Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20 30 40 50   Následující   ››

ROP Střední Morava peníze z EU využije

euro_coins.jpg Olomouc, 19.2.2016 – Z posledních informací  Ministerstva pro místní rozvoj vyplývá, že Česká republika za programové období 2007-2013 nevyčerpá z evropských fondů cca 30 miliard korun. ROP Střední Morava, který zodpovídá za uplatnění dotací v Olomouckém a Zlínském kraji, patří mezi programy, které stanovené prostředky využijí.

 

Aktualizace Postupů pro příjemce při závěrečném vyúčtování projektu

pd.jpg Ke dni   22. 1. 2016 byl aktualizován dokument Postupy pro příjemce při závěrečném vyúčtování projektu, verze 1.1 , který se vztahuje pouze na projekty, u nichž je uplatněno opatření k eliminaci rizik z přezávazkování/nedočerpání finanční alokace ROP Střední Morava. Jedná se o projekty nezakládající veřejnou podporu (tj. zpravidla se nejedná o projekty podnikatelských subjektů) předložené do výzev vyhlášených na opatření k eliminaci rizik z přezávazkování/nedočerpání finanční alokace ROP Střední Morava (tj. výzvy č. 31/2012 a výše).

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá nové zaměstnance na pozici odborného referenta

voucher_rollup.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice – Odborný referent Oddělení kontroly a plateb v Olomouci i ve Zlíně. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 10. února 2016 do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Muzeum v Litovli má díky ROP Střední Morava nové výstavní prostory

Muzeum_Litovel.jpg Jedním z celkem 1 213 projektů, které v programovém období 2007-2013 získaly dotaci z ROP Střední Morava, byl také projekt města Litovel zaměřený na modernizaci a rozšíření místního muzea. Díky realizaci tohoto projektu tak mohly dnes být v nových prostorách muzea slavnostně otevřeny výstavy věnované Gustavu Frištenskému a gramofonům.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá nové zaměstnance na pozici administrativního pracovníka

DSC09907.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice - Administrativní pracovník Oddělení ukončování administrace projektů pro pracoviště v Olomouci i ve Zlíně. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 28. ledna 2016 do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

PF 2016

ROP_PF_2016.jpg Úřad Regionální rady Střední Morava přeje všem svým partnerům klidné prožití vánočních svátků a v novém roce 2016 hodně zdraví, spokojenosti a osobních i pracovních úspěchů. Děkujeme, že se i díky Vám podařilo splnit cíle ROP Střední Morava a využít tak svěřené investiční prostředky pro lepší život ve městech a obcích našeho regionu.

 

Revize Metodického oznámení č. 35 R3 - Upřesnění postupů pro prokazování zajištění financování projektu v rámci etapy č. 2 – Dopracování projektů

web_2.jpg K datu 21.12.2015 byla provedena revize Metodického oznámení č. 35. Revize spočívá v upřesnění postupů pro prokazování zajištění financování projektu v rámci etapy č. 2 – dopracování projektů.

 

Vyšlo poslední letošní číslo Magazínu ROP

rop 3_2.jpg Třetí a poslední letošní vydání elektronického Magazínu ROP Střední Morava přináší souhrn informací a událostí za 2. pololetí roku 2015. Tradičně představuje nové projekty v Olomouckém a Zlínském kraji a přináší rozhovor z místa projektu. Magazín se věnuje i ohlédnutí za zářijovou Výroční konferencí ROP Střední Morava, součástí je i poutavý rozhovor s ekonomem Petrem Zahradníkem, který byl hostem konference. V aktuálním vydání nechybí ani informace o stavu čerpání programu, výsledky hlasovací soutěže o NEJ projekt a tradiční rubriky „Proměny v čase“ a „Tipy na výlet“.  

 

Aktualizace dokumentu: Zásady pro prodlužování termínů realizace projektů v rámci ROP Střední Morava

bro__ura2.jpg Úřad Regionální rady zveřejnil aktualizaci dokumentu „Zásady pro prodlužování termínů realizace projektů v rámci ROP Střední Morava“, kde v rámci této aktualizace jsou definovány podrobné postupy administrace nedokončených projektů, termíny a požadované doklady, které musí příjemce doložit.

 

Úřad Regionální rady bude od 29.12. do 31.12. uzavřen

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava oznamuje, že obě jeho pracoviště (v Olomouci a ve Zlíně) budou v termínu 29. 12. – 31. 12. 2015  z technických důvodů uzavřena.  

 

Z ROP Střední Morava zbývá proplatit poslední miliardu korun

2_euro.jpg Olomouc, 7.12.2015 – Jen jednu miliardu korun zbývá proplatit z Regionálního operačního programu Střední Morava, který v programovém období 2007-2013 zodpovídal za uplatnění evropských dotací v Olomouckém a Zlínském kraji. Z celkové částky 18,3 miliardy korun už bylo na účty příjemců dotací odesláno 17,2 miliardy.

 

Monitorovací výbor na svém 21. zasedání 3.prosince schválil Zprávu o realizaci

DSC09907.jpg Zpráva o realizaci ROP Střední Morava je předkládána na každém zasedání Monitorovacího výboru Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava. Jejím cílem je informovat Monitorovací výbor ROP Střední Morava o kontinuitě implementace a zhodnotit průběžný pokrok při dosahování cílů ROP Střední Morava.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá nové zaměstnance

DSC09907.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice vedoucího oddělení kontroly a plateb Zlín. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 9. prosince do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Díky dotacím vzniklo v Jeseníku nové Centrum sociálních služeb

CSS_Jesen__k.jpg Nově vybudované Centrum sociálních služeb v Jeseníku se dnes slavnostně otevírá. Centrum vzniklo přístavbou k budově Penzionu pro seniory na Beskydské ulici v Jeseníku a nabízí 21 nových lůžek. Kromě pobytové služby domova pro seniory a denního stacionáře zajišťuje centrum i celodenní péči o seniory. Podobné zařízení, které by zabezpečovalo komplexní sociální služby pro seniory, v Jeseníku chybělo. Vybudování Centra sociálních služeb tak přináší zvýšení kvality života seniorů ve městě, protože už nebudou muset v případě nedostatečné soběstačnosti odcházet mimo město. Díky realizaci projektu, na který ROP Střední Morava přispěl dotací ve výši téměř 44 milionů korun, vzniklo také 15 nových pracovních míst.

 

Kam na výlet s dětmi? Do Pradědova dětského muzea v Bludově

mapa_malovan__.jpg Především pro děti je určeno nové Pradědovo dětské muzeum v Bludově u Šumperka, které dnes poprvé přivítá malé návštěvníky. Muzeum vzniklo rekonstrukcí staré usedlosti v centru obce a nabízí zábavu pro děti různého věku. Nejde o typickou expozici, ale o prostor určený pro zábavu a poznávání Jeseníků interaktivní hravou formou. Děti si mohou hrát v dřevěných domečcích ve vesnici Pradědovo nebo třeba v pohádkárně či batolárně, která je určena pro ty nejmenší. V expozici nechybí ani jesenické legendy a zajímavosti z jesenické přírody. Muzeum nabízí alternativy pro každé počasí, součástí je totiž i velká zahrada s hracími prvky, kde je za pěkného počasí možné strávit celý den. Pro děti je tu připraveno unikátní vodní hřiště, dřevěný tunel, lanovka nebo také soustava podzemních telefonů. ROP Střední Morava přispěl na vybudování Pradědova dětského muzea dotací   16,5 milionu korun.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20 30 40 50   Následující   ››