Aktuality

Základní a umělecké školy mohou malovat s ROP Střední Morava

z__.jpg Výtvarnou soutěž s názvem Můj projekt v letošním roce připravil pro základní a umělecké školy v Olomouckém a Zlínském kraji Regionální operační program Střední Morava. Oceněny budou nejen školy, ale i autoři zaslaných kreseb. Tématem jsou projekty realizované školou nebo ty, které se nacházejí v její bezprostřední blízkosti. Nápovědou pro výběr projektů může být i mapa na www.mujprojekt.eu .

 

Slavnost kroje již popáté v neděli zaplní amfiteátr ve Velké Bystřici

DSC_3301.jpg Pestrou paletu lidových krojů představí návštěvníkům tradiční, v pořadí již pátý ročník, setkání ctitelů hanáckého kroje ve Velké Bystřici pod názvem „Slavnost kroje“. Teprve však podruhé slavnost proběhne v nově vybudovaném amfiteátru, který vznikl díky podpoře ROP Střední Morava.

 

Zájemci o poslední vyhlášenou výzvu se mohou přijít poradit na seminář

DSC08762.jpg Úřad Regionální rady připravil pro zájemce o dvaatřicátou výzvu semináře, které proběhnou v Olomouci a ve Zlíně. Podrobný program seminářů bude zveřejněn v nejbližších dnech, nicméně už dnes se mohou zájemci o oba semináře registrovat .

 

S poslední vyhlášenou výzvou je v platnosti i nová verze smlouvy a to i zpětně

pd.jpg Vyhlášením v pořadí již dvaatřicáté výzvy z Regionálního operačního programu Střední Morava došlo ke změnám ve znění Smlouvy o poskytnutí dotace z ROP Střední Morava. Regionální rada tímto krokem reagovala na úpravy v administraci programu před koncem programovacího období v roce 2013 a také na připomínky Ministerstva financí ČR.

 

Obce mají poslední příležitost upravit svá centra z ROP Střední Morava

STAR___HROZENKOV_2010.jpg Poslední příležitost získat peníze z Regionálního operačního programu Střední Morava na úpravu návsí a náměstí mají obce od pěti set do pěti tisíc obyvatel. Je pro ně připraveno 227 milionů korun ve výzvě, která je vyhlášena ve středu 9. května.

 

Ministerstvo pro místní rozvoj spustilo webový portál s mapou evropských projektů

mapaprojektu150x50.jpeg Informace o zdrojích financování projektů, o příjemcích dotací, popisy projektů, jejich fotografie a umístění. Tyto a další informace o více než 9 000 finalizovaných projektech financovaných z evropských fondů v ČR jsou od dnešního dne k dispozici na stránkách mapaprojektu.cz.

 

V Hutisku Solanci můžou sportovat i za tmy, mají hřiště s venkovním osvětlením

16_4.jpg Nové sportovní hřiště u areálu základní a mateřské školy v obci Hutisko Solanec na Rožnovsku otevřeli symbolicky. V pondělí 7. května zde uspořádali první atletický den „Memoriál Cyrila Macha.“  Regionální operační program Střední Morava na rozlehlý multifunkční areál přispěl částkou 15,4 miliony korun.

 

Střední Morava se začíná připravovat na období po roce 2013

handshaking.jpg Definovat potřeby Olomouckého a Zlínského kraje pro další programovací období 2014-2020, zahájit diskusi s městy, obcemi a dalšími sociálními a hospodářskými partnery v regionu o tom, co by chtěli rozvíjet a kde vidí hlavní problémy. To si v nadcházejícím období klade za cíl Olomoucký a Zlínský kraj ve spolupráci s Regionální radou Střední Morava. 

 

Den Evropy otevře veřejnosti dveře do sedmi zajímavých míst v regionu

NS.jpg Devátý květen je tradičně ve všech zemích Evropské unie oslavován jako Den Evropy. Země Evropské unie si tímto dnem připomínají den, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě. Proto bývá někdy také nazýván Schumanův den.

 

Otrokovice mají zbrusu nový sportovní areál

batov.jpg Sportovní areál Baťov je od soboty 28. dubna 2012 otevřen široké veřejnosti. Otrokovičtí sportovci mají k dispozici nejen nové hřiště, ale i špičkové sportovní zázemí. Regionální operační program Střední Morava přispěl na jeho vybudování částkou 52 miliony korun.

 

Od soboty je v Rožnově p.R. zpřístupněna Jurkovičova rozhledna

jurkovi__.jpg Od soboty 28. dubna je v provozu Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm. Stavba realizovaná podle původních plánů slovenského architekta Dušana Samo Jurkoviče bude veřejnosti otevřena až do poloviny října denně od 9,00 do 17,00 hodin. Regionální operační program Střední Morava přispěl na její stavbu částkou 8,5 milionů korun.

 

Ministerstvo financí požaduje změny ve smlouvách o poskytnutí dotace z ROP

03_web01.jpg Přibližně dvaceti smluv o poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava se týká doporučení Ministerstva financí ČR, aby byly upraveny smlouvy o poskytování dotace o část, která bude řešit odvody za porušování zákona.

 

Velké Losiny na Šumpersku se připravují na lázeňské hosty i turisty

VL.jpg Necelých padesát milionů korun z Regionálního operačního programu Střední Morava bude nově investováno do rozvoje cestovního ruchu ve Velkých Losinách na Šumpersku. V úterý o tom rozhodl Výbor Regionální rady Střední Morava. Na zlepšení podmínek pro turisty se bude podílet obce společně s podnikateli.

 

Upřesnění postupu při hodnocení hospodárnosti projektů v 1 etapě

web_bro__ura_web.jpg Úřad Regionální rady vydal metodické oznámení týkající se nových postupů aplikovaných pro hodnocení hospodárnosti projektů předložených do Regionálního operačního programu Střední Morava v první hodnotící etapě.

 

Poutní místo Velehrad jako moderní prostor pro všechny

115_12.jpg Nové výstavní prostory, hlavní vstup do velehradského prostoru, propojení Poutní růžencové stezky či rekonstrukce příjezdové komunikace, parkovacích stání a chodníků. To vše doplní aktivity projektu Centra kulturního dialogu západní a východní Evropy, který aktuálně vzniká ve Velehradu. Regionální operační program Střední Morava přispěje částkou 25,2 milionů korun.