kraji.

 

Aktualizována metodika finančních toků

euro_coins.jpg Od 1. října 2009 byla aktualizována Metodika finančních toků a kontroly programů spolufinancovaných ze strukturálních fondů, Fondu soudržnosti a Evropského rybářského fondu na programové období 2007 – 2013.

 

Konzultační den pro příjemce

bro__ura2.jpg Na začátek listopadu Úřad Regionální rady připravil pro příjemce dva konzultační dny v Olomouci a ve Zlíně. Cílem je upozornit příjemce na chyby a problémy, se kterými by se mohli setkat při realizaci projektu.