Aktuality

Zveřejněn Prováděcí dokument, verze 0.9

pd.jpg Aktualizovaná verze Prováděcího dokumentu Regionálního operačního programu Střední Morava byla zveřejěna na webových stránkách Úřadu Regionální rady pod odkazem ROP SM, Prováděcí dokument.

 

Velkomoravské opevněné sídliště v Modré nabízí novinku

modr__.jpg V západní části skanzenu vyrostl nový objekt, který nese název Ústředí duchovního dědictví Velké Moravy. Patnáct milionů korun z Regionálního operačního programu Střední Morava přispělo k prezentaci často opomíjené a velmi nedoceněné části cyrilometodějského odkazu. 

 

Zlínský kraj podporuje spolupráci podnikatelů s univerzitami

PENIZE_1.jpg Zlínský kraj ve spolupráci s Úřadem Regionální rady připravil jedinečný projekt, jehož cílem je rozvoj inovačního potenciálu firem v regionu prostřednictvím spolupráce s pěti vysokými školami. Firmy tak nákup vědecko-výzkumných služeb od těchto institucí mohou uhradit právě formou inovačních voucherů. Jedná se o finanční příspěvek až do výše 149 999 korun.

 

Když na procházku, tak do Bezručových sadů v Olomouci

Olomouc_Bezru__ovy_sady.jpg Další etapa revitalizace parků na území města Olomouc, která byla zahájena již v roce 2010, byla ukončena ve středu 26. října. Spolu s dokončením Bezručových sadů získalo město i zcela novou lávku.  Náklady dosáhly výše 35,5 milionu korun.

 

Parkánové zahrady se otevřely prvním návštěvníkům

park__ny.jpg Po dlouhých letech se Olomoučanům a turistům otevřely univerzitní zahrady, které dlouho chátraly. Parkánové zahrady, jak je v Olomouci zvykem zahrady nazývat, se nacházejí mezi hradbami v Bezručových sadech a univerzitními budovami v Křížkovského ulici.

 

Klikni a vyhraj zajímavé ceny s ROPem Střední Morava

ROP_muj_projekt_CMYK.gif Zajímavé ceny pro širokou veřejnost přináší hlasování o nejzajímavější projekt financovaný z Regionálního operačního programu Střední Morava s názvem Můj projekt, které bude probíhat od 21. října do konce listopadu.

 

Pozor: ve čtvrtek nebude funkční web

web.jpg Ve čtvrtek 20. října nebudou od 13:00 do 15:00 hodin funkční webové stránky www.rr-strednimorava.cz . Stránky budou přecházet na jiné grafické zpracování. Za způsobené komplikace se omlouváme.

 

Evropská komise schválila nařízení pro další období

vlajka_EU02.jpg V těchto dnech Evropská komise schválila nařízení k novému programovacímu období v letech 2014 až 2020. Jedná se o balíček legislativních opatření, který by měl v celé Evropě podpořit růst a vytváření pracovních míst.  

 

Vyhlášena další výzva z ROP Střední Morava

DSC06885.jpg V pořadí již dvacátá sedmá výzva byla vyhlášena ve čtvrtek 6. října. Příležitost  mají podnikatelé z Jesenicka, kteří mohou předkládat projekty na zkvalitnění lázeňských služeb a wellness. Dále je výzva zaměřena na nákup nových tramvají a trolejbusů.

 

V Prostějově vyjednou na linky nové autobusy

ftl.jpg První tři nové autobusy jsou připraveny vyjet na městské linky v Prostějově. Společnost First Transport Lines, a.s. na jejich nákup získala dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 23 mil. korun.

 

Nové vlaky pro Olomoucký a Zlínský kraj

web.jpg Sedm nových železničních vozidel za 689 milionů korun koupí České dráhy pro Olomoucký a Zlínský kraj. Z Regionálního operačního programu Střední Morava na nákup získají dotaci 275 milionů korun.

 

Ve Valašském Meziříčí mají nový dům sociálních služeb

valmez.jpg Zařízení vzniklo rekonstrukcí bývalé léčebny dlouhodobě nemocných na Žerotínově ulici ve Valašském Meziříčí a bude fungovat jako centrum nabízející seniorům a osobám se zdravotním znevýhodněním komplexní služby.

 

Evropská komise schválila výroční zprávu za rok 2010

vlajka_EU_01.jpg Dne 22. září 2011 Evropská komise schválila výroční zprávu o realizaci Regionálního operačního programu Střední Morava v Olomouckém a Zlínském kraji za rok 2010. Komise tak oficiálně akceptovala výsledky a pokrok ROP Střední Morava v regionu.

 

132 autobusových spojů má bezpečné stání

pv_p__edn__dra____.jpg Autobusy v ulicích Sladkovského a Martinákova před místním vlakovým nádražím v Prostějově už nemusí stát u krajnice. Díky dotaci z ROP Střední Morava mají devět nových zastávek a bezpečný prostor pro zastavení.

 

Pro výuku mají studenti nové strojírenské vybavení

km.jpg Centrum odborné přípravy technické v Kroměříži nově otevřelo prostory pro moderní výuku svých studentů, tzv. Regionální centrum pro strojírenství. Regionální operační program Střední Morava přispěl na jeho vybudování částkou 23,2 milionů korun.