Aktuality

V Litovli je ode dneška v provozu unikátní biokoupaliště

biokoupaliste_litovel_201323_denik_600_kopie.jpg Na skluzavky, masážní trysky, perličková vodní křesla, skokanský můstek, šplhací síť, mechanické vlnobití, vodní hříbek, stříkací delfín Bubu a další atrakce se ode dneška mohou těšit návštěvníci biokoupaliště, které se otevře veřejnosti. ROP Střední Morava na jeho výstavbu přispěl dotací ve výši devíti milionů korun.

 

Magazín ROP představuje projekty v malých obcích regionu

magaz__nROP_kopie.gif Třetí číslo Magazínu ROP je zaměřeno na projekty fyzické revitalizace v obcích s počtem obyvatel od 500 do 5 000. Statistika obcí, které předložily svůj projekt do ROP Střední Morava, je doplněna rozhovorem se starostou obce Bělotín, Eduardem Kavalou. Dále je v Magazínu vypracován souhrn nejčastějších chyb, které se vyskytují ve veřejných zakázkách.

 

Úřad hledá referenta oddělení kontroly a administrativního pracovníka

DSC07967.jpg Ředitel Úřadu Regionální rady vyhlašuje výběrové řízení na pozici referenta oddělení kontroly a plateb v Olomouci a na administrativního pracovníka odboru řízení projektů ve Zlíně. Uzávěrka pro podávání přihlášek je 29. července 2013 ve 12:00 hodin.

 

Kraje mohou žádat o 66 milionů na krizovou infrastrukturu a zdravotnictví

rozhlas.jpg Přesně měsíc mají Olomoucký a Zlínský kraj na to, aby zpracovaly a na Úřad Regionální rady předložily projekty v oblasti rozvoje zdravotnoctví (podoblast podpory 2.2.4) a krizové infrastruktury (podoblast podpory 2.2.6). V ROP Střední Morava je právě na tyto projekty připraveno 66 milionů korun. Termín pro předložení žádostí je 7. srpen.

 

Ministerstvo pro místní rozvoj odstartovalo letní fotografickou soutěž

1044_MMR_EU_banner_172x172.jpg Úspěšná celostátní fotografická soutěž „Vyfoť projekt“, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, pokračuje i v letošním roce. Prázdninová soutěž bude probíhat od 1. července do 31. srpna 2013.

 

Úřad Regionální rady spouští velkou letní soutěž "Natoč a vyhraj"

1005081_348084941961011_1245862079_n.png „Natoč video a vyhraj cenu“ je název velké letní soutěže, kterou na prázdninové letní měsíce pro veřejnost připravil Úřad Regionální rady Střední Morava. Od 1. července do 30. září mohou zájemci o soutěž nahrávat videa na stránky www.mujprojekt.eu . V říjnu pak bude probíhat hlasování o nejlepší prázdninové video. Autory videí i hlasující čekají zajímavé ceny.

 

Bouzov má nové náměstí a přístupovou cestu k hradu

bouzov.jpg Ve čtvrtek 27. června byla obyvatelům obce Bouzov slavnostně předáno zrekonstruované náměstí a přístupová cesta k hradu Bouzov, který patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji. ROP Střední Morava přispěl na rekonstrukci částkou 27 milionů korun.

 

REGISTRACE na seminář ve Zlíně: Dopracování projektů ROP

bro__ura2.jpg Dne 18. července 2013 pořádá Úřad Regionální rady ve Zlíně seminář zaměřený na dopracování projetů financovaných z ROP Střední Morava. Seminář je určen všem, jejichž projekty byly schváleny v 1. etapě k dopracování.

 

REGISTRACE na seminář v Olomouci: Dopracování projektů ROP

bro__ura2.jpg Dne 11. července 2013 pořádá Úřad Regionální rady v Olomouci seminář zaměřený na dopracování projetů financovaných z ROP Střední Morava. Seminář je určen všem, jejichž projekty byly schváleny v 1. etapě k dopracování.

 

Kraje mohou připravovat projektové žádosti na inovační vouchery

home.jpg V pořadí třiačtyřicátá výzva byla vyhlášena z ROP Střední Morava v úterý 18. června. Zaměřena je na podporu inovačních voucherů v Olomouckém a Zlínském kraji. Ukončení výzvy pro předkládání projektových žádostí krajů je v pátek 19. července.

 

Ministerstvo zpracovalo databázi judikátů k veřejným zakázkám

paragraf.jpg Centrum pro regionální rozvoj zpracovalo v rámci jednoho z projektů technické asistence v Integrovaném operačním programu podrobný přehled rozsudků soudů a rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v oblasti veřejných zakázek.

 

Ve městech Olomouckého a Zlínského kraje se rozšíří nabídka domovů pro seniory

Vset__n_senio__i.jpg Sedm domovů pro seniory a jeden azylový dům nově vzniknou ve městech Olomouckého a Zlínského kraje. Výbor Regionální rady Střední Morava schválil projekty za 184 miliony korun ve městech Olomouc, Zábřeh, Prostějov, Luhačovice, Holešov, Valašské Meziříčí a ve Starém Městě.

 

Obce dostanou 343 miliony na nové návsi a jiná veřejná prostranství

STAR___HROZENKOV_2010.jpg Šedesát devět obcí Olomouckého a Zlínského kraje bude mít nové návsi a upravená veřejná prostranství. ROP Střední Morava jim přispěje částkou 343 miliony korun. Tento týden o tom rozhodl Výbor Regionální rady.

 

Monitorovací výbor projednal Zprávu o realizaci ROP Střední Morava

mv.jpg Zpráva o realizaci je předkládána na každém zasedání Monitorovacího výboru Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava.Cílem Zprávy o realizaci programu je informovat Monitorovací výbor ROP Střední Morava o kontinuitě implementace a hodnotit průběžný pokrok při dosahování cílů ROP Střední Morava.

 

Úřad vydal metodické oznámení k upřesnění dokladování výdajů projektů

web_2.jpg Úřad Regionální rady Střední Morava vydal metodické oznámení číslo 42, kterým upřesňuje způsob dokladování výdajů projektů a limitů způsobilých výdajů.Toto metodické oznámení je uplatněno pro všechny projekty financované z ROP Střední Morava ode dne 4. 6. 2013.