Aktuality

Školy žádají na své projekty přes 200 milionů

web_projekty.jpg V těchto dnech Úřad Regionální rady přijímal projekty na podporu kvalitní výuky v mateřských, základních i středních školách Olomouckého a Zlínského kraje.

 

Sokolovnu v Čelechovicích otevřeli v tradičním duchu

web_10.jpg V Čelechovicích na Hané (okres Prostějov) v sobotu otevřeli nově zrekonstruovanou sokolovnu s názven Hanácká relax oáza. Ukázali, že do budoucna to bude místo pro všechny generace.

 

Zákon o veřejných zakázkách v novém

paragraf.jpg S novým rokem vzešla v platnost i aktualizovaná podoba zákona číslo 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách. Příjemci dotace z Regionálního operačního programu musejí tyto změny při realizaci svých projektů automaticky akceptovat.

 

PF 2010

 

 

Muzeum času ve Šternberku otevřelo první výstavu

web_sternberk_1.jpg V pondělí 21. prosince 2009 byla ve šternberském Muzeu času zahájena výstava historických kočárků zapůjčených ze soukromé sbírky manželů Holáskových. Výstava portvá do konce prosince letošního roku.

 

Přerovské autobusové nádraží opět plně v provozu

p__edn__dra____.jpg Přesně po čtyřiceti letech se autobudové nádraží v Přerově dočkalo rekonstrukce. Sedmnáct nástupních peronů vystřídaly čtyři zastřešené vybavené mobiliářem a odbavovací budova pro cestující i řidiče.

 

Gymnastky z Velkého Týnce mají kde trénovat

t__nec.jpg Novou sportovní halu při školní tělocvičně otevřeli ve Velkém Týnci na Olomoucku. Dětem tak vzniklo zázemí pro provozování různých druhů sportu od volejbalu až po gymnastiku, která je v Týnci proslulá.

 

Oranžérie v Loučné nad Desnou znovu ožije

Lou__n___web.jpg První guláš dávali tuto sobotu v nově rekonstruované oranžérii v Loučné nad Desnou. Po několika letech se otevřel prostor pro kulturní a společenské setkávání obyvatel Loučné na Šumpersku.

 

Hledá se manažer IPRÚ Jesenicko a Šumpersko

zaměstnání na ÚRR_2.jpg Sdružení cestovního ruchu Jeseníky vyhlašuje výběrové řízení na pozici Manažera Integrovaného plánu rozvoje území Jesenicka a Šumperska v rámi působnosti Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Ve Velkých Losinách se podepisovaly smlouvy

web_9.jpg Další smluvní závazky Regionální rady Střední Morava se podepisovaly ve Velkých Losinách. Rada se tak zavázala k poskytnutí více než 150 milionů na šest projektů z Jesenicka a Šumperska.

 

Olomoucké Arcibiskupství se otevře veřejnosti

DSC05606_web.jpg Po dlouhých letech bude moci veřejnost vidět reprezantativní prostory Arcibiskupství olomouckého. To se rozhodlo využít dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava a do Olomouce lákat turisty do míst, kde se psaly české dějiny.

 

Regionální rada vyplatí o půl miliardy více

euro_v_pen____ence.jpg Příjemci dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava budou mít do konce roku na svých účtech o půl miliardy více peněz. Ministerstvo pro místní rozvoj navýšilo Regionální radě Střední Morava rozpočet na proplácení žádostí o platbu.

 

V Otrokovicích otevřeli přestupní terminál

P1080624_WEB.jpg V úterý 1. prosince 2009 byl slavnostně otevřen Přestupní terminál veřejné dopravy v Otrokovicích, jehož stavba byla zahájena v březnu tohoto roku.

 

Ve Zlíně učí připravovat a řídit projekty

web_1.jpg Zlínský kraj připravil pro potenciální žadatele a příjemce z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava e-learningové vzdělávání zaměřené na přípravu a řízení projektů.

 

Rozšíření okruhu žadatelů na vzdělávání

web_projekty01.jpg Úřad Regionální rady Střední Morava rozšiřuje okruh žadatelů/příjemců platných pro výzvu č. 16/2009 na podoblast podpory 2.2.3 Infrastruktura pro rozvoj vzdělávání.