Aktuality

POZOR: U výzvy č. 41/2013 bylo opraveno rozdělení bodového hodnocení vyváženého rozvoje území u podoblasti podpory 3.3.2

let__k.jpg Chybou ve vzorci při výpočtu průměrné dotace na 1 obyvatele v rámci podoblasti podpory 3.3.2 Podnikatelská infrastruktura a služby na území definovaném oblastí podpory 3.2 došlo k chybnému rozdělení obcí s rozšířenou působností do kategorií pro bodové hodnocení kritéria.

 

Projekty na krizovou infrastrukturu lze odevzdat na konci května

rozhlas.jpg O jeden měsíc byl prodloužen termín pro předkládání integrovaných projektů a projektových žádostí v podoblasti podpory 2.2.6 Rozvoj krizové infrastruktury vyhlášené v rámci výzvy č. 41/2013 ROP Střední Morava. Konečný termín byl přesunutý z původního 30.4.2013 na aktuální datum 31.5.2013.

 

Na úpravu veřejných prostranství obce žádají téměř o 700 milionů

STAR___HROZENKOV_2010.jpg Velký zájem mezi obcemi s počtem obyvatel nad 500 vzbudila výzva na úpravu veřejných prostranství. Na Úřad Regionální rady přišlo 116 projektů v celkovém objemu 690 milionů korun. V ROP Střední Morava je pro obce vyčleněno 368,4 miliony korun.

 

Příjemci dotace z ROP Střední Morava nemají povinnost zřízení účtu u ČNB

2_euro.jpg Poskytování dotací z Regionálního operačního programu Střední Morava se řídí zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů.

 

Úřad Regionální rady hledá referenta oddělení kontroly a plateb - Zlín

DSC07967.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady Střední Morava vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice „referent oddělení kontroly a plateb“ pro pracoviště Zlín. Zájemci o vyhlášenou pozici mohou podklady pro výběrové řízení zasílat do 10. dubna na adresu úřadu. Veškeré náležitosti pro obsazení pozice jsou uvedeny v přiloženém textu vyhlášeného výběrového řízení.

 

O téměř 900 milionů mohou žádat kraje, města, obce a podnikatelé z ROP

DSC06885.jpg Ve čtvrtek 14. března byla vyhlášena v pořadí již jedenačtyřicátá výzva z ROP Střední Morava. Představuje zhruba deset oblastí a podoblastí podpory, do kterých budou moci své projektové záměry předkládat kraje, města a podnikatelé z Olomouckého a Zlínského kraje. Projektové žádosti o podporu z ROP Střední Morava budou moci žadatelé předkládat na Úřad Regionální rady do 30.4.2013.

 

ZLÍN: Registrace na seminář k vyhlášené výzvě č. 41/2013

DSC03001.jpg Úřad Regionální rady pořádá v pondělí 18. března informativní seminář pro zájemce o vyhlášenou výzvu č. 41/2013. Seminář bude probíhat ve 23. budově TIC, Vavrečkova 5262, 4. patro a bude začínat v 10:00 hodin.

 

OLOMOUC: Registrace na seminář k vyhlášené výzvě č. 41/2013

DSC03001.jpg Úřad Regionální rady pořádá v pátek 15. března informativní seminář pro zájemce o vyhlášenou výzvu č. 41/2013. Seminář bude probíhat v zasedací místnosti Centaurus (budova RCO naproti hlavnímu vlakovému nádraží) a bude začínat v 10:00 hodin.

 

Na Šumpersku a Jesenicku se rozšíří nabídka ubytování

P1030181.jpg Lepší kvalitu ubytování bude do dvou let nabízet Šumpersko a Jesenicko. Výbor Regionální rady schválil rekonstrukci penzionů, hotelu či lázeňského domu. Regionální operační program Střední Morava přispěje dotací ve výši 65 milionů korun.

 

Obce mohou své projektové záměry konzultovat přímo na úřadě

web_1.jpg Přímo s pracovníky Úřadu Regionální rady v Olomouci a ve Zlíně mohou obce konzultovat své projektové záměry do vyhlášené výzvy na revitalizaci veřejných prostor obcí s počtem obyvatel nad 500 (2.3.1 Fyzická revitalizace území). Odpovědi na nejčastější dotazy jsou pak publikovány na webových stránkách Úřadu Regionální rady, pod přímým odkazem Otázky a odpovědi. 

 

O inovační vouchery mají podnikatelé v regionu zájem

home.jpg Celkem 145 žádostí o inovační voucher v celkovém objemu dvaceti milionů korun předložili na Úřad Regionální rady podnikatelé, kteří mají zájem o zlepšení konkurenceschopnosti na trhu s podporou ROP Střední Morava i obou krajů.

 

Byla vyhlášena v pořadí již čtyřicátá výzva z ROP Střední Morava

IMG_2071.jpg Více než půlmiliarda je od poloviny února připravena pro obce a města, které mohou předkládat své projektové záměry do čtyřicáté výzvy z ROP Střední Morava. Pro mnohé je to poslední příležitost, jak dosáhnout na dotaci z ROP. Do konce roku 2013 musí být uzavřeny všechny smlouvy o poskytnutí dotace.

 

Harmonogram výzev na rok 2013 se rozrostl o další podoblasti podpory

Aktualizace_harmonogramu_vyzev.jpg Celkem o čtyři výzvy se rozrostl původně schválený harmonogram výzev z ROP Střední Morava na rok 2013. Výbor Regionální rady do harmonogramu výzev zapojil peníze z projektů, které odstoupily z administrace a přesunul je do oblastí, kde předpokládá aktivní zájem žadatelů.

 

Magazín ROP nabízí rozhovor s předsedou Regionální rady i s provozovateli ski areálů

magaz__n_3.jpg První vydání Magazínu ROP v roce 2013 nabízí rozhovor s nově zvoleným předsedou Regionálné rady Jiřím Rozbořilem. Nechybí ani jména členů Výboru Regionální rady, který prošel výraznou obměnou. Dále je v Magazínu ROP zveřejněn harmonogram výzev na rok 2013, prezentovány ukončené projekty s dotací ROP Střední Morava a také zajímavý rozhovor s provozovateli největších ski areálů v obou krajích.

 

REGISTRACE na seminář k výzvě č. 40/2013 z ROP Střední Morava

DSC03001.jpg Úřad Regionální rady připravil pro zájemce o dotaci z ROP Střední Morava semináře k výzvě číslo 40/2013, která bude vyhlášena 13. února 2013.Bude se týkat statutárního města Olomouc, měst na rozvoj sociálních služeb a vzdělávání, obcí nad 500 obyvatel na fyzickou revitalizaci území, integrovaného rozvoje cestovního ruchu v Horním Vsacku a pilotních aktivit na Kroměřížsku.