Aktuality

Reakce Regionální rady na článek zveřejněný v MF Dnes 11.5.2011

DSC09907.jpg Podle olomouckého podnikatele a poslankyně Věcí veřejných je rozdělování peněz z Regionálního operačního programu Střední Morava neprůhledné a plné tajností. Takovou informaci zveřejnila MF Dnes ve středu 11.5.2011 v článku s názvem „Podnikatel žaluje úřad, který rozděluje v Olomouckém kraji miliony z EU.“ Na základě těchto dvou zcela od sebe odlišných stížností se Regionální rada nemůže s tímto tvrzením ztotožnit.  

 

Ve Šternberku mají nový fotbalový stadion

IMG_5240.jpg Šternberští fotbalisté mají nový fotbalový stadion s umělou trávou takzvané třetí generace. Regionální operační program Střední Morava na něj přispěl částkou deset a půl milionu korun.

 

Všechny členské státy EU slaví Den Evropy

vlajka_EU02.jpg Dne 9. května 1950 představil Robert Schuman, francouzský ministr zahraničních věcí, svůj návrh na vytvoření organizované Evropy jako nezbytné podmínky pro udržení mírových vztahů.

 

V Otrokovicích budou mít nové sportovní centrum

otrokovice_web.jpg Chátrající staré hřiště za Společenským domem na Baťově se v brzké době promění v moderní sportoviště odpovídající požadavkům doby a sportovní veřejnosti. Vše s přispěním dotace z ROP Střední Morava.

 

Arcibiskupský palác se otevře veřejnosti

palac_interier_web.jpg Místnosti, ve kterých se v roce 1848 ujal vlády teprve osmnáctiletý rakouský císař, český a habsburský král František Josef I, se o víkendu díky ROP Střední Morava poprvé otevřou veřejnosti.  

 

Poslanci a senátoři diskutovali o ROPu

DSC00772.jpg Regionální operační program Střední Morava a jeho realizace v Olomouckém kraji, bylo téma semináře, na kterém se u jednoho stolu sešli poslanci a senátoři Olomouckého kraje.

 

Jak dopracovat projekt poradí seminář

bro__ura2.jpg Jak dopracovat projekt v druhé etapě hodnocení poradí seminář pořádaný Úřadem Regionální rady dne 28. dubna 2011 v Přerově. Zaměřený bude zejména na problémy s financováním projektů financovaných z ROP Střední Morava.

 

Lázeňský dům Janáček je v novém

DSC00746.jpg Lázním Teplice nad Bečvou bude z Regionálního operačního programu Střední Morava uhrazena část rekonstrukce lázeňského domu Janáček, která spočívala v navýšení lůžek a novém parkovišti pro dvacet aut.

 

O cyklostezky je v Olomouckém kraji zájem

Valassko_Cyklostezka_Becva_Valasske_Mezirici.jpg Dvacet tři měst a obcí v Olomouckém kraji má v plánu na svém území podpořit výstavbu cyklostezek z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Vsetínská nemocnice otevřela nový pavilon

P4071859.JPG Moderní podmínky nejen pro práci laborantů a lékařů, alei i samotných pacientů nabízí nový pavilon ve vsetínské nemocnici. Z části i díky dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Cestovní ruch v ROP Střední Morava

view_photo.jpg Regionální operační program Střední Morava byl Evropskou komisí schválen 3. prosince 2007. Jednotlivé aktivity byly detailně rozpracovány v Prováděcím dokumentu zveřejněném současně s ROP. Jednou z významných priorit  byla na základě analýz vytipována i oblast cestovního ruchu.

 

Jak dopracovat finance ve 2. etapě hodnocení

web_2.jpg Metodické oznámení pro upřesnění postupů při vykazování zajištěnosti financování projektů ve druhé etapě hodnocení vydal na konci března Úřad Regionální rady.

 

Třiadvacátá výzva z ROP Střední Morava vyhlášena

web_projekty.jpg Podnikatelé a obce z oblasti Bouzovska a Staroměstska mohou připravovat projekty do v pořadí dvacáté třetí výzvy z Regionálního operačního programu Střední Morava, která byla vyhlášena 29. března 2011.

 

Zlínský kraj láká turisty do regionu

P1020648.jpg Luhačovicko, Rožnovsko a Horní Vsacko získali více než čtyřicet milionů korun z Regionálního operačního programu Střední Morava na nové turistické značky, informační tabule či na zvýšení úrovně hotelů na daném území.

 

V regionu budou jezdit nové autobusy

bus.jpg Peníze na nákup sedmasedmdesáti nových dopravních prostředků linkové nebo městské hromadné dopravy získají dopravci, kteří v Olomouckém a Zlínském kraji zajišťují veřejnou přepravu osob.