Aktuality

ROP Střední Morava podpoří další projekty v regionu

03_web01.jpg Projekty za 650 milionů schválil na posledním letošním jednání Výbor Regionální rady. Na střední Moravě budou nejen nové silnice, ale i atraktivní sportoviště u základních škol v Olomouci nebo nové zázemí pro rozvoj cestovního ruchu v regionu.

 

Ve Šternberku mají nové autobusové nádraží

__ternberk_n__dr.jpg V pondělí  12. prosince 2011 bylo uvedeno do provozu nové autobusové nádraží  ve Šternberku. V rámci revitalizace autobusového nádraží u nádraží Českých drah byl vybudován nový terminál pro přestup mezi autobusovou a vlakovou dopravou s cílem zlepšení dostupnosti a podmínek veřejné dopravy.

 

Žadatelé pozor: došlo ke změně ve výzvě 27/2011 v podoblasti podpory 1.2.3

web_projekty01.jpg Prostřednictvím korespondenčního hlasování Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava rozhodnul o změně výzvy č. 27/2011 vyhlášené pro podoblast podpory 1.2.3. Obnova drážních vozidel – trolejbusy a tramvaje.

 

Od 1. prosince bylo aktualizováno metodické oznámení č. 33

web_2.jpg Metodické oznámení č. 33 s názvem Změny v projektech - vícepráce a změna technologie (materiálů) bylo aktualizováno. Platnost oznámení je nastavena od 1. prosince 2011 a týká se všech doposud vyhlášených výzev, tj. výzvy 1 až 30.

 

Veřejnost vybrala nejzajímavější projekty ROP Střední Morava

Luha__ovice.jpg Wellness hotel Alexandria v Luhačovicích, škola gastronomie v Přerově a hotel Kolštejn v Branné na Jesenickou jsou první tři projekty, kterým veřejnost poslala své hlasy jako nejzajímavějším projektům spolufinancovaným z ROP Střední Morava.

 

O seminář o udržitelnosti projektů byl zájem, bude se opakovat v Olomouci

web___kolen__.jpg Vzhledem k vysokému zájmu o seminář k udržitelnosti projektů financovaných z ROP Střední Morava, bude tento seminář opakovám ve črvrtek 8. prosince 2011 od 14:00 hodin v Olomouci. Účast na semináři je zdarma, zájemce jen žádáme o předběžnou registraci pod odkazem Připravované akce na titulní straně webových stránek www.rr-strednimorava.cz .

 

Téměř o 440 milionů lze žádat ve 28 výzvě z ROP Střední Morava

03_web01.jpg V pořadí již osmadvacátá výzva z ROP Střední Morava byla vyhlášena ve středu 16. listopadu 2011. Žadatelé z Olomouckého a Zlínského kraje mohou do 17. ledna příštího roku podávat své projektové záměty na Úřad Regionální rady. Na tuto výzvu bylo z ROP Střední Morava vyčleněno celkem 437,7 milionů korun.

 

Okolí kostela sv. Josefa v České Vsi doznalo velkých změn

IMG_1771.jpg Přístup k vytíženému a navštěvovanému prostoru v okolí kostela sv. Josefa v centrální části obce je nyní daleko bezpečnější.  Součástí komplexní revitalizace veřejného prostranství u kostela bylo vyřešení vhodnějšího vjezdu na frekventovanou silnici první třídy. K dispozici je parkoviště s dostatečnou kapacitou, prostor pro odpočinkové aktivity dětí i relaxaci dospělých, nové chodníky, veřejné osvětlení a signální pásy pro nevidomé.  Slavnostní ukončení projektu financovaného z prostředků Evropské unie se koná v úterý 15. listopadu 2011 v 15.00 hodin. Pro veřejnost je připravena prohlídka s výkladem.

 

Pozvánky na seminář o udržitelnosti projektů ROP Střední Morava v Olomouci

DSC03001.jpg Dne 23. listopadu 2011 pořádá Úřad Regionální rady seminář na téma udržitelnosti projektů financovaných z ROP STřední Morava. Program semináře začíná od 10:00 hodin v zasedací místnosti  budovy RCO, salonek Orion (2. patro), Jeremenkova 40b v Olomouci. Účast na semináři je zdarma.

 

Pozvánka na seminář o udržitelnosti projektů ROP Střední Morava ve Zlíně

DSC03001.jpg Dne 22. listopadu 2011 pořádá Úřad Regionální rady seminář na téma udržitelnosti projektů financovaných z ROP STřední Morava. Program semináře začíná od 10:00 hodin v zasedací místnosti ve 4. patře budovy TIC, 23. budova, Vavrečkova 5262 ve Zlíně. Účast na semináři je zdarma.

 

Slavnostní vyhlášení nejzajímavějších projektů ROP Střední Morava

JAN_8248.jpg Dne 30. listopadu 2011 bude od 18:00 hodin v hotelu Jana v Přerově ( www.hotel-jana.cz ) probíhat slavnostní vyhlášení nejzajímavějšího projektu financovaného s pomocí dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava. Slavnostní vyhlášení je spojeno s prezentací výsledků realizace ROP Střední Morava v Olomouckém a Zlínském kraji. Zájemci o účast na akci nechť se dopředu registrují. Účast je zdarma.  

 

Na sokolovnu jsou Polešovičtí právem hrdí

SCHRNK_1.JPG Sportovní zařízení, které je jediným vhodným objektem pro kulturně - společenské akce, má za sebou proměnu. Konečná suma se vyšplhala na 10,2 milionů korun z Regionálního operačního programu Střední Morava. Evropská unie přispěla částkou devíti milionů korun a deseti procenty se z rozpočtu podílel městys.  Slavnostní otevření sokolovny se koná ve čtvrtek 10. listopadu od 11.00 hodin. Od 15 hodin je Den otevřených dveří pro širokou veřejnost.   

 

Webové stránky konverze budov 14|15 ve Zlíně byly spuštěny

zl__n.jpg Webové stránky www.14-15.cz  byly spuštěny. Jejich obsahem jsou infomace, které popisují projekt konverze budov 14 a 15 do podoby 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, kulturního komplexu, v němž najdou své nové sídlo tři Zlínským krajem zřizované instituce. Jsou jimi Krajská galerie výtvarného umění, Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská knihovna Františka Bartoše.

 

Osm miliard už je v regionu vidět

DSC06885.jpg Osm miliard korun bylo již vyplaceno z Regionálního operačního programu Střední Morava v Olomouckém a Zlínském kraji. Projekty v řádu osmimiliardové investice už dnes lze v regionu vidět téměř na každém kroku.

 

Pozvánka na seminář k inovačním voucherům ve Zlíně

home.jpg Seminář k využití inovačních voucherů ve Zlínském kraji je připraven na úterý 15. listopadu 2011 v budově Podnikatelského inovačního centra ve Zlíně (23 budova). Cílem semináře je představení možností využití inovačních voucherů Zlínského kraje v praxi. Po skončení teoretické části semináře jsou zástupci univerzit připraveni k osobní konzultaci využití voucherů podnikatelskými subjekty.