Aktuality

Ve Zlínském kraji byla představena první moderní motorová jednotka RegioShark

IMAG0185.jpg Moderní železniční vozidlo, motorovou jednotku RegioShark, bude od soboty 6. října ve Zlínském kraji sloužit veřejnosti. První motorová jednotka řady 844 začne vozit cestující mezi Kojetínem a Valašským Meziříčím. Do konce roku 2013 České dráhy zakoupí za přispění ROP Střední Morava do Zlínského kraje celkem 6 jednotek RegioShark v celkové hodnotě 384 mil. korun.

 

Evropské peníze nejsou na všechno

Nařízení Evropského společenství č. 1083/2008 jasně říká, že „příspěvky strukturálních fondů nenahrazují veřejné výdaje členského státu“ (adicionalita). Každý členský stát EU si pak stanoví, podle velmi přesně stanovených pravidel, svou střednědobou investiční strategii a následně ji vláda a EK schválí. Přesně k takový postup proběhl v roce 2007 i v České republice.

 

Výbor schválil nové postupy k provádění finančních oprav u projektů ROP

web_kontroly.jpg Výbor Regionální rady na svém jednání schválil aktualizaci postupů vztahujících se k provádění finančních oprav u projektů financovaných z ROP Střední Morava. Podle nově přijatého dokumentu se budou odvody a korekce oproti dosavadnímu stavu načítat. Dokument tak reaguje na požadavky Ministerstva financí ČR.

 

Výstava ROP Střední Morava očima dětí je příjemným zpestřením začátku podzimu

v__stava.jpg ROP Střední Morava očima dětí – to je název výstavy výtvarných prací žáků základních a základních uměleckých škol, která zachycuje projekty realizované v Olomouckém a Zlínském kraji za podpory Regionálního operačního programu Střední Morava. Každý kraj reprezentuje dvacet obrázků doplněných o popisy zachycených projektů.

 

Rapotín na Šumpersku má nové komunikační a koordinační centrum

cenrtum_novostavba_otevirani_rapotin_220120908_denik_100.jpg Zázemí pro spolkovou činnost v obci, kulturní akce, ale i informační turistické centrum pro návštěvníky Jeseníků poskytne nové Komunikační a koordinační centrum v Rapotíně na Šumpersku. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu 8. září. ROP Střední Morava přispěl částkou přibližně 24 miliony korun.

 

POZOR začala registrace na seminář o dopracování projektů ROP Střední Morava

DSC03001.jpg Seminář o podmínkách, které musejí příjemci dodržet v době takzvaného dopracovíní projektů připravil Úřad Regionální rady na 26. září 2012 v Kroměříži. Kromě hlavních problémů a rizik se příjemci dotace z ROP Střední Morava dozví víc o specifických postupech administrace projektů na konci programovacího období.

 

V Lukově na Zlínsku jsou hrdí na svou novou tělocvičnu v obci

t__locvi__na_Lukov_web.jpg Nová budova tělocvičny stojí v přímém sousedství základní školy v Lukově. Využívat ji budou nejen žáci, ale i místní obyvatelé a spolky. Zájem dokonce prý projevily i zlínské sportovní kluby. ROP Střední Morava na novou tělocvičnu vyčlenil 12,5 milionů korun, zbylou část, 6,5 milionů, ze svého rozpočtu hradila obec.

 

Prostějovská ZUŠ v novém školním roce funguje v zámeckých prostorách

SAM_0348_web.jpg Historizující prostor tanečního sálu, učebny dramatické a výtvarné výchovy, hygienické zázemí či šatny mohou v novém školním roce využívat žáci i pegagogové Základní umělecké školy v Prostějově. Město využilo dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava ve výši 9,6 milionů korun.

 

Byla spuštěná nová grafická podoba webové aplikace BENEFIT 7

web_projekty01.jpg Ke 3. září došlo ke změně vizuální podoby webové aplikace BENEFIT7, tzn. projektové žádosti, žádosti o platbu a monitorovací zprávy. Veškeré funkcionality zůstaly zachovány. Bylo optimalizováno rozhraní pro přívětivější práci s aplikací. V návaznosti na novou podobu byly aktualizovány Instrukce k vypracování webové aplikace BENEFIT7, verze 11.

 

Park Čs. legií v Hranicích na Moravě je znova místem pohody a odpočinku

lidi_v_parku_p__i_otev__en__.jpg Skoro přesně na den skončila roční rekonstrukce parku Sady Čs. legií v Hranicích na Moravě. Od soboty, kdy byl park předán veřejnosti k užívání, zde mohou probíhat různorodé kulturní a společnské akce nebo stačí si zde na chvíli sednout a odpočívat. ROP Střední Morava na rekonstrukci přispěl částkou 15,5 milionů korun.

 

Bývalá Jezuitská kolej v centru Uherského hradiště nabízí i expozici Joži Uprky

prohl__dka_expozice.jpg Bývalá Jezuitská kolej v centru Uherského Hradiště se proměnila v Centrum slovácké kultury a tradic. Kromě rozsáhlé expozice tamějšího rodáka a propagátora života na Slovácku Joži Uprky je zde prezentována nejen historie města, ale i tradice regionu. ROP Střední Morava na úpravu koleje přispěl částkou 25 milionů korun.

 

Ve Vsetíně dnes otevírají novou mateřskou školku

Budova_M__.png Dvě zbrusu nové třídy má ode dneška mateřská školka ve Vsetíně na Kobzáňově ulici. Díky Regionálnímu operačnímu programu Střední Morava nejen že přibyly třídy, ale byly kompletně rekonstruovány vnitřní prostory tak, aby si zde mohly společně hrát děti zdravé se zdravotně postiženými.

 

POZOR: U výzvy č. 36/2012 byl zaměněn dokument, stáhněte si ten správný

web_2.jpg U výzvy č. 36/2012 týkající se čerpání drobných příspěvků pro ubytovatele na Rožnovsku a Jesenicku došlo omylem k nahrání špatného dokumentu. Jednalo se o Kritéria pro výběr drobných příspěvků. Nyní je v dokumentaci k výzvě přiložena správná verze dokumentu. S tou je třeba pracovat při přípravě žádosti o podporu z ROP Střední Morava. Za způsobené komplikace se velmi omlouváme.

 

Ve Zdounkách na Kroměřížsku mají nově opravený Dům kultury

clanky_aktuality_7421_obr500_foto_1.jpg Po čtyřiceti letech se obec Zdounky dočkala celkové rekonstrukce tamějšího Domu kultury. Regionální operační program Střední Morava přispěl na rekonstrukci dotací ve výši 14,7 milionů korun, dalších necelých čtrnáct milionů do opravy investovala samotná obec Zdounky.

 

Podnikatelé z Jesenicka a Rožnovska mají příležitost získat drobný příspěvek z ROP

3_Lesn____penzion_Bun____.jpg Rekonstruované pokoje, parkovací plochy, dětská hřiště či venkovní posezení si mohou nově pořídit drobní podnikatelé z Jesenicka a Rožnovska. Regionální operační program Střední Morava pro ně vyčlenil celkem devět a půl milionů korun.