Aktuality

Do cestovního ruchu směřuje 353 milionů

mince.jpg Z Regionálního operačního programu Střední Morava bude podpořeno celkem 31 projektových žádostí, jejichž investice směřují do cestovního ruchu. Právě částku 353 mil. Kč schválil Výbor Regionální rady na zasedání dne 24. 3. 2010, kde byly schvalovány projektové žádosti z druhé vlny výzvy č. 15/2009.

 

V Lutíně se studenti budou učit na nových strojích

lut__n.jpg Stroje za více než 16 milionů korun pořídila Sigmundova střední škola strojírenská v Lutíně na Olomoucku. Peníze na vybavení získala z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Nový vzor smlouvy pro podoblast podpory 1.2.1

vlajka_EU02.jpg Nový vzor smlouvy o poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava v rámci aktuálně vyhlášené výzvy č. 18/2010 schválil na svém korespondenčním jednání Výbor Regionální rady.

 

Metodické oznámení upravuje postupy

web_2.jpg Legislativní změny, které mají vliv na postupy uplatňované při realizaci projektů financovaných z Regionálního operačního programu Střední Morava popisuje nově vydané metodické oznámení.

 

Pozor změna: konzultační den Přerov

pd.jpg Zájemce o konzultační den ve vztahu k aktualizaci Prováděcího dokumentu upozorňujeme na změnu zahájení - konzultační den začne ve 13:00 hodin (ne v 10:00 hodin, jak bylo původně avizováno).

 

Aktualizace Prováděcího dokumentu

pd.jpg Konzultační den ke změnám, které byly provedeny v rámci aktualizace Prováděcího dokumentu připravil na 19. února Úřad Regionální rady v Přerově.

 

Obce žádají o dotace na podporu turismu

paleta_euro.jpg Obce se nebojí žádat o evropské peníze na podporu cestovního ruchu. Ukázala to uzávěrka sedmnácté výzvy, která odkryla více než trojnásobný převis poptávky v této oblasti.

 

Úřad hledá nové spolupracovníky

zaměstnání na ÚRR_2.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozic:

 

Změna číselníku monitorovacích indikátorů

vlajka_EU_01.jpg Úřad Regionální rady  vydal metodické oznámení související se změnou Národního číselníku monitorovacích indikátorů. Změny se budou vztahovat k výzvám 01 až 17/2009.

 

Na únor jsou připraveny další semináře

web___kolen__.jpg Zájemci o informace ve vztahu k aktivitám výzvy 18/2010 nebo o informace k aktualizovanému Prováděcímu dokumentu se mohou zaregistrovat na semináře pořádané v únoru.

 

Osmnáctá výzva vyhlášena, další miliarda pro region

bro__ura2.jpg Výbor Regionální rady schválil vyhlášení výzvy 18/2010, pro kterou je připraveno přes 1,1 miliardy korun z Regionálního operačního programu Střední Morava v Olomouckém a Zlínském kraji.

 

E-learningový kurz má ještě volná místa

web_1.jpg Žadatelé a příjemci dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava mohou bezplatně využít e-learningové vzdělávání zaměřené na přípravu a řízení projektů v rámci tohoto operačního programu.

 

Další miliarda pro region

euro_u_novin.jpg O další bezmála 1,5 miliardy korun se navýší investice do projektů financovaných z Regionálního operačního programu Střední Morava v Olomouckém a Zlínském kraji. Právě tuto částku schválil Výbor Regionální rady.

 

Zástavní právo na majetek projektu upraveno

vlajka_EU02.jpg Úřad Regionální rady Střední Morava v těchto dnech vydal metodické oznámení, kterým upravuje zástavní právo na majetek vztahující se k projektům financovaných z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Do regionu letos přijde přes čtyři miliardy korun

webregion.jpg Přibližně o 4,2 miliardy korun vzrostou v letošním roce investice do rozvojových projektů v Olomouckém a Zlínském kraji. Od roku 2007 je to nejvíce peněz přidělených z Regionálního operačního programu Střední Morava.