Aktuality

Uničov má zpět své barokní dědictví

DSC08753.jpg Cesta k Muzeu baroka byla dlouhá. Nakonec však patří mezi projekty, kterými chce město Uničov lákat turisty. Na realizaci se podílel Regionální operační program Střední Morava dotací ve výši 4,8 milionů korun.

 

V Uničově otevřeli pro turisty šatlavu

DSC08360.jpg Muzeum vězeňství je dalším projektem, kterým chce město Uničov přilákat turisty. V kompletně zrekonstruované budově někdejší šatlavy čeká na návštěvníky i výstava dějin městského soudnictví.

 

Olomoucké přednádraží je celé v novém

p__edn__dra____.jpg Symbolickým stiskem knoflíku zahájil provoz elektronického informačního systému před vlakovým nádražím v Olomouci primátor města Martin Novotný. Celková rekonstrukce přednádraží je u konce.

 

Jak se vyhnout chybám je téma dalšího semináře

semin____.jpg Na konec června Úřad Regionální rady připravil konzultační dny s tím, že chce informovat o chybách, které se nejčastěji objevují při realizaci projektů. První seminář proběhne 22. června v Olomouci, další 29. června ve Zlíně.

 

Úřad vydal metodické oznámení k 20/2010

web_2.jpg Zpřesnění vybraných pojmů výzvy č. 20/2010 pro podoblasti podpory 2.2.9 Integrované plány pro města nad 5 000 obyvatel a 2.2.10 Integrovaní plány rozvoje zóny vydal Úřad Regionální rady.

 

Prostějovský zámek se otevírá veřejnosti

prost__jov.jpg Po dlouhých letech první výstava v prostorách prostějovského zámku. I takový výsledek může přinést dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava. A téma - více než symbolické - slavné stavby města Prostějova.

 

Další projekty se budou schvalovat v červenci

v__bor1.jpg Červencové jednání Výboru Regionální rady přinese další várku schválených projektů. Bude se jednat o projekty předložené v rámci výzvy č. 18/2010.

 

Arcibiskup požehnal novému balneocentru

jesen__k.jpg Priessnitzovy lázně v Jeseníku se od soboty pyšní novým balneocentrem, na které přispěl i Regionální operační program Střední Morava. Návštěvníci lázní tak mohou očekávat služby na vysoké úrovni.

 

Uničov má novou galerii a informační centrum

Unicov_galerie_MIC_5.jpg Nová galerie a informační centrum je od pondělí veřejnosti k dispozici v Uničově. Jako první své práce zde představuje výtvarník Luděk Adámek. Více než čtyřmi miliony na ni přispěl Regionální operační program Střední Morava.

 

Zájemci o dvacátou výzvu přijďte na seminář

DSC07967.jpg Seminář pro žadatele o projekty předložené v rámci výzvy č. 20/2010 pořádá Úřad Regionální rady dne 8. června v Olomouci  a 10. června ve Zlíně.

 

Meziříčský Park Kinských patří opět kultuře

IMG_5360.JPG Více než rok čekali obyvatelé Valašského Meziříčí na otevření nově zrekonstruovaného parku Kinských. Odjakživa zde byli zvyklí relaxovat a užívat si různých kulturních a společenských akcí.

 

Vyhlášena v pořadí již dvacátá výzva v regionu

bro__ura2.jpg Ve středu 26. května Úřad Regionální rady vyhlásil v pořadí již dvacátou výzvu z Regionálního operačního programu Střední Morava. Kromě známých podoblastí podpory přináší i novinky v řešení problémových oblastí.

 

Vikýřovičtí mají nové centrum sportu a zábavy

vik____ovice.jpg Nové Centrum sportu a zábavy bylo v minulých dnech otevřeno ve Vikýřovicích na Šumpersku. Regionální operační program Střední Morava tak do obce přinesl nejen sport a zábavu, ale i 28-milionovou dotaci, s jejíž pomocí bylo centrum vystavěno.

 

Dříve vojenské kasárny, dnes Hanácké náměstí

P5200033.jpg Někdejší kroměřížské vojenské nástupiště v bývalých Žižkovývh kasárnách kompletně změnilo svou tvář. Dnes zde místo vojáků stojí fontány, dětské hřiště a malý amfiteátr. To vše s podporou Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Číslo dne: 5 000 000 000 korun českých

DSC06885.jpg V pondělí 24. května bylo z Regionálního operačního programu Střední Morava vyplaceno rovných pět miliard korun přímo na účty příjemců dotací. Další projekty čekají na schválení.