Aktuality

Probíhá aktualizace IPRÚ Olomouc a Jesenicko

03_web01.jpg V rámci projednávání   aktualizace Integrovaného plánu rozvoje území Olomouc a Jesenicko se veřejnost může vyjadřovat k návrhu aktualizovaných dokumentů.

 

Aktualizace harmonogramu výzev z ROP Střední Morava

web_projekty01.jpg Na červnovém jednání Výboru Regionální rady byla předložena aktualizace harmonogramu výzev z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Úřad Regionální rady hledá právníka

v__hy.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice právník oddělení kontroly a nesrovnalostí. Zájemci se mohou hlásit do 12. července 2011 na personální oddělení Úřadu Regionální rady v Olomouci.

 

Zámek Nový Světlov je v plném provozu

DSC01209.jpg Dvaapůl roku trvala rekonstrukce zámku Nový Světlov v Bojkovicích na Zlínsku. Regionální operační program Střední Morava přispěl na jeho rekonstrukci dotací ve výši 85 milionů korun.

 

Z regionu zmizí nevyužívané plochy brownfields

8309.jpg Necelou půlmiliardu z Regionálního operačního programu Střední Morava rozdělil Výbor Regionální rady podnikatelům z Olomouckého a Zlínského kraje na jejich rozvojové podnikatelské záměry.

 

Královna stezek Moravy je v plném provozu

cyklisti_web.jpg O dalších 40 kilometrů se prodloužil úsek cyklostezky Bečva na trase mezi Velkými Karlovicemi a Vsetínem. Regionální operační program Střední Morava přispěl částkou 107,2 milionů korun.

 

Mezi oceněnými stavbami na Zlínsku jsou i ROPové

2010_10_05_Zlin_KCZ_Horacek_Bachurek002.jpg Tři hlavní ceny ze šesti vyhlášených kategorií soutěže Stavba roku 2010 Zlínského kraje získaly stavby realizované s dotací z Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Nová lázeňská kolonáda v Ostrožské Nové Vsi

_7TA0216.jpg Sirnaté lázně v Ostrožské Nové Vsi zahájily letošní lázeňskou sezónu na nově vybudované odpočinkové zóně s kolonádou a kavárnou s letním posezením. Na úpravy získaly necelé čtyři miliony z ROP Střední Morava.

 

Reakce Regionální rady na článek zveřejněný v MF Dnes 11.5.2011

DSC09907.jpg Podle olomouckého podnikatele a poslankyně Věcí veřejných je rozdělování peněz z Regionálního operačního programu Střední Morava neprůhledné a plné tajností. Takovou informaci zveřejnila MF Dnes ve středu 11.5.2011 v článku s názvem „Podnikatel žaluje úřad, který rozděluje v Olomouckém kraji miliony z EU.“ Na základě těchto dvou zcela od sebe odlišných stížností se Regionální rada nemůže s tímto tvrzením ztotožnit.  

 

Ve Šternberku mají nový fotbalový stadion

IMG_5240.jpg Šternberští fotbalisté mají nový fotbalový stadion s umělou trávou takzvané třetí generace. Regionální operační program Střední Morava na něj přispěl částkou deset a půl milionu korun.

 

Všechny členské státy EU slaví Den Evropy

vlajka_EU02.jpg Dne 9. května 1950 představil Robert Schuman, francouzský ministr zahraničních věcí, svůj návrh na vytvoření organizované Evropy jako nezbytné podmínky pro udržení mírových vztahů.

 

V Otrokovicích budou mít nové sportovní centrum

otrokovice_web.jpg Chátrající staré hřiště za Společenským domem na Baťově se v brzké době promění v moderní sportoviště odpovídající požadavkům doby a sportovní veřejnosti. Vše s přispěním dotace z ROP Střední Morava.

 

Arcibiskupský palác se otevře veřejnosti

palac_interier_web.jpg Místnosti, ve kterých se v roce 1848 ujal vlády teprve osmnáctiletý rakouský císař, český a habsburský král František Josef I, se o víkendu díky ROP Střední Morava poprvé otevřou veřejnosti.  

 

Poslanci a senátoři diskutovali o ROPu

DSC00772.jpg Regionální operační program Střední Morava a jeho realizace v Olomouckém kraji, bylo téma semináře, na kterém se u jednoho stolu sešli poslanci a senátoři Olomouckého kraje.

 

Jak dopracovat projekt poradí seminář

bro__ura2.jpg Jak dopracovat projekt v druhé etapě hodnocení poradí seminář pořádaný Úřadem Regionální rady dne 28. dubna 2011 v Přerově. Zaměřený bude zejména na problémy s financováním projektů financovaných z ROP Střední Morava.