Aktuality

Od škol po pevnosti - více než 300 milionů pro region

vrr.jpg Projekty za 315 milionů na podporu cestovního ruchu a na rozvoj školství schválil na svém jednání Výbor Regionální rady ve středu 19. května v Luhačovicích.

 

Evropská komise si prohlédla výsledky čerpání ROP

mv.jpg Zasedání Monitorovacího výboru ROP Střední Morava, které se uskutečnilo 19. května v Luhačovicích, se účastnili i zástupci Evropské komise z DG REGIO, Tomáš Kuchtík a Tereza Krausová.

 

Zlínské Kulturní a univerzitní centrum podepsáno

kuc.jpg Smlouvu o poskytnutí dotace na Kulturní a umělecké centrum podepsali v pátek 14. května ve Zlíně primátorka města Irena Ondrová a předseda Regionální rady Martin Tesařík.

 

Evropská unie si 9. května připomíná Den Evropy

vlajka_EU02.jpg Přesně před šedesáti lety, 9. května 1950, francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman poprvé veřejně přednesl návrh na založení Evropského společenství uhlí a oceli. Dal tím první impusl pro vznik Evropské unie.

 

Jako první kulturní dům roztleskaly malé mažoretky

bohunovice.jpg Obec Bohuňovice má na dalších padesát let vystaráno - přesně před tolika lety byl postaven kulturní dům v obci. Až s pomocí Regionálního operačního programu Střední Morava dostali Bohuňovičtí nové prostory.

 

O informace k dopracování projektů byl zájem

semin____.jpg Necelá stovka zájemců si přišla poslechnout, jak má vypadat projekt dopracovaný do konečné podoby tak, aby jej mohl Výbor Regionální rady schválit k financování a přípravě smlouvy o poskytnutí dotace.

 

V Němčicích na náměstí jsou vysázené hrušky

n__m__ice.jpg Tradiční hruška se opět po letech objevila na náměstí Palackého v Němčicích nad Hanou. Z Regionálního operačního programu Střední Morava město nově vydláždilo náměstí, osadilo jej lavečkami a vysázelo zelení.

 

Úřad připravuje akci pro veřejnost

evropa.jpg Akci s názvem Vzhůru do Evropy pořádá v úterý 11. května Regionální rada na nově postaveném fotbalovém stadionu v Prostějově. Chce upozornit veřejnost na to, že projekt byl financován z regionálního operačního programu.

 

Vyšlo květnové číslo Magazínu ROP

magaz__n_2.jpg Hlavním tématem květnového Magazínu ROP je dopracování projektu, čili druhá etapa přípravy projektu před jeho schválením Výborem Regionální rady.

 

Hotelu JANA rekonstrukce prospěla

DSC06951.jpg Kongresový sál s kapacitou až 500 lidí, k tomu wellness, bowling, horolezecká stěna, zahradní restaurace s celoročním provozem a nově zrekonstruované pokoje. Tak vypadá po jednoleté rekonstrukci hotel Jana v Přerově.

 

Jak dovést projekt do finále, poradí seminář

DSC06763.jpg Seminář pro žadatele, kteří byli úspěšní v první etapě hodnocení projektů financovaných z Regionálního operačního programu Střední Morava, připravil Úřad Regionální rady v Olomouci a ve Zlíně.

 

Zájem o evropské peníze neopadává

web_projekty01.jpg Osmnáctá výzva byla příležitostí zejména pro venkov. Své projekty mohly předkládat obce na veřejná prostranství, volnočasové aktivity, projekty na zlepšení sociálních služeb, zdravotnictví a vzdělávání na venkově.   

 

V Prostějově mají nový fotbalový stadion

DSC_0001.jpg Nový fotbalový stadion otevřeli na sídlišti E. Beneše v Prostějově. Zhruba šedesátimilionovou investici zde postavili s přispěním Regionálního operačního programu Střední Morava. Dotace byla třicet dva a půl milionu korun. 

 

Harmonogram výzev na rok 2010

Aktualizace_harmonogramu_vyzev.jpg Výbor Regionální rady schválil aktualizaci harmonogramu výzev na rok 2010. Došlo k posunu vyhlášení integrovaných plánů rozvoje území a také k zapracování nové oblasti podpory 3.1.2 Integrovaný rozvoj cestovního ruchu pilotními aktivitami.

 

Vyšlo první číslo Magazínu ROP

Magaz__n_ROP.jpg Po několikaměsíční odluce Úřad Regionální rady vydal první číslo Magazínu ROP. Dvouměsíčník prošel základním redesignem, takže čtenáři jej najdou ve svých schránkách v novém provedení.