Aktuality

V Olomouci a ve Zlíně starostové dostali informace o připravované výzvě z ROP

DSC03611.jpg Přibližně v polovině února letošního roku bude vyhlášena výzva na fyzickou revitalizaci obcí s počtem obyvatel od 500 do 5 000. To, jak budou nastaveny parametry výzvy, slyšeli starostové obcí, kteří svůj projekt původně předložili do dvaatřicáté výzvy. Ta však byla Výborem Regionální rady zrušena.

 

Olomouc může žádat o dotace na základní a mateřské školy ve městě

z__.jpg Statutátní město Olomouc může žádat o dotace na rozvoj mateřských a základních škol ve městě. Ty jsou zahrnuty do integrovaného plánu rozvoje města, na který byla vyhlášena v pořadí již devětatřicátá výzva z ROP Střední Morava. Kromě městských projektů je do výzvy zahrnuta i oblast podpory 2.4 Podpora podnikání.

 

Všechny smlouvy ROP Střední Morava musí být podepsány do konce roku 2013

03_web01.jpg Poslední výzvy i poslední peníze z ROP Střední Morava čekají na kraje, města, obce i podnikatele z Olomouckého a Zlínského kraje v roce 2013. Do konce roku se bude rozdělovat posledních 1,7 miliard korun. Nejvíce peněz půjde na silnice a do obcí na úpravy veřejných prostranství.

 

Je schválen aktualizovaný harmonogram výzev z ROP Střední Morava na rok 2013

Aktualizace_harmonogramu_vyzev.jpg Aktualizovaný harmonogram výzev z Regionálního operačního programu Střední Morava schválil Výbor Regionální rady na svém řádném jednání s pondělí 14.1.2013. Do konce roku 2013 Úřad Regionální rady schválí ještě projekty za přibližně 1,7 miliardy korun. Největšíbalík výzev čeká žadatele v březnu.

 

V Olomouckém i Zlínském kraji startují pro podnikatele inovační vouchery

home.jpg Podnikatelé z Olomouckého a Zlínského kraje mohou příslušné krajské úřady žádat o příspěvek na spolupráci s vybranými vysokými školami. V praxi se tím rozumí příspěvek z ROP Střední Morava na spolupráci podnikatele s vysokou školou v oblasti inovací. Pro podnikatel z každého kraje je vyčleněno 5 milionů korun z ROP Střední Morava.  

 

Dotace na projekty obcí v cestovním ruchu pouze pokud budou dobré záměry

Lipn__k_z__mek.jpg Bezmála sto milionů korun z ROP Střední Morava získají kraje, města, obce či neziskové organizace na projekty v cestovním ruchu, pokud do konce února předloží Úřadu Regionální rady kvalitní projektové záměry. Rozhodl o tom Výbor Regionální rady při schvalování výzev na rok 2013.

 

Úřad Regionální rady hledá právníka pro oddělení kontroly a nesrovnalostí

paragraf.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice "právník oddělení kontroly a nesrovnalostí". Zájemci o vyhlášenou pozici mohou podklady pro výběrové řízení zasílat do konce ledna na adresu úřadu. Veškeré náležitosti pro obsazení pozice jsou uvedeny v přiloženém textu vyhlášeného výběrového řízení.

 

V roce 2013 vyroste v regionu řada nových investic s podporou ROP Střední Morava

DSC09907.jpg Celkem osm desítek projektů za více než dvě miliardy korun vyroste na území Olomouckého a Zlínského kraje v roce 2013. Další přibližně 1,5 miliardy korun bude do konce roku rozděleno na vyhlášených výzvách. Novinkou bude i krácení lhůt při administraci projektů.

 

PF 2013

ROP_PF_2013.jpg Regionální rada regionu soudržnosti Střední Morava do nového roku všem přeje hlavně zdraví, štěstí a spokojenost v osobním i pracovním životě.

 

Na účtech příjemců dotací z ROP Střední Morava je už 10 miliard

PENIZE_1.jpg Těsně před koncem roku 2012 Úřad Regionální rady vyplatil na účty příjemců 10 miliard korun z ROP Střední Morava. Jsou to peníze, které jsou příjemcům propláceny průběžně v době realizace projektů. Do konce roku 2015, kdy musí být ukončena realizace všech projektů ROP, zbývá ještě proplatit 7,5 miliard korun.

 

Plán práce Výboru Regionální rady a Monitorovacího výboru v roce 2013

OK.jpg Prosincový Výbor Regionální rady schválil i plán pro svá jednání v příštím roce, stejně jako plán zasedání Monitorovacího výboru ROP Střední Morava. První jednání Výboru Regionální rady je naplánováno na 9. ledna 2013 ve Zlíně.

 

Předsedou Regionální rady Střední Morava se stal Jiří Rozbořil

DSC03558.jpg Předsedou Výboru Regionální rady Střední Morava se stal hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. Jeho zástupcem zůstává hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. Ve čtvrtek o tom rozhodl Výbor Regionální rady na svém jednání v Otrokovicích.

 

Evropská komise schválila změnu č. 3 ROP Střední Morava

DSC09907.jpg V pořadí třetí změnu ROP Střední Morava definitivně schválila na konci listopadu Evropská komise. Jednalo se o přesun peněz původně určených na letiště Bochoř u Přerova do silnic a na nové kilometry cyklostezek.

 

Podnikatelé z Rožnovska a Jesenicka měli o drobné příspěvky zájem

3_Lesn____penzion_Bun____.jpg Zjednodušenou formu žádosti o drobný příspěvek z ROP Střední Morava uvítalo 32 podnikatelů v cestovním ruchu z Jesenicka a Rožnovska. Využili tak pilotní aktivity, kterou vyhlásil Úřad Regionální rady Střední Morava v polovině srpna letošního roku.

 

Seminář o inovačních voucherech vybízí podnikatele ke spolupráci s vysokými školami

voucher_rollup.jpg Mimořádnou příležitost pro podnikatele z regionu nabízí Olomoucký kraj za podpory ROP Střední Morava. Projekt, jehož cílem je rozvoj inovačního potenciálu firem prostřednictvím univerzit. Do projektu „Inovační vouchery v Olomouckém kraji“ je zapojeno 12 vysokých škol z České republiky.  Na spolupráci s nimi mohou podnikatelé získat z ROP Střední Morava až 149 tis. korun.