Aktuality

Lázeňský dům Janáček je v novém

DSC00746.jpg Lázním Teplice nad Bečvou bude z Regionálního operačního programu Střední Morava uhrazena část rekonstrukce lázeňského domu Janáček, která spočívala v navýšení lůžek a novém parkovišti pro dvacet aut.

 

O cyklostezky je v Olomouckém kraji zájem

Valassko_Cyklostezka_Becva_Valasske_Mezirici.jpg Dvacet tři měst a obcí v Olomouckém kraji má v plánu na svém území podpořit výstavbu cyklostezek z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Vsetínská nemocnice otevřela nový pavilon

P4071859.JPG Moderní podmínky nejen pro práci laborantů a lékařů, alei i samotných pacientů nabízí nový pavilon ve vsetínské nemocnici. Z části i díky dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Cestovní ruch v ROP Střední Morava

view_photo.jpg Regionální operační program Střední Morava byl Evropskou komisí schválen 3. prosince 2007. Jednotlivé aktivity byly detailně rozpracovány v Prováděcím dokumentu zveřejněném současně s ROP. Jednou z významných priorit  byla na základě analýz vytipována i oblast cestovního ruchu.

 

Jak dopracovat finance ve 2. etapě hodnocení

web_2.jpg Metodické oznámení pro upřesnění postupů při vykazování zajištěnosti financování projektů ve druhé etapě hodnocení vydal na konci března Úřad Regionální rady.

 

Třiadvacátá výzva z ROP Střední Morava vyhlášena

web_projekty.jpg Podnikatelé a obce z oblasti Bouzovska a Staroměstska mohou připravovat projekty do v pořadí dvacáté třetí výzvy z Regionálního operačního programu Střední Morava, která byla vyhlášena 29. března 2011.

 

Zlínský kraj láká turisty do regionu

P1020648.jpg Luhačovicko, Rožnovsko a Horní Vsacko získali více než čtyřicet milionů korun z Regionálního operačního programu Střední Morava na nové turistické značky, informační tabule či na zvýšení úrovně hotelů na daném území.

 

V regionu budou jezdit nové autobusy

bus.jpg Peníze na nákup sedmasedmdesáti nových dopravních prostředků linkové nebo městské hromadné dopravy získají dopravci, kteří v Olomouckém a Zlínském kraji zajišťují veřejnou přepravu osob.

 

Evropské regiony čekají po roce 2013 změny

vlajka_EU_01.jpg Čím méně rozvinutý region, tím více peněz by měl po roce 2013 dostat na základní infrastrukturu. Rozvinuté regiony by se zas měly více zaměřit na vědecké inovace a zvyšování ekonomické efektivity. Na tom se společně shodli hejtmani krajů pod vedením Radko Martínka, hlavního vyjednavače budoucího programovacího období EU při Asociaci krajů ČR

 

Aktualizace metodiky pro projekty s příjmy

euro_v_pen____ence.jpg Na začátku února byla Výborem Regionální rady se zpětnou platností schválena aktualizace metodického pokynu pro projekty vytvářející příjmy. Aktualizace se týká všech dosud vyhlášených výzev z ROP Střední Morava.

 

Lázně Slatinice lákají nejen na léčebné prameny

IMG_0063.jpg Na lepší kvalitu ubytování se mohou těšit lázeňští hosté ve Slatinicích na Prostějovsku. Poslední lázeňský dům se dočkal celkové rekonstrukce s podporou Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Změna ROP schválena Evropskou komisí

DSC09907.jpg Přesun peněz z prioritní osy Doprava do prioritních os Integrovaný rozvoj a obnova regionu a Cestovní ruch schválila Evropská komise na konci roku 2010 a 3. února byl o změně ROP informován Výbor Regionální rady.

 

Dvaadvacátá výzva vyhlášena

web_projekty01.jpg Obce, města a podnikatelé v Olomouckém kraji a Zlínský kraj mohou připravovat další projekty. V Olomouckém kraji se jedná o cyklostezky a cyklostrasy, ve zlínském pak o revitalizaci budov bývalého areálu firmy Baťa.

 

Harmonogram výzev ROP Střední Morava na rok 2011

Aktualizace_harmonogramu_vyzev.jpg Finanční model ROP Střední Morava a v návaznosti na něj aktuální harmonogram výzev na rok 2011 schválil na svém jednání Výbor Regionální rady ve čtvrtek 3. února v Olomouci.

 

V Uničově otevřeli novou mateřskou školku

uni__ov.jpg Nové oddělení mateřské školky bylo otevřeno v budově bývalé základní školy U Stadionu v Uničově. V nových prostorách tak najde místo 69 dětí, což je o 46 dětí více oproti původní kapacitě školky.