Aktuality

Prostějov láká turisty na výhled z radniční věže

otviracka_vez_web7.jpg Od jara letošního roku trvala rekonstrukce radniční věže v Prostějově. Tato secesní chlouba města pocházející z roku 1914 byla o víkendu otevřena prvním návštěvníkům. Zájem o vyhlídku čtyřmi dalekohledy byl obrovský.

 

Hotel Horal nabízí návštěvníkům nové služby

horal_karlovice_1__resizecrop_c640x480.jpg Sportovně relaxační centrum s termálními bazény je od začátku září nově k dispozici návštěvníkům hotelu Horal ve Velkých Karlovicích. Turistický resort Valachy se tak zařadil mezi nejmodernější turistické destinace na Moravě.

 

Most přes trať u Brumova-Bylnice je opět otevřen

most.jpg Pohodlnější a bezpečnější jízdu umožní motoristům nový most u Brumova-Bylnice převádějící silnici II/495 přes železniční trať Bylnice - Horní Lideč. Z Regionálního operačního programu Střední Morava bylo na jeho rekonstrukci vyčleněno 73,8 mil. korun.

 

V Olomouci byl otevřen první in-line okruh

in_line.jpg Hromadnou jízdou na kolečkových bruslích, ale i na kolech byl v dnešních odpoledních hodinách otevřen první in-line okruh na střední Moravě, v Hejčínských loukách. To vše za doprovodu Hitrádia Orion a různých soutěží.

 

Dřevosochání v Loučné proběhne v novém areálu

lou__n__.jpg Svět Vikingů, skatepark, minigolf, hřiště na malou kopanou, multifunkční objekt se zázemím pro dobrovolné hasiče a bistrem či tančírna jsou součástí Sportovně – rekreačního areálu v Loučné nad Desnou, který bude oficiálně otevřen v sobotu 26. srpna v 16 hodin.

 

Veřejné projednání IPRÚ Šumpersko

web_1.jpg Úřad Regionální rady Střední Morava ve spolupráci s Jeseníky-Sdružení cestovního ruchu si dovolují veřejnost pozvat na projednání aktualizace Integrovaného plánu rozvoje území Šumpersko, které se uskuteční dne 5. 9. 2011 od 10:00 hodin, Loučná nad Desnou

 

Ve Fryštáku mají novou hasičskou zbrojnici

fry__t__k.jpg Novou budovu polyfunkčního objektu s hasičskou zbrojnicí slavnostně otevřou 19. srpna ve Fryštáku v areálu technických služeb. Regionální operační program Střední Morava na ni přispěl devíti miliony.

 

Vyšlo srpnové číslo Magazínu ROP

magaz__n_rop.jpg V těchto dnech bylo v Olomouckém a Zlínském kraji rozdistribuováno srpnové číslo Magazínu ROP. Kromě informací o projektech realizovaných s podporou Regionálního operačního programu Střední Morava je zaměřeno na investice vznikající ve městech a obcích regionu.

 

Úřad informoval, jak pracovat s koncepty

DSC01815.jpg Úřad Regionální rady uspořádal pro předkladatele konceptů, které schválil Výbor Regionální rady, v Kroměříži informativní seminář, na kterém přítomné informoval o aktuálním postupu administrace konceptů.

 

Vyhlášena další výzva z ROP Střední Morava

web_projekty.jpg V pořadí již šestadvacátá výzva byla vyhlášena ve středu 10. srpna z Regionálního operačního programu Střední Morava. Největší finanční částka byla vyčleněna na silnice II a III tříd, kde své projekty předkládají kraje a jimi zřizované organizace.

 

Aktualizace dokumentů pro výzvu na podporu podnikání

bro__ura2.jpg Zefektivnit administraci konceptů ve fázi jejich dopracování a následná realizace individuálních projektů, které koncepty naplňují, bylo jednoznačným cílem provedených změn v dokumentaci k výzvě 21/2011.

 

V kraji přibudou další kilometry cyklostezek

Valassko_Cyklostezka_Becva_Valasske_Mezirici.jpg Dvacet šest kilometrů nových cyklotras a cyklostezek za necelých sedmdesát milionů korun bude nově postaveno v Olomouckém kraji.

 

Letní filmová škola bude v nově opraveném kině

hv__zda.jpg Kino Hvězda je v Uherském Hradišti považováno za jednu z nejdůležitějších budov. Prakticky by se bez ní neobešel ani jeden ročník Letní filmové školy, na kterou již od osmdesátých let každoročně jezdí stovky nadšených filmových diváků.

 

Odstartovala celonárodní fotografická soutěž

fotoaparat.jpg Ministerstvo pro místní rozvoj ČR zahájilo letní fotografickou soutěž „Vyfoť projekt“. Zúčastnit se může každý, kdo zajímavým způsobem zachytí některý z projektů podpořených z evropských fondů. Soutěž bude možné sledovat na www.vyfotprojekt.cz .

 

O evropských penězích v regionu

DSC09907.jpg Je polovina roku 2011 a část starostů ve Zlínském kraji se bouří proti rozdělování peněz z Regionálního operačního programu Střední Morava, které bylo připravováno v roce 2006 a 2007 a má skončit v roce 2013.