Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20 30 40 50   Následující   ››

Aktualizace dokumentu: Zásady pro prodlužování termínů realizace projektů v rámci ROP Střední Morava

bro__ura2.jpg Úřad Regionální rady zveřejnil aktualizaci dokumentu „Zásady pro prodlužování termínů realizace projektů v rámci ROP Střední Morava“, kde v rámci této aktualizace jsou definovány podrobné postupy administrace nedokončených projektů, termíny a požadované doklady, které musí příjemce doložit.

 

Úřad Regionální rady bude od 29.12. do 31.12. uzavřen

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava oznamuje, že obě jeho pracoviště (v Olomouci a ve Zlíně) budou v termínu 29. 12. – 31. 12. 2015  z technických důvodů uzavřena.  

 

Z ROP Střední Morava zbývá proplatit poslední miliardu korun

2_euro.jpg Olomouc, 7.12.2015 – Jen jednu miliardu korun zbývá proplatit z Regionálního operačního programu Střední Morava, který v programovém období 2007-2013 zodpovídal za uplatnění evropských dotací v Olomouckém a Zlínském kraji. Z celkové částky 18,3 miliardy korun už bylo na účty příjemců dotací odesláno 17,2 miliardy.

 

Monitorovací výbor na svém 21. zasedání 3.prosince schválil Zprávu o realizaci

DSC09907.jpg Zpráva o realizaci ROP Střední Morava je předkládána na každém zasedání Monitorovacího výboru Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava. Jejím cílem je informovat Monitorovací výbor ROP Střední Morava o kontinuitě implementace a zhodnotit průběžný pokrok při dosahování cílů ROP Střední Morava.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá nové zaměstnance

DSC09907.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice vedoucího oddělení kontroly a plateb Zlín. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 9. prosince do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Díky dotacím vzniklo v Jeseníku nové Centrum sociálních služeb

CSS_Jesen__k.jpg Nově vybudované Centrum sociálních služeb v Jeseníku se dnes slavnostně otevírá. Centrum vzniklo přístavbou k budově Penzionu pro seniory na Beskydské ulici v Jeseníku a nabízí 21 nových lůžek. Kromě pobytové služby domova pro seniory a denního stacionáře zajišťuje centrum i celodenní péči o seniory. Podobné zařízení, které by zabezpečovalo komplexní sociální služby pro seniory, v Jeseníku chybělo. Vybudování Centra sociálních služeb tak přináší zvýšení kvality života seniorů ve městě, protože už nebudou muset v případě nedostatečné soběstačnosti odcházet mimo město. Díky realizaci projektu, na který ROP Střední Morava přispěl dotací ve výši téměř 44 milionů korun, vzniklo také 15 nových pracovních míst.

 

Kam na výlet s dětmi? Do Pradědova dětského muzea v Bludově

mapa_malovan__.jpg Především pro děti je určeno nové Pradědovo dětské muzeum v Bludově u Šumperka, které dnes poprvé přivítá malé návštěvníky. Muzeum vzniklo rekonstrukcí staré usedlosti v centru obce a nabízí zábavu pro děti různého věku. Nejde o typickou expozici, ale o prostor určený pro zábavu a poznávání Jeseníků interaktivní hravou formou. Děti si mohou hrát v dřevěných domečcích ve vesnici Pradědovo nebo třeba v pohádkárně či batolárně, která je určena pro ty nejmenší. V expozici nechybí ani jesenické legendy a zajímavosti z jesenické přírody. Muzeum nabízí alternativy pro každé počasí, součástí je totiž i velká zahrada s hracími prvky, kde je za pěkného počasí možné strávit celý den. Pro děti je tu připraveno unikátní vodní hřiště, dřevěný tunel, lanovka nebo také soustava podzemních telefonů. ROP Střední Morava přispěl na vybudování Pradědova dětského muzea dotací   16,5 milionu korun.

 

Veřejnost vybrala NEJ projekty podpořené z ROP Střední Morava

ROP_muj_projek.jpg Olomouc, 21.10.2015 – Od letošního června do září měla veřejnost možnost vybírat nejzajímavější, nejhezčí či nejpřínosnější projekty, které byly podpořeny dotacemi z ROP Střední Morava.  Z hlasování vzešly vítězné projekty v oblasti dopravy, rozvoje měst a obcí a cestovního ruchu a jeden absolutní vítěz, a to zvlášť za Olomoucký a Zlínský kraj.

 

Pro bikery vyrostlo v okolí Lipové-lázní 8 kilometrů nových stezek

Lipovsk___stezky.jpg Pro vyznavače jízdy na horských kolech v náročném terénu otevřou na Jesenicku již tento víkend nové stezky. Bikeři si nyní v okolí Lipové-lázní mohou užít 8 kilometrů terénních vln a skoků v lese i na loukách, které nabídnou ten správný adrenalin. Síť stezek pro terénní cyklistiku, tzv. singletraily a výukové zařízení terénní jízdy na kole, tzv. pumprack vznikla ve spolupráci obce Lipová-lázně a soukromého subjektu a s podporou ROP Střední Morava.

 

Ve Slatinicích vznikla ze staré konírny umělecká galerie

Galerie.jpg Galerie Zdeňka Buriana ve Slatinicích bude slavnostně otevřena dnes odpoledne. Výstavní prostory vznikly přestavbou bývalé konírny v sousedství fary a lázeňského domu Balnea. Nově bude památkově chráněná budova sloužit pro pořádání výstav uměleckého zaměření a pro aktivity občanského sdružení Děti Hané. Kromě toho bude galerie domovem pro stálou expozici největší soukromé sbírky obrazů Zdeňka Buriana.

 

Aktualizace dokumentů Metodický pokyn Vzor Smlouvy o poskytnutí dotace na individuální projekt a Příručka pro příjemce

bro__ura2.jpg K datu 6. 10. 2015 byly aktualizovány dokumenty Metodický pokyn Vzor Smlouvy o poskytnutí dotace na individuální projekt a  Příručka pro příjemce.  Změna dokumentů spočívala v úpravě postupů pro výzvu č. 58/2015, a to v předkládání průběžných žádostí o platbu tak, aby průběžné platby mohly být vypláceny příjemcům ještě v roce 2015.

 

Putování výstavy fotografií projektů ROP Střední Morava končí ve Zlíně

Konference_P__erov_V.jpg Do svého cíle dorazila putovní výstava fotografií, které prezentují výsledky ROP Střední Morava. Od 1. října je výstava umístěna v sídle Zlínského kraje, v budově č. 21 ve Zlíně. Na fotografiích je představen výběr projektů, které vznikly díky finanční podpoře poskytnuté Regionálním operačním programem Střední Morava.

 

Prezentace hostů Výroční konference ROP Střední Morava najdete na našem webu

JAN_8289.jpg Ve středu 30.9.2015 se v Přerově uskutečnila Výroční konference ROP Střední Morava „18,3 miliardy pro Olomoucký a Zlínský kraj“.  Na konferenci vystoupilo mnoho zajímavých hostů nejen z řad příjemců dotací z ROP Střední Morava. O přínosech evropských fondů hovořili např. zástupci krajů, Ministerstva pro místní rozvoj, Úřadu Regionální rady a nechyběl ani pohled ekonomického experta. Své zkušenosti přednesli i zástupci měst, obcí i podnikatelů.

 

Park Komenského ve Zlíně získal celorepublikový titul Park roku 2015

park_Zl__n.jpg Významné ocenění Park roku 2015 v České republice získal zlínský park v soutěži, kterou vyhlašuje Svaz zakládání a údržby zeleně. Na první příčku Park Komenského dosáhl na základě zdařilé proměny, kterou prošel v minulém roce. Proměna je viditelná především na množství nové zeleně a úpravě ploch. Nově bylo v parku vysazeno na 300 stromů, 4 000 keřů a 11 000 trvale rostoucích květin. Odborná porota hodnotila nejen kvalitu zahradnické práce, ale také soulad díla s okolím, respektování prostřední a přínos rekonstruovaného díla pro životní prostředí. ROP Střední Morava na revitalizaci prostoru v centrální části města přispěl částkou přesahující 40 milionů korun. 

 

Výroční konference ROP Střední Morava vyhodnotí přínosy evropských fondů pro region

DSC09907.jpg Olomouc, 29.9.2015 – Ve středu 30. září se v Přerově uskuteční Výroční konference Regionálního operačního programu  Střední Morava. Na programu je shrnutí výsledků ROP, vyhodnocení jeho přínosů, sdílení praktických zkušeností příjemců dotací a také srovnání uplynulého a nového programového období. Prostřednictvím zajímavých hostů nabídne konference jak globální, tak i regionální pohled na evropské fondy.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20 30 40 50   Následující   ››