Aktuality

Velká rekonstrukce plaveckého areálu v Olomouci skončila

201_venkovni_bazen_olomouc.jpg Ačkoli počasí posledních dnů přicházejícímu létu příliš nenasvědčuje, olomoucký venkovní areál plaveckého bazénu je už připravený na sezónu plnou novinek. Po skončení té loňské totiž prošel náročnou rekonstrukcí a Olomoučané si tak mohou letos začít užívat moderního areálu se zbrusu novým vybavením.

 

ROP Střední Morava dostane 600 milionů navíc, schválila to Vláda ČR

2_euro.jpg Realokaci mezi operačními programy schválila na svém jednání dne 22. května 2013 Vláda České republiky. Pro ROP Střední Morava to znamená posílení alokace programu přibližně o 600 milionů korun. Peníze budou určeny na vzdělávání, sociální integraci, ekologickou městskou dopravu a silnice.

 

V pátek si všechny země EU připomenou Evropský den parků

park.png Dne 24. května si všechny země Evropské unie každým rokem připomínají Evropský den parků. Řada organizací a institucí na tento den plánuje převážně informační a volnočasové aktivity pro veřejnost. Úřad Regionální rady není letos výjimkou a veřejnost vyzývá k aktivní návštěvě některého z parků, které byly upraveny díky dotaci z ROP Střední Morava.  

 

V Olomouci otevírají jezdecký areál specializovaný na skokové závody

130517_ESC_Olomouc_tiskovka_2_600.jpg Kvalitní venkovní závodní kolbiště, závodní boxy pro ustájení koní, vč. zázemí pro zaměstnance i návštěvníky nabízí nově vybudovaný jezdecký areál v Olomouci Lazcích. Kromě toho je zde i restaurace s přímým výhledem do jízdárny a na kolbiště, nebo penzion s kapacitou 40 lůžek. Na vybudování moderního jezdeckého areálu ROP Střední Morava přispěl částkou 40 milionů korun.

 

Nová cyklostezka z Radslavic do Grymova navazuje na cyklostezku Bečva

grymov.jpg Jeden a půl kilometru nové cyklostezky na Olomoucku spojuje obec Radslavice s Grymovem. U grymovského mostu se pak napojuje na cyklostezku Bečva. ROP Střední Morava na její výstavbu přispěl částkou téměř pět milionů korun.

 

Úřad ve spolupráci s kraji připravuje postup pro regionální partnerství

handshaking.jpg Zpracovat návrh na zapojení regionálních partnerů do přípravy budoucího období rozdělování evropských peněz v regionech je úkol, který 23. dubna uložil Výbor Regionální rady Střední Morava Úřadu Regionální rady ve spolupráci s odbory strategického rozvoje Olomouckého a Zlínského kraje.

 

Ve čtvrtek 9. května budou vybraná kulturní zařízení otevřena zdarma

DE_kopie.jpg Zdarma či se sníženým vstupným bude ve čtvrtek 9. května otevřena Expozice času ve Šternberku, Muzeum vězeňství v Uničově, Arcibiskupský palác v Olomouci, Radniční věž v Prostějově, zámek Lešná u Valašského Meziříčí, sportovně-zábavní park Galaxie ve Zlíně, bývalá Jetuitská kolej v Uherském Hradišti anebo plovárna v Luhačovicích. Na těchto místech ROP Střední Morava veřejnosti připomene Den Evropy.

 

Byla uzavřena výzva č. 41/2013, největší zájem byl o cestovní ruch

P1000036.jpg Na konci dubna byl ukončen příjem projektových žádostí o dotaci z ROP Střední Morava. Žádat mohly kraje, města, podnikatelé a občanská sdružení z Olomouckého a Zlínského kraje. Ti všichni žádají prakticky o dvojnásobek toho, co bylo alokováno ve výzvě.

 

POZOR: Seminář k výzvě č. 42/2013 v Kroměříži byl zrušen

DSC03001.jpg Vzhledem k nízkému počtu registrovaných účastníků na seminář k výzvě č. 42/2013 pořádaný Úřadem Regionální rady dne 7. května v Kroměříži, byl seminář ZRUŠEN . Případní zájemci o informace se mohou obracet přímo na pracovníky Úřadu Regionální rady (odbor řízení projektů) telefonicky, emailem či sjednat si osobní schůzku. Za případné komplikace se omlouváme.

 

Městské parky v Olomouci získaly prestižní ocenění Ministertsva životního prostředí

Bezrucovy_sady.jpg Prestižní Soutěž o stavbu s ekologickým přínosem zná svého vítěze. Šampionem letošního 11. ročníku se stala investice statutárního města Olomouce Obnova zeleně, mobiliáře a cestní sítě v Olomouckých sadech. ROP Střední Morava na jejich úpravu přispěl více než 56 milionů korun.

 

Nové stálé expozice 14. budovy 14|15 BAŤOVA INSTITUTU se otevírají veřejnosti

zlin.jpg Nové stálé expozice ve 14. budově – součásti 14|15 BAŤOVA INSTITUTU - se otevírají veřejnosti. Prvním dnem, kdy zpřístupněné expozice budou obdivovat běžní návštěvníci, je středa 1. května – Svátek práce. Realizátorem projektu je Zlínský kraj  a ROP Střední Morava přispěl dotací ve výši 486 mil. Kč.

 

Kraje, města Olomouc a Zlín či podnikatelé mohou žádat o dotaci z ROP Střední Morava

1rrsm_1.png Kraje, statutární města Olomouc a Zlín nebo podnikatelé ve veřejné dopravě nebo v cestovním ruchu mohou do konce května žádat o podporu z ROP Střední Morava. Byla vyhlášena v pořadí dvaačtyřicátá výzva, ve které je vyčleněno celkem 533 milionů korun.

 

Do ulic v Olomouci vyjede nový typ tramvaje

tramvaj_1.jpg První dvě obousměrné tramvajové soupravy typu VarioLFplus/o mají za sebou oficiální představení veřejnosti. Jsou připraveny pro obsluhu nově budované trati na Nové Sady v Olomouci. Do konce roku 2013 bude dodáno dalších 12 tramvajových souprav stejného typu a 4 projdou modernizací.

 

Magazín ROP je tentokrát zaměřen na kontroly a korekce programu

magaz__n_kopie.gif Popis systému kontrol a korekcí, rozhovor s vedoucím odboru kontroly a plateb o tom, jak probíhají kontroly ROP Střední Morava na projektech a jak jsou stanovovány sankce při porušení podmínek ROP je hlavním tématem jarního čísla Magazínu ROP.

 

REGISTRACE: Seminář pro zájemce o výzvu č. 42/2013

DSC03001.jpg Zájemci o výzvu číslo 42/2013 se mohou registrovat na seminář, který pro ně připravil Úřad Regionální rady 7. května v Kroměříži. Připraveny jsou informace o tom, co musí splňovat žádost, v čem jsou nové podmínky administrace a také postupu pro proplácení dotace.