Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40 50   Následující   ››

Aktualizace Metodického oznámení č. 43 Předkládání monitorovacích zpráv o zajištění udržitelnosti projektu

web_2.jpg K datu 26. 5. 2016 bylo aktualizováno Metodické oznámení č. 43 Předkládání monitorovacích zpráv o zajištění udržitelnosti projektu. Revize metodického oznámení V 2014 MO 43 R1 spočívá v upřesnění podstatných změn v době udržitelnosti projektu.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá právníka

paragraf.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice – právník Odboru kontroly a nesrovnalostí. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 9. června 2016 do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Postup Řídícího orgánu ROP Střední Morava v návaznosti na poskytnutou dotaci na pořízení vozidel veřejné dopravy v případě neexistence závazku veřejné služby

web_2.jpg Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava schválil dne 11. 5. 2016 dokument „Postup Řídícího orgánu ROP Střední Morava v návaznosti na poskytnutou dotaci na pořízení vozidel veřejné dopravy v případě neexistence závazku veřejné služby“.

 

Aktualizace dokumentu Provádění finančních oprav v rámci ROP Střední Morava

pd.jpg K datu 11. 5. 2016 byl aktualizován dokument Provádění finančních oprav v rámci ROP Střední Morava. Revize instrukce spočívá v úpravě postupů při nezískání certifikace ubytovacích zařízení.

 

ROP Střední Morava už poslal do regionu 18 miliard, celkem bylo investováno 29 miliard

jedno_euroweb.jpg Olomouc, 27.4.2016 – Už 18 miliard korun bylo proplaceno příjemcům dotace z ROP Střední Morava. Z finančního objemu, který byl vyčleněn na rozvoj Olomouckého a Zlínského kraje, ještě zbývá proplatit přibližně 300 milionů korun. Celkově bylo v regionu díky dotacím proinvestováno více než 29 miliard.

 

Rozárium s novou tváří přivítalo první návštěvníky

rozarium.jpg Obnovené rozárium v Bezručových sadech v Olomouci zahájilo v pátek 1. dubna společně s dalšími městskými parky návštěvnickou sezonu. Unikátní rozárium získalo novou tvář díky dotaci z ROP Střední Morava, která dosáhla výše téměř 24 milionů korun.  Atraktivní prostor, který navazuje na univerzitní areál a propojuje ulici 17. listopadu s centrem města, je nyní zpřístupněn zdarma.

 

Opravený zámek v Čechách pod Kosířem se v sobotu poprvé otevře veřejnosti. Obnovu finančně podpořil ROP Střední Morava.

img_6286.jpg Historická památka, která je ve vlastnictví Olomouckého kraje, se veřejnosti otevře vůbec poprvé ve své historii.  Náročnou rekonstrukci zámku i přilehlého parku, do které se kraj kvůli špatnému stavu objektu pustil, spolufinancoval ROP Střední Morava. Na obnovu památky uvolnil dotaci ve výši 19,2 milionu korun.

 

ROP Střední Morava peníze z EU využije

euro_coins.jpg Olomouc, 19.2.2016 – Z posledních informací  Ministerstva pro místní rozvoj vyplývá, že Česká republika za programové období 2007-2013 nevyčerpá z evropských fondů cca 30 miliard korun. ROP Střední Morava, který zodpovídá za uplatnění dotací v Olomouckém a Zlínském kraji, patří mezi programy, které stanovené prostředky využijí.

 

Aktualizace Postupů pro příjemce při závěrečném vyúčtování projektu

pd.jpg Ke dni   22. 1. 2016 byl aktualizován dokument Postupy pro příjemce při závěrečném vyúčtování projektu, verze 1.1 , který se vztahuje pouze na projekty, u nichž je uplatněno opatření k eliminaci rizik z přezávazkování/nedočerpání finanční alokace ROP Střední Morava. Jedná se o projekty nezakládající veřejnou podporu (tj. zpravidla se nejedná o projekty podnikatelských subjektů) předložené do výzev vyhlášených na opatření k eliminaci rizik z přezávazkování/nedočerpání finanční alokace ROP Střední Morava (tj. výzvy č. 31/2012 a výše).

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá nové zaměstnance na pozici odborného referenta

voucher_rollup.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice – Odborný referent Oddělení kontroly a plateb v Olomouci i ve Zlíně. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 10. února 2016 do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

Muzeum v Litovli má díky ROP Střední Morava nové výstavní prostory

Muzeum_Litovel.jpg Jedním z celkem 1 213 projektů, které v programovém období 2007-2013 získaly dotaci z ROP Střední Morava, byl také projekt města Litovel zaměřený na modernizaci a rozšíření místního muzea. Díky realizaci tohoto projektu tak mohly dnes být v nových prostorách muzea slavnostně otevřeny výstavy věnované Gustavu Frištenskému a gramofonům.

 

Úřad Regionální rady Střední Morava hledá nové zaměstnance na pozici administrativního pracovníka

DSC09907.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice - Administrativní pracovník Oddělení ukončování administrace projektů pro pracoviště v Olomouci i ve Zlíně. Přihlášky, včetně požadovaných tiskopisů a dokladů, mohou uchazeči o pozici posílat do 28. ledna 2016 do 12:00 hodin na adresu úřadu v Olomouci.

 

PF 2016

ROP_PF_2016.jpg Úřad Regionální rady Střední Morava přeje všem svým partnerům klidné prožití vánočních svátků a v novém roce 2016 hodně zdraví, spokojenosti a osobních i pracovních úspěchů. Děkujeme, že se i díky Vám podařilo splnit cíle ROP Střední Morava a využít tak svěřené investiční prostředky pro lepší život ve městech a obcích našeho regionu.

 

Revize Metodického oznámení č. 35 R3 - Upřesnění postupů pro prokazování zajištění financování projektu v rámci etapy č. 2 – Dopracování projektů

web_2.jpg K datu 21.12.2015 byla provedena revize Metodického oznámení č. 35. Revize spočívá v upřesnění postupů pro prokazování zajištění financování projektu v rámci etapy č. 2 – dopracování projektů.

 

Vyšlo poslední letošní číslo Magazínu ROP

rop 3_2.jpg Třetí a poslední letošní vydání elektronického Magazínu ROP Střední Morava přináší souhrn informací a událostí za 2. pololetí roku 2015. Tradičně představuje nové projekty v Olomouckém a Zlínském kraji a přináší rozhovor z místa projektu. Magazín se věnuje i ohlédnutí za zářijovou Výroční konferencí ROP Střední Morava, součástí je i poutavý rozhovor s ekonomem Petrem Zahradníkem, který byl hostem konference. V aktuálním vydání nechybí ani informace o stavu čerpání programu, výsledky hlasovací soutěže o NEJ projekt a tradiční rubriky „Proměny v čase“ a „Tipy na výlet“.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40 50   Následující   ››