Aktuality

Prostějovská ZUŠ v novém školním roce funguje v zámeckých prostorách

SAM_0348_web.jpg Historizující prostor tanečního sálu, učebny dramatické a výtvarné výchovy, hygienické zázemí či šatny mohou v novém školním roce využívat žáci i pegagogové Základní umělecké školy v Prostějově. Město využilo dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 9,6 milionů korun.

 

Byla spuštěná nová grafická podoba webové aplikace BENEFIT 7

web_projekty01.jpg Ke 3. září došlo ke změně vizuální podoby webové aplikace BENEFIT7, tzn. projektové žádosti, žádosti o platbu a monitorovací zprávy. Veškeré funkcionality zůstaly zachovány. Bylo optimalizováno rozhraní pro přívětivější práci s aplikací. V návaznosti na novou podobu byly aktualizovány Instrukce k vypracování webové aplikace BENEFIT7, verze 11.

 

Park Čs. legií v Hranicích na Moravě je znova místem pohody a odpočinku

lidi_v_parku_p__i_otev__en__.jpg Skoro přesně na den skončila roční rekonstrukce parku Sady Čs. legií v Hranicích na Moravě. Od soboty, kdy byl park předán veřejnosti k užívání, zde mohou probíhat různorodé kulturní a společnské akce nebo stačí si zde na chvíli sednout a odpočívat. ROP Střední Morava na rekonstrukci přispěl částkou 15,5 milionů korun.

 

Bývalá Jezuitská kolej v centru Uherského hradiště nabízí i expozici Joži Uprky

prohl__dka_expozice.jpg Bývalá Jezuitská kolej v centru Uherského Hradiště se proměnila v Centrum slovácké kultury a tradic. Kromě rozsáhlé expozice tamějšího rodáka a propagátora života na Slovácku Joži Uprky je zde prezentována nejen historie města, ale i tradice regionu. ROP Střední Morava na úpravu koleje přispěl částkou 25 milionů korun.

 

Ve Vsetíně dnes otevírají novou mateřskou školku

Budova_M__.png Dvě zbrusu nové třídy má ode dneška mateřská školka ve Vsetíně na Kobzáňově ulici. Díky Regionálnímu operačnímu programu Střední Morava nejen že přibyly třídy, ale byly kompletně rekonstruovány vnitřní prostory tak, aby si zde mohly společně hrát děti zdravé se zdravotně postiženými.

 

POZOR: U výzvy č. 36/2012 byl zaměněn dokument, stáhněte si ten správný

web_2.jpg U výzvy č. 36/2012 týkající se čerpání drobných příspěvků pro ubytovatele na Rožnovsku a Jesenicku došlo omylem k nahrání špatného dokumentu. Jednalo se o Kritéria pro výběr drobných příspěvků. Nyní je v dokumentaci k výzvě přiložena správná verze dokumentu. S tou je třeba pracovat při přípravě žádosti o podporu z ROP Střední Morava. Za způsobené komplikace se velmi omlouváme.

 

Ve Zdounkách na Kroměřížsku mají nově opravený Dům kultury

clanky_aktuality_7421_obr500_foto_1.jpg Po čtyřiceti letech se obec Zdounky dočkala celkové rekonstrukce tamějšího Domu kultury. Regionální operační program Střední Morava přispěl na rekonstrukci dotací ve výši 14,7 milionů korun, dalších necelých čtrnáct milionů do opravy investovala samotná obec Zdounky.

 

Podnikatelé z Jesenicka a Rožnovska mají příležitost získat drobný příspěvek z ROP

3_Lesn____penzion_Bun____.jpg Rekonstruované pokoje, parkovací plochy, dětská hřiště či venkovní posezení si mohou nově pořídit drobní podnikatelé z Jesenicka a Rožnovska. Regionální operační program Střední Morava pro ně vyčlenil celkem devět a půl milionů korun.

 

Investice za téměř 1,5 miliardy korun přispějí k dalšímu rozvoji Střední Moravy

web_7.jpg Projekty za 1 445 milionů z ROP Střední Morava schválil Výbor Regionální rady v pondělí 13. srpna. Posílena budou sociální zařízení, silnice, cyklostezky, základní a střední školy v regionu a projekty v oblasti cestovního ruchu.

 

Další číslo elektronického Magazínu ROP je zaměřeno na projekty ve městech

magaz__n_nov__.png Letos v pořadí třetí vydání elektronického Magazínu ROP je zaměřeno na projekty ve městech podpořené z ROP Střední Morava. Kromě prezentace řady projektů na otázky odpovídá i ředitel kina Hvězda v Uherském Hradišti, které tvoří hlavní zázemí pro Letní filmovou školu. Letos byla "filmovka" už podruhé v novém a ještě lepším prostředí než loni.

 

Za hlas o nejlepší foto projektu ROP Střední Morava čeká hlasujícího i autora odměna

ROP_muj_projek.jpg Prvním srpnem bylo spuštěno hlasování o nejlepší fotografii projektu financovaného z ROP Střední Morava v Olomouckém a Zlínském kraji s názvem Vyfoť a vyhraj. V srpnu lze vybírat přibližně z padesáti snímků nahraných v Galerii fotografií na www.mujprojekt.eu . Jednoho z hlasujících na konci srpna čeká dotykový telefon Samsung, autora vítězné fotografie pak iPod.

 

Evropská komise schválila Výroční zprávu ROP Střední Morava za rok 2011

vlajka_EU_01.jpg Evropská komise 17. července schválila znění Výroční zprávy ROP Střední Morava za rok 2011. Výroční zpráva obsahuje data o stavu čerpání finančních prostředků v Olomouckém a Zlínském kraji od roku 2007 do konce roku 2011.

 

Registrace na seminář: Veřejné zakázky u projektů financovaných z ROP

PENIZE_1.jpg Cílem připravovaného semináře je seznámit žadatele/příjemce s nejčastějšími chybami, které se objevují při realizaci veřejných zakázek u projektů financovaných z ROP Střednbí Morava. Nedostatky ve veřejných zakázkách totiž mohou vést k sankcím, resp. ke krácení přidělené dotace.

 

Přehled seminářů připravených pro žadatele a příjemce do konce roku 2012

DSC01572.jpg Do konce roku 2012 plánuje Úřad Regionální rady tři odborné semináře a jeden konzulatční den pro žadatele a příjemce podpory z ROP Střední Morava. Program jednotlivých seminářů bude upřesněn.

 

Mezi Lipníkem nad Bečvou a Osekem jsou nové kilometry cyklostezky Bečva

cyklo_Be__va_Lipn__k.jpg Další necelé tři kilometry Cyklostezky Bečva vznikly na levém břehu řeky Bečva mezi Lipníkem a Osekem nad Bečvou. Regionální operační program Střední Morava na jeho výstavbu přispěl částkou deset a půl milionů korun.