Aktuality

Úřad hledá správce Fondu rozvoje měst Střední Moravy

03_web01.jpg Veřejnou zakázku na "Správcovské investiční služby pro Fond rozvoje měst Střední Moravy" vyhlásil v těchto dnech Úřad Regionální rady Střední Morava. Zájemci o správcovství mohou své nabídky předkládat do 2. ledna 2013 do 10:00 hodin společnosti RTS, a.s. (Lazaretní 13/4038, Brno), která je pověřena zadavatelskou činností.

 

Úřad hledá interního auditora a referenta oddělení řízení projektů

DSC09907.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice interního auditora a odborného referenta oddělení řízení projektů ve Zlíně. Uzávěrka pro podání přihlášek je 23. listopadu 2012. Bližší informace o vyhlašovaných pozicích poskytne personalistka úřadu, Mgr. Anna Krejčířová.

 

V Olomouci posílí doprava, do ulic vyjede osmnáct nových tramvají

tramvaj_variolfplus1806_denik_600.jpg O další nízkopodlažní vozidla rozšíří svůj vozový park Dopravní podnik města Olomouc. V Olomouci tak bude do konce roku 2013 jezdit 14 nových a 4 modernizované tramvaje. Regionální operační program Střední Morava na jejich nákup přispěje částkou 272 miliony korun.  

 

Úřad upřesnil výzvu 36/2012, drobné příspěvky na Jesenicku a Rožnovsku

web_2.jpg Úřad Regionální rady vydal metodické oznámení vztahující se k vyhlášené výzvě č. 36/2012, která je zaměřena na cestovní ruch, resp. čerpání drobných příspěvků ze strany ubytovatelů na Jesenicku a Rožnovsku. Upřesněna byla zejména definice oprávněných žadatelů o příspěvek z ROP Střední Morava.

 

REGISTRACE na seminář: Dopracování projektů financovaných z ROP

P1000036.jpg Úřad Regionální rady na začátek listopadu připravil seminář, na kterém představí, na co si dát pozor při dopracování projektu financovaného z ROP Střední Morava. Seminář se tedy týká zejména těch žadatelů, kteří úspěšně prošli první fází hodnocení a nyní svůj projektový záměr připravují k dopracování. Seminář bude zaměřen zejména na to, v čem se dělají největší chyby.  

 

Do regionu míří dalších 600 milionů z ROP Střední Morava

Horn___Lhota_silnice.jpg Projekty za 593 miliony z ROP Střední Morava schválil Výbor Regionální rady na začátku října v Přerově. Posílen bude cestovní ruch ve městech a obcích, Jeseníkách, na Luhačovicku a Olomoucku. Výbor neprojednal vyhodnocení výzvy na revitalizaci veřejných prostranství na venkově.

 

Do Olomouckého kraje přijel první RegioPanter

regiopanter_101011_denik_600.jpg České dráhy předaly cestujícím v Olomouckém kraji zcela novou nízkopodlažní elektrickou jednotku RegioPanter. Na trať v Olomouckém kraji vyjeddou celkem tři zcela nové jednotky, které byly zakoupeny  s  podporou ROP Střední Morava. Cena jednoho vozu je necelých 144 mil. korun.

 

Podnikatelé z Jesenicka a Šumperska mohou žádat téměř o sto milionů korun

web_projekty01.jpg V pátek 12. října byla Úřadem Regionální rady vyhlášena v pořadí osmatřicátá výzva z ROP Střední Morava. Své projekty mohou do poloviny prosince letošního roku předkládat podnikatelé z Jesenicka a Šumperska, statutární město Olomouc a obce Bouzovska.

 

Ve Zlínském kraji byla představena první moderní motorová jednotka RegioShark

IMAG0185.jpg Moderní železniční vozidlo, motorovou jednotku RegioShark, bude od soboty 6. října ve Zlínském kraji sloužit veřejnosti. První motorová jednotka řady 844 začne vozit cestující mezi Kojetínem a Valašským Meziříčím. Do konce roku 2013 České dráhy zakoupí za přispění ROP Střední Morava do Zlínského kraje celkem 6 jednotek RegioShark v celkové hodnotě 384 mil. korun.

 

Evropské peníze nejsou na všechno

Nařízení Evropského společenství č. 1083/2008 jasně říká, že „příspěvky strukturálních fondů nenahrazují veřejné výdaje členského státu“ (adicionalita). Každý členský stát EU si pak stanoví, podle velmi přesně stanovených pravidel, svou střednědobou investiční strategii a následně ji vláda a EK schválí. Přesně k takový postup proběhl v roce 2007 i v České republice.

 

Výbor schválil nové postupy k provádění finančních oprav u projektů ROP

web_kontroly.jpg Výbor Regionální rady na svém jednání schválil aktualizaci postupů vztahujících se k provádění finančních oprav u projektů financovaných z ROP Střední Morava. Podle nově přijatého dokumentu se budou odvody a korekce oproti dosavadnímu stavu načítat. Dokument tak reaguje na požadavky Ministerstva financí ČR.

 

Výstava ROP Střední Morava očima dětí je příjemným zpestřením začátku podzimu

v__stava.jpg ROP Střední Morava očima dětí – to je název výstavy výtvarných prací žáků základních a základních uměleckých škol, která zachycuje projekty realizované v Olomouckém a Zlínském kraji za podpory Regionálního operačního programu Střední Morava. Každý kraj reprezentuje dvacet obrázků doplněných o popisy zachycených projektů.

 

Rapotín na Šumpersku má nové komunikační a koordinační centrum

cenrtum_novostavba_otevirani_rapotin_220120908_denik_100.jpg Zázemí pro spolkovou činnost v obci, kulturní akce, ale i informační turistické centrum pro návštěvníky Jeseníků poskytne nové Komunikační a koordinační centrum v Rapotíně na Šumpersku. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu 8. září. ROP Střední Morava přispěl částkou přibližně 24 miliony korun.

 

POZOR začala registrace na seminář o dopracování projektů ROP Střední Morava

DSC03001.jpg Seminář o podmínkách, které musejí příjemci dodržet v době takzvaného dopracovíní projektů připravil Úřad Regionální rady na 26. září 2012 v Kroměříži. Kromě hlavních problémů a rizik se příjemci dotace z ROP Střední Morava dozví víc o specifických postupech administrace projektů na konci programovacího období.

 

V Lukově na Zlínsku jsou hrdí na svou novou tělocvičnu v obci

t__locvi__na_Lukov_web.jpg Nová budova tělocvičny stojí v přímém sousedství základní školy v Lukově. Využívat ji budou nejen žáci, ale i místní obyvatelé a spolky. Zájem dokonce prý projevily i zlínské sportovní kluby. ROP Střední Morava na novou tělocvičnu vyčlenil 12,5 milionů korun, zbylou část, 6,5 milionů, ze svého rozpočtu hradila obec.