Aktuality

Na seminářích k brownfields bylo plno

semin____.jpg Více než stovka zájemců o informace k vyhlášené výzvě v rámci podoblasti podpory 2.4 Podpora podnikání se sešla na seminářích ve Zlíně, Olomouci a v Jeseníku. Podnikatelé v regionu mohou využít svou příležitost.

 

Kraje odmítají zastavení spolufinancování státem

webik.jpg Zástupci Olomouckého a Zlínského kraje odmítají rozhodnutí vlády zastavit spolufinancování regionálních operačních programů ze státního rozpočtu a budou trvat na dohodě uzavřené v roce 2007, kterou se řídí čerpání evropských dotací. Usnesení vlády bere oběma krajům více než miliardu korun určenou především pro obce, neziskové organizace a podnikatele.

 

Podnikatelé, víte, jak revitalizovat brownfield?

brownfield.jpg Tři semináře určené pro podnikatele z Olomouckého a Zlínského kraje připravil Úřad Regionální rady, aby vysvětlil, jak předkládat projekty do výzvy č. 21/2010 na podporu podnikání, resp. revitalizaci brownfields.

 

Náměstí v Moravském Berouně znovu ožilo

beroun.jpg Obyvatelé Moravského Berouna mají dvojnásobnou radost. Nové náměstí a k tomu ještě nové kino s knihovnou a vzdělávacími prostory. To vše za podpory Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Aktualizován harmonogram výzev na rok 2010

web_bro__ura_web.jpg Úřad Regionální rady zveřejňuje aktualizovaný harmonogram výzev z Regionálního operačního programu Střední Morava platný do konce roku 2010.

 

Podnikatelé mohou revitalizovat nevyužité plochy k podnikání

8309.jpg Podnikatelé z Olomouckého a Zlínského kraje mohou revitalizovat nevyužité objekty pro další podnikání. Umožňuje to výzva na podporu podnikání vyhlášená z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

V pořadí již jednadvacátá výzva vyhlášena

2_euro.jpg V pondělí 9. srpna Úřad Regionální rady vyhlásil v pořadí již jednadvacátou výzvu pro podávání žádostí o dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Sportovní areál vyzkoušel předseda i starosta

web_bystrovany.jpg V Bystrovanech na Olomoucku mají nový sportovně rekreační a vzdělávací areál. Z Regionálního operačního programu Střední Morava na něj dostali necelých devět milionů. Zbývající milion přispěla obec z vlastní kapsy.

 

Další peníze pro region

foto01_WEB.jpg Více než 900 milionů na dopravu, úpravu veřejných ploch na venkově nebo na projekty podnikatelů v Olomouci schválil Výbor Regionální rady na jednání ve středu 28. července.

 

Úprava dokumentace u veřejných zakázek

v__hy.jpg Ve vztahu k aktualizaci postupů u veřejných zakázek, byl v dokumentaci ke všem vyhlášeným výzvám z ROP Střední Morava doplněn metodický pokyn Veřejné zakázky o aktuální verzi.

 

Upozornění na změny u veřejných zakázek

v__hy.jpg Od 1. ledna 2010 vstoupila v platnost novela č. 417/2009 Sb., kterou došlo ke změně zákona č. 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách.

 

Výzva v podoblasti podpory 2.2.9 je zrušena

_thumb_web_projekty03.jpg V návaznosti na písemnou stížnost, která upozornila na některé aspekty vyhlášené výzvy v podoblasti podpory 2.2.9, doporučil Úřad Regionální rady výboru výzvu zrušit. Toto rozhodnutí bylo potvrzeno 9. července 2010.

 

Velké Losiny jsou lázněmi evropského formátu

Eli__ka.jpg Navýšení počtu pokojů, příprava turistických produktů pro zimní a letní měsíce, rekonstrukce kavárny a restaurace i to je výsledek kompletní rekonstrukce lázní ve Velkých Losinách, resp. hlavní lázeňské budovy Eliška.

 

Bývalá konírna začala sloužit veřejnosti

lipn__k.jpg Lipník nad Bečvou má další památkový skvost. Díky Regionálnímu operačnímu programu Střední Morava se podařilo zrekonstruovat západní křídlo tamějšího zámku, které je od začátku července zprístupněno veřejnosti.

 

Oznámení o chybě zveřejněné v MP Koncepty

DSC07967.jpg Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava sděluje, že při zveřejnění Metodického pokynu pro zpracování a realizaci konceptu došlo k chybě při zveřejnění schválené podoby dokumentu.